پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
پنجشنبه 03 اسفند 1396

           
در شش ماهه امسال:
تاریخ : 13/آبان/1394 - 15:24 کد خبر : 61856

بانک‌ها 160 هزار میلیارد تومان وام دادند+لیست وام‌گیرندگان

بسیج پرس - بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی 6 ماهه سال 1394 به بخشهای اقتصادی مبلغ 1601.6 هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با 6 ماهه سال گذشته مبلغ 138.3 هزار میلیارد ریال (معادل 9.4 درصد) افزایش داشته است.


بانک‌ها 160 هزار میلیارد تومان وام دادند+لیست وام‌گیرندگان

به گزارش بسیج پرس؛ سهم تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش صنعت و معدن طی 6 ماهه سال جاری 479.0 هزار میلیارد ریال (معادل 29.9 درصد) بوده که نسبت به 6 ماهه سال گذشته 13.0 هزار میلیارد ریال (معادل 2.8 درصد) افزایش داشته است.

جدول شماره 2 بیانگر هدف از دریافت تسهیلات پرداختی در بخشهای اقتصادی طی 6 ماهه سال جاری می‌باشد. سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در کلیه بخش‌های اقتصادی طی 6 ماهه سال جاری مبلغ 1018.7 هزار میلیارد ریال معادل 63.6 درصد کل تسهیلات پرداختی می‌باشد که در مقایسه با 6 ماهه سال گذشته مبلغ 137.2 هزار میلیارد ریال معادل 15.6 درصد افزایش داشته است.
در جدول شماره 2 مشاهده می‌شود که سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در 6 ماهه سال جاری معادل 389.2 هزار میلیارد ریال بوده است که حاکی از تخصیص 38.2 درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش کلیه بخش های اقتصادی (مبلغ 1018.7 هزار میلیارد ریال) می‌باشد.
ملاحظه می‌شود از 479.0 هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداختی دربخش صنعت و معدن معادل 81.2 درصد آن (مبلغ 389.2هزار میلیارد ریال) در تامین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تامین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری می‌باشد.

شایان ذکر است که همچنان باید در تداوم مسیر جاری ملاحظات مربوط به کنترل تورم را نیز در نظر گرفت و همواره مراقب قدرت گرفتن پتانسیل تورمی ناشی از فشار تقاضای کل در اقتصاد نیز بود. بر این اساس ضروری است به افزایش توان خلق پول بانکها از طریق افزایش سرمایه و بهبود کفایت سرمایه بانکها، کاهش تسهیلات غیرجاری و بازگرداندن آنها به مسیر صحیح اعتباردهی بانکها، افزایش بهره‌وری بانکها در تامین سرمایه در گردش تولیدی، پرهیز از فشارهای مضاعف بر دارایی بانکها و ترغیب بنگاه‌های تولیدی به سمت بازار سرمایه به عنوان یک ابزار مهم درتامین مالی طرحهای اقتصادی (ایجادی)توجه ویژه‌ای کرد.


انتهای پیام//
منبع : تسنیم

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس