پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
جمعه 04 اسفند 1396

           
تاریخ : 05/مرداد/1394 - 18:06 کد خبر : 51966

بررسی علمی اختراعات مغفول مانده است

بسیج پرس - عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه بررسی محتوایی و علمی مالکیت معنوی در کشور مغفول مانده است، گفت: این موضوع نیازمند زیرساخت ها و امکانات تخصصی است که بستر آن در دولت وجود دارد.


بررسی علمی اختراعات مغفول مانده است

به گزارش بسیج پرس؛ علیرضا رهایی گفت: درحال حاضر به موضوع ثبت اختراعات و مالکیت معنوی تنها به صورت شکلی پرداخته می شود و بررسی محتوایی در این زمینه مغفول مانده است.

وی تاکید کرد: اگر موضوع بررسی محتوایی اختراعات و مالکیت معنوی در زیر مجموعه قوه قضائیه باقی بماند همچنان طرح ها به صورت شکلی بررسی می شوند و ارزیابی علمی طرح ها امکان پذیر نخواهد بود.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: بررسی علمی اختراعات و موضوع مالکیت معنوی نیازمند زیرساخت ها و امکانات تخصصی است که این موارد درحال حاضر در دولت وجود دارد و قوه قضائیه نمی تواند آن را عملیاتی کند.

رهایی تاکید کرد: روش صحیح پرداختن به ثبت اختراع و مالکیت معنوی به این شکل است که موضوعات حقوقی در قوه قضائیه به آن پرداخته شود اما بررسی علمی و ارزیابی ها توسط گروه های تخصصی در دولت انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اگر موضوع بررسی و ارزیابی های علمی ثبت اختراع و مالکیت معنوی در زیر مجموعه دولت قرار گیرد باید وظایف دولت توسط مراکز علمی مشخص شود و دولت به طور کامل این وظایف را انجام دهد تا مشکل اختراع و مالکیت معنوی به مرور در کشور برطرف شود.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مشکل اصلی ثبت اختراع و مالکیت معنوی مربوط به بررسی عام است به این نحو که درحال حاضر به مباحث محتوایی و ساختاری توجه نمی شود.


انتهای پیام//
منبع : مهر

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس