پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 20 آذر 1396

           
با افزایش 14 درصدی بودجه کمیته امداد اعلام شد
تاریخ : 18/فروردين/1394 - 14:51 کد خبر : 46151

اختصاص درصدی از افزایش نرخ پیامک‌ها به مددجویان کمیته امداد

بسیج پرس - 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه بانکی جهت اجرای طرح‌های اشتغالزایی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می‌شود.


اختصاص درصدی از افزایش نرخ پیامک‌ها به مددجویان کمیته امداد

بقه گزارش بسیبج پرس؛ منصور قمشه، معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تبریک و گرامیداشت سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی در تشریح اعتبارات این نهاد در قانون بودجه سال 94 گفت: بیش از 37 هزار میلیارد ریال اعتبار کمیته امداد مصوب شده که نسبت به سال گذشته 14 درصد افزایش داشته است.

وی جهت گیری بودجه کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال 94 را براساس راهبردهای کلان این نهاد مقدس و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی در تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی با رویکرد سرعت بخشیدن به توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت در بعد اقتصادی و فرهنگی اعلام کرد.

قمشه با اشاره به اهداف و برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) مبنی بر اشتغالزایی و کارآفرینی خانواده‌های تحت حمایت و اجرای بند (ج) ماده 39 قانون برنامه پنج ساله کشور مبنی بر خروج هر ساله 10 درصد از خانواده‌های تحت پوشش با حمایت دولت محترم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی،افزود: براساس بند (ج) تبصره 16 قانون بودجه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مکلف شد تا مبلغ 20 هزار میلیارد ریال از مانده تسهیلات قرض الحسنه و رشد منابع مذکور جهت اشتغالزایی خانواده‌های کمیته امداد توسط بانک‌های کشور با معرفی این نهاد اقدام کند.

تحصیل رایگان فرزندان خانواده‌های تحت حمایت در دانشگاه‌های کشور

وی در ارتباط با تحصیل رایگان فرزندان خانواده‌های کمیته امداد در دانشگاههای کشور خاطر نشان کرد: به منظور اجرای بند (ک) ماده 20 برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران و براساس بند (الف) تبصره 15 بودجه سال 94 تحصیل فرزندان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و موسسات پژوهشی رایگان خواهد بود همچنین شهریه های مربوط به دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌های علمی کاربردی و دوره‌های شبانه و مراکز آموزشی و پژوهشی غیر دولتی در ابتدای هر نیمسال تحصیلی از محل اعتبارات آن پرداخت خواهد شد.

معافیت خانواده‌های تحت حمایت از پرداخت هزینه‌های انشعاب آب، برق، فاضلاب و گاز

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به قانون برنامه 5 ساله کشور و بند (د) تبصره 16 قانون بودجه سال94،اضافه کرد:بر این اساس مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از پرداخت هزینه‌های

صدور پروانه ساختمانی، عوارض شهرداری و هزینه‌های انشعاب آب، برق، فاضلاب و گاز برای یک بار در حد یک واحد مسکونی مطابق الگوی مصوب معاف خواهند بود و دستگاههای ارائه دهنده خدمات مذکور موظف به ارائه خدمات به طور رایگان به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور هستند.

اختصاص یک هزار میلیاردریال معادل زکات جمع آوری شده توسط کمیته امداد در قانون بودجه قمشه تصریح کرد:سال 94 مبلغ یک هزار میلیارد ریال معادل زکات جمع آوری شده توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده است.

کمک مناطق آزاد تجاری و صنعتی به محرومان همان منطقه

وی افزود: در اجرای بند (ز) ماده 112 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور و براساس بند (الف) تبصره 16 قانون بودجه سازمانهای مناطق آزاد تجاری و صنعتی مکلفند منابع موضوع این بند را به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند و خزانه داری کل کشور مکلف است منابع واریزی را تا مبلغ سی میلیارد ریال به نسبت مساوی برای اجرای مفاد بند یاد شده به کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی همان مناطق اختصاص دهند.

20 درصد از 10 ریال افزایش نرخ پیامک‌ها جهت توانمند سازی خانواده‌های تحت حمایت

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) افزود: براساس بند (ز) تبصره 19 قانون بودجه اپراتورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی موظف شدند علاوه بر قیمت هر پیامک مبلغ ده ریال از استفاده کنندگان خدمات مزبور دریافت کنند که بیست درصد این مبلغ جهت توانمندسازی نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد اختصاص یافت.

بهره مندی خانواده های تحت حمایت از منابع صندوق توسعه ملی

وی در پایان با قدردانی از دولت محترم و نمایندگان مجلس شورای در تصویب بودجه این نهاد خاطر نشان کرد تبصره مرتبط با پرداخت وام اشتغالزایی از منابع صندوق توسعه ملی و تبصره مرتبط با مالیات سلامت در قانون بودجه سال 93 ، با گنجانده شدن در قانون اخیرالتصویب تنظیم بخش از مقررات مالی دولت تبدیل به احکامی دائمی شده و دیگر نیازی به پیش بینی آنها در قوانین بودجه سالیانه نمی باشد و امسال نیز 5 درصد از منابع این دو بند برای اشتغال خانواده های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی اختصاص یافته است .

انتهای پیام//


انتهای پیام//
منبع : ایسنا

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس