پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
رئیس سازمان بسیج رسانه:
تاریخ : 07/ارديبهشت/1394 - 15:04 کد خبر : 46926

آمادگی داریم در صورت فراهم شدن شرایط، خبرنگاران را به یمن اعزام کنیم

بسیج پرس - رئیس سازمان بسیج رسانه گفت: اعلام آمادگی می‌کنیم اگر امکانات لازم برای حضور خبرنگاران در یمن فراهم شود بسترهای لازم برای این کار را فراهم کنیم اما در شرایط کنونی حتی ارسال آب و گندم به یمن نیز با مشکل مواجه شده است.


آمادگی داریم در صورت فراهم شدن شرایط، خبرنگاران را به یمن اعزام کنیم

به گزارش بسیج پرس؛ نشست هم‌اندیشی مدیران رسانه‌ها در محکومیت جنایات آل سعود علیه مردم مظلوم یمن با حضور سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه، محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، حجت‌ الاسلام سیدمحمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات و نعیمی مدیرمسئول روزنامه الوافاق در محل خبرگزاری ایرنا برگزار شد.

در این نشست مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه اظهار امیدواری کرد که این حرکت‌ها بهانه‌ای باشد برای اینکه صدای مردم مظلوم یمن به گوش جهانیان برسد.

وی ادامه داد: بسیج رسانه اعلام آمادگی می‌کند که اگر امکانات لازم برای حضور خبرنگاران در یمن فراهم شود بسترهای لازم برای این کار را فراهم می‌کند اما در شرایط کنونی حتی ارسال آب و گندم به یمن نیز با مشکل مواجه شده است و حتی بیماران نمی‌توانند برای درمان از کشور خود خارج شوند و این نشست و هم‌اندیشی به این منظور است که این مظلومیت را به گوش جهانیان برسانیم.

در ادامه محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا گفت:‌ ما امروز دور هم جمع شده‌ایم تا در مورد یک سوژه مهم رسانه‌ای در منطقه و جهان هم‌اندیشی داشته باشیم چرا که نسبت اصلی رسانه با انسان است و براساس تکالیف دینی، کارکرد حرفه‌ای و مدل رفتاری رسانه بدون انسان معنا ندارد.

وی اظهار داشت: اولین تکلیف رسانه‌ها این است که نسبت به سرنوشت انسان‌ها تأثیرگذار باشند و در مورد آنها بی‌تفاوت نباشند اما ما امروز شاهد بی‌تفاوتی نسبت به مردمی هستیم که در خانه خودشان از حداقل امکانات که شامل امنیت، آب و غذا است نیز برخوردار نیستند.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا افزود: هر کسی که اهل قلم است باید از مظلومیت مردم یمن و مظلومیت انسان در عصر حاضر بنویسد.

خدادی خاطرنشان کرد: نکته دیگر بی‌قانونی و توحش است و اینکه داشتن پول نباید انسان‌ها را از حق ابتدایی آنها محروم کند و همه نسبت به آن بی‌تفاوت باشند چرا که این بی‌قانونی و توحش که از سوی قدرت‌های بزرگ ایجاد شده است نباید گمان کنند با داشتن پول و ثروت می‌توانند بر جهان سلطه داشته باشند.

وی ادامه داد: فریاد امام راحل امروز از یمن شنیده می‌شود و انقلاب اسلامی در مردم یمن تبلور یافته است همچنان که رهبر معظم انقلاب تأکید کردند مردم یمن حقانیت خود را نه امروز و دیروز بلکه در طول تاریخ به اثبات رسانده‌اند. تمام بی‌قانونی‌ها در مورد مردم یمن اتفاق افتاده است اما آنها حتی یک حرکت برخلاف موازین قوانین بین‌المللی انجام ندادند و با حداقل امکانات تنها خواست آنها استقلال‌شان است.

خدادی ادامه داد: رژیم آل‌سعود بارها این را امتحان کرده است و پول خود را در هرجایی هزینه کرده است که سلامت و انسانیت با آن همراه نبوده و تبعات آن به خودش بازگشته است و بسیار جالب و عجیب است که چرا اینها نمی‌توانند عبرت بگیرند.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا به نقش رسانه‌ها اشاره کرد و افزود: ما در یمن نیستم اما در عین حال آنجا حضور داریم و این مأموریت اول رسانه‌‌هایی است که نام ایران و یمن را دارند و بنده مطمئن هستم که سایر خبرگزاری‌ها از جمله خبرگزاری‌هایی مانند فارس، تسنیم، نسیم، مهر، ایسنا، روزنامه‌ها، سازمان صداوسیما، شبکه‌های برون‌مرزی و معاونت خبر نیز این دغدغه را دارند.

خدادی به اعزام خبرنگاران به یمن اشاره کرد و گفت: علی‌رغم تمام تلاش‌ها برای اعزام خبرنگاران به یمن توصیه شد از خبرنگاران یمنی استفاده کنیم و جا دارد اینجا از بسیج رسانه‌ که رسالت بسیجی خود را امروز به خوبی ارائه کرده است تشکر کنیم و باید گفت همه ما باید نسبت به مردم یمن کارکرد بسیجی داشته باشیم و از تمام رسانه‌ها دعوت می‌کنیم چه از ظرفیت‌های خود برای رساندن صدای مظلومیت مردم یمن به گوش جهانیان استفاده کنند.

در ادامه حجت‌الاسلام محمد دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات از عدم حضور جدی رسانه‌ها در یمن انتقاد کرد و گفت: متأسفانه ما حضور جدی رسانه‌ای در یمن نداریم و این یکی از شرمندگی‌های ما است.

وی افزود: در عراق گزارشگر فعال‌مان هر شب از وضعیت آنجا گزارش می‌دهد اما در یمن چنین چیزی احساس نشد آیا خبرگزاری‌ها مصلحت ندیده‌اند که آنجا نمایندگی داشته باشند و این نیز یکی از مظلومیت‌های کشور عزیز یمن است که در یک محاصره همه جانبه قرار گرفته است.

مدیرمسئول روزنامه اطلاعات افزود: البته رسانه‌های ما در داخل رسالت خود را در محکومت کردن جنایات آل‌سعود و انعکاس واقعیت به خوبی ایفا کرده‌اند و امیدواریم بتوانیم بیش از پیش رسالت خود را ایفا کنیم و شرمنده مظلومیت عزیزانی نباشیم که از هر جهت محصور هستند.

در ادامه این نشست الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه اعتماد با ابراز خرسندی از برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیران رسانه‌ها در موضوع محکومت جنایات آل‌سعود گفت: خوشبختانه در داخل کشور تمام سلایق و گروه‌ها در مورد یمن اتحادنظر دارند مظلومیت مردم یمن حق مضاعفی را بر گردن ما گذاشته است که هر چقدر هم رسانه‌ها تلاش کنند باز هم کم است.

وی ادامه داد: مردم یمن خواسته‌اند سرنوشت خود را خودشان مشخص کنند اما انتخابات مثل زهر کشنده‌ای برای کشور سعودی است و هیچ چیز مانند انتخابات برای آل‌سعود وحشتناک نیست.

مدیرمسئول روزنامه اعتماد افزود: آل‌سعود از انتشار انقلاب اسلامی به جهان وحشت دارد و در سراسر جهان سرمایه‌گذاری کرده است تا جلوی نفوذ آثار و برکات انقلاب اسلامی را بگیرد و امروز این خطر را در همسایگی خود احساس می‌کند که مردم یمن بدون هیچ امکاناتی با هم متحد شده‌‌اند و با الگوگیری دقیق از روش‌ها و شیوه‌های انقلاب اسلامی حرکتی را آغاز کرده‌اند و دولت دست‌نشانده سعودی‌ها را برکنار کردند.

حضرتی گفت: از دولت عربستان و کشورهایی که طبل رسوایی آنها گوش فلک را کر کرده است هیچ انتظاری نیست و متأسفانه پشت‌سر اینها سازمان‌های بین‌المللی و سازمان ملل نیز صف کشیده‌اند.

وی ادامه داد: در دنیا اثر پول از بسیاری از لابی‌ها بیشتر است که البته باید توجه داشت این سازماندهی با کمک آمریکا اتفاق افتاده است. آنها احساس کرده‌‌اند نرمش قهرمانانه ما در سیاست خارجی و تیم هسته‌ای ما که با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری حرکتی را آغاز کرده می‌رود تا ائتلاف جهانی برعلیه ایران را به هم بزند ما این پیام را می‌دانیم و از منشأ و مقصد آن آگاهیم.

مدیرمسئول روزنامه اعتماد افزود: عربستان در یمن از طرف آمریکایی‌ها مأموریت دارد و تلاش آنها این است که خاورمیانه جدیدی را برپایه درگیری بین شیعه و سنی ایجاد کند که این خط، خط خطرناکی است که در عراق، سوریه، پاکستان و یمن نیز آن را دنبال می‌کنند.

وی افزود: من بارها آرزو کردم که ای کاش فرصتی ایجاد می‌شد که تجارب 8 سال جنگ را در کنار برادران یمنی خود استفاده می‌کردم و می‌توانستم در کنار آنها از یمن دفاع کنم امیدوار هستیم جمهوری اسلامی ایران به عنوان یاور تمام مظلومان، مسلمانان و شیعیان بتواند از امکانات و توان دیپلماسی خود استفاده کند و ظلمی که بر مردم یمن روا داشته شده است را کاهش دهد.

در ادامه نعیمی مدیرمسئول روزنامه الوفاق به اظهار تمایل خبرنگاران یمنی برای مخابره اخبارشان با سایر خبرگزاری‌ها اشاره کرد و گفت: بسیاری از خبرنگاران یمنی با ما ارتباط برقرار کرده‌اند و حتی برای ما ایمیل ارسال کرده‌اند که حاضرند بدون توجه به مسائل مادی و مالی از وضعیت یمن اطلاع‌رسانی کنند.

وی ادامه داد: اکثر شبکه‌های عربی در گزارش‌های خود خلاف واقعیت را نشان می‌دهند و اینگونه القا می‌کنند که یمنی‌ها ظالم و متجاوز هستند و اسرائیل مدافع حقوق آنها است بحث عربستان علاوه بر ترس از گسترش دموکراسی، عقده، کینه و عداوت است و کبر و نخوت از اصلی‌ترین دلایل حضور عربستان در یمن است.

نعیمی به خبرگزاری‌ها و رسانه‌های داخلی پیشنهاد داد تا برای آگاهی از وضعیت یمن از خبرنگاران یمنی استفاده کنند.

انتهای پیام// 


انتهای پیام//
منبع : فارس

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس