پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
جمعه 31 فروردين 1397

           
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:
تاریخ : 30/مهر/1394 - 13:15 کد خبر : 60553

قوای سه‌گانه الزامات مطرح شده در نامه رهبر انقلاب را به عنوان یک مطالبه دنبال کنند

بسیج پرس - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: همه قوا و همه نیروها باید الزامات و شرایط مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را به عنوان یک مطالبه دنبال کنند.


قوای سه‌گانه الزامات مطرح شده در نامه رهبر انقلاب را به عنوان یک مطالبه دنبال کنند

به گزارش بسیج پرس؛ سیدحسین نقوی‌حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به رئیس‌جمهور و تعیین ضوابط 9گانه برای اجرای برجام، گفت: یکی از مسائل بسیار مهم متن و حاشیه مذاکرات هسته‌ای که در سال‌های اخیر مدنظر مقام معظم رهبری بوده و به طور مستمر بر آن تأکید داشته‌اند، حفظ وحدت، همدلی و همزبانی و نیز جلوگیری از دو قطبی شدن جامعه در این راستا بوده است.

وی با بیان اینکه در بررسی برجام و اظهار نظرها پیرامون آن، به تهدیدات و فرصت‌ها توجه شده است، به گزارش نهایی کمیسیون ویژه بررسی برجام اشاره کرد و افزود: با توجه به این گزارش، تاکنون ندیدیم که شخصیتی، جریانی و یا کارشناسی گزارش کمیسیون ویژه برجام را نقد و یا رد کند، زیرا گزارش کاملا مستند بود که در آن هم به فرصت‌‌ها و هم به تهدیدات اشاره شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه، اظهار داشت: نامه‌ای که مقام معظم رهبری در ارتباط با برجام به رئیس‌جمهور نوشتند، متضمن این موضوع است که در گزارش نهایی کمیسیون ویژه برجام به فرصت‌ها و تهدیدات توجه شده است.

نقوی‌حسینی با تأکید بر اینکه برجام ضعف‌های ساختاری جدی‌ای دارد و اگر بخواهیم برجام به نحوی اجرا شود که منافع ملی کشور تأمین شود، نیازمند وحدت و یکپارچگی در کشور هستیم، گفت: همه قوا و همه نیروها باید الزامات و شرایط مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را به عنوان یک مطالبه دنبال کنند.

وی تعیین ضوابط 9گانه از سوی مقام معظم رهبری برای اجرای برجام را یک دستورالعمل و مانیفست برای همه جریانات، احزاب و گروه‌‌ها در موضوع هسته‌ای و برجام دانست و تصریح کرد: به اعتقاد بنده، این نامه برای وحدت همه جریانات بر روی موضوعات مورد توافق و تأکید حضرت آقا تأکید دارد که همه باید به آن توجه کرده و ارکان آن را به خوبی اجرایی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم که با وحدت و همدلی مطالبات رهبری نظام در موضوع برجام پاسخ داده شود، افزود: آنچه که حضرت آقا به آن اشاره کردند، تار و پود توطئه‌ها و نقشه‌های طرف غربی را از هم پاشید و همه رؤیاهای آنها را نقش بر آب کرد که بنا داشتند برجام را وسیله‌‌‌ای برای نفوذ و دخالت در کشور ما قرار دهند.

نقوی‌حسینی همچنین، ادامه داد: نامه رهبر انقلاب به رئیس‌جمهور چارچوبی برای اجرای برجام ارائه کرد که قطعا براساس این چارچوب‌ها، منافع ملی کشور تضمین می‌شود و همه، به خصوص دستگاه‌های اجرایی و متولی امر باید به آن پایبند باشند.

وی با بیان اینکه اگرچه در یکی دو روز اخیر مشاهده می‌کنیم که بعضی از جریاناتی که ما آنها را کاسبان برجام یاد می‌کنیم، اقدام به تسویه حساب‌های جناحی و گروهی در زمینه اجرای برجام کرده‌اند و با انگ تندروها و افراطی‌ها می‌خواهند رقبای خودشان را از صحنه به در و کاسبی کنند، خاطر نشان کرد:اما همه جریاناتی که معتقد به ولایت‌فقیه و گوش به فرمان حضرت آقا هستند و در چارچوب منویات ایشان حرکت می‌کنند باید این دستورالعمل و متن نامه را مدنظر قرار و دست به دست هم دهند تا منافع ملی کشور تضمین و جلوی نفوذ دشمن به طور جدی گرفته شود و تضمین‌‌های لازم برای اجرای تعهدات طرف مقابل که دولت‌های عهدشکنی هستند، به دست آید.


انتهای پیام//
منبع : تسنیم

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس