پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
معاون رئیس جمهور در امور زنان در نشست خبری:
تاریخ : 18/فروردين/1394 - 13:09 کد خبر : 46144

شورای امنیت هیچ مصوبه ای مبنی بر حضور زنان در ورزشگاه ها ندارد

بسیج پرس - معاون رئیس جمهور در امور زنان گفت: شورای امنیت کشور هیچ مصوبه ای درباره موضوع حضور زنان در ورزشگاه ها نداشته است و در مورد ورزش والیبال به دنبال ساز و کاری هستیم و جلساتی در وزات کشور تشکیل شده اما هنوز هیچ ابلاغی در این مورد صورت نگرفته است.


شورای امنیت هیچ مصوبه ای مبنی بر حضور زنان در ورزشگاه ها ندارد

به گزارش بسیج پرس؛ شهیندخت مولاوردی، رئیس ستاد مرکزی هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد با اشاره به تقارن شروع سال 94 با ایام شهادت حضرت زهرا (س) عنوان داشت: در ایام نوروز شمیم عطریاس، مهمان سفره های هفت سین ما بود و امیدواریم که برکات فاطمی شامل حال ملت ایران باشد و تاثیرات نام و یاد حضرت زهرا (س) را در زندگی مان شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه هفته بزرگداشت مقام زن از جمعه 21 فروردین همزمان با سالروز میلاد حضرت زهرا (س) آغاز می شود تصریح کرد: این ایام فرصت مناسبی برای درس گرفتن و پیاده کردن سبک زندگی فاطمی در زندگی و حیات ما است تا ارزیابی داشته باشیم که به چه اندازه توانسته ایم از ایشان به عنوان نمونه کامل یک انسان درس بگیریم.

مولاوردی در ادامه افزود: حضرت زهرا (س) در نقش های دختر، مادر و همسر خود را در برابر سرنوشت جامعه مسئول می دانستند و نسبت به اتفاقاتی که پیرامون ایشان می افتاد بی تفاوت نبودند.

معاون رئیس جمهور در امرور زنان و خانواده با اشاره به نام گذاری سال جاری به نام سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی از سوی رهبرمعظم انقلاب اسلامی، بیان داشت: این نامگذاری نشان از هوشمندی ودور اندیشی رهبر معظم انقلاب اسلامی دارد و با توجه به چالش های کشور، این همدلی ضرورت پیدا می کند وامروز در کشور فرصت های فراوانی از جمله نیروی انسانی کارآمد و مبتکر داریم که جمعیت زنان به عنوان نیمی از نیروی انسانی کارآمد کشور می تواند چالش ها و مشکلات را برطرف کند.

مولاوردی به مذاکرات هسته ای اشاره کرد واظهار داشت: در سال 94 شاهد یک موفقیت بودیم که آن هم این مسئله بود که تیم مذاکره کننده هسته ای توانستند با هدایت ونظارت رهبری، تدبیر ریاست جمهوری و دعای ملت ایران به یک چارچوب مفهومی و تفاهم در مذاکرات هسته ای دست پیدا کنند و سیاست تعامل به جای تقابل در مذاکرات جایگزین شد.

وی در ادامه افزود: با شروع سال 94 در نیمه راه دهه عدالت و پیشرفت قرار می گیریم که تدوین برنامه ششم توسعه در امسال در دستور کار است و باید در این برنامه جایگاه شایسته ای برای زنان ترسیم کنیم.

رئیس ستاد مرکزی هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر عناوین روزهای این هفته را برشمرد و گفت: جمعه 21،زن، سیره فاطمی و سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی ، شنبه 22، زن، کرامت انسانی و حقوق شهروندی، یکشنبه 23، زن، سرمایه اجتماعی، مدیریت ومشارکت، دوشنبه 24، زن، اصلاح الگوی مصرف و اقتصاد مقاومتی، سه شنبه 25، زن، سلامت، شادابی و امید، چهارشنبه 26، زن، خانواده سالم، جامعه سالم، پنج شنبه 27، زن ، تحقق عدالت، همدلی و همزبانی، عناوین روزهای هفته بزرگداشت مقام زن است.

مولاوردی به موضوعات برنامه های پیشنهادی برای برگزاری در هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر اشاره کرد و عنوان داشت: صدور بیانیه، فعالیت های علمی و تحقیقاتی، برگزاری کارگاه آموزشی، برگزاری مراسم تقدیر، تجلیل، نشست، نمایشگاه، مصاحبه، انتشار کتاب، تبلیغات و اطلاع رسانی، خدمات رفاهی، خدمات تفریحی، افتتاحیه، دیدار، بازدید، همایش و مراسم و مسابقه از موضوعات برنامه های در نظر گرفته شده برای این هفته است.

رئیس ستاد مرکزی هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر با اشاره به تشکیل ستاد و شورای سیاست گذاری در معاونت امور زنان وخانواده رئیس جمهور برای برنامه ریزی برنامه های این هفته ومکاتبه با دستگاه ها و وزارتخانه برای دریافت برنامه های پیشنهادیشان اظهار داشت: برنامه های پیشنهادی این ایام شامل 89 هزار و 353 برنامه مربوط به استان های کشور و 17 هزار و 559 برنامه مربوط به دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها می باشد که بالاترین آمار برنامه ها در میان استان ها به استان فارس با 37 هزار و 205 برنامه و در میان دستگاه های اجرایی به بنیاد شهید و امور ایثارگران با 12 هزار و 951 برنامه تعلق دارد.

مولاوردی به مهم ترین برنامه های هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر اشاره کرد وگفت: در روز 24 فروردین همایش یاس مهربانی در محل کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان توسط اداره کل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود که در این برنامه از کتاب زندگی نامه 2 دانش آموز شهید رونمایی خواهد شد.

وی در ادامه افزود:در همین روز از تندیس شهیده محبوبه دانش در خیابان 17 شهریور و در محل شهادت این شهید انقلاب اسلامی رونمایی خواهد شد.

مولاوردی به برگزاری دومین جشنواره اسوه های صبر و مقاومت توسط سازمان مشارکت زنان در حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس اشاره کرد و عنوان داشت: بازدید از موسسه های فعال در زمینه توانمند سازی زنان و مقابله با آسیب های اجتماعی یکی دیگر از برنامه های این هفته است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به فرارسیدن ششمین سالگرد درگذشت همسر امام خمینی (ره) اشاره کرد و بیان داشت: مهم ترین برنامه هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر برگزاری همایش بانوی انقلاب به منظور بزرگداشت بانو خدیجه ثقفی، همسر حضرت امام خمینی (ره) خواهد بود که در روز یکشنبه 23 فروردین با حضور ریاست جمهوری اسلامی ایران در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می شود.

مولاوردی با بیان این که در 26 فروردین و در اواسط هفته بزرگداشت مقام زن کاروان تدبیرو امید به استان گیلان سفر خواهد داشت اظهارداشت: با توجه به انجام این سفر و حضور هیئت دولت در استان گیلان بخشی از برنامه های هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر را در این استان پیگیری خواهیم کرد.

وی در ادامه این نشست در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون پیگیری مسئله بیمه زنان خانه دار و افزایش مرخصی زایمان در سال 94، گفت: بیمه زنان خانه دار در نوبت رسیدگی در کمیسیون اجتماعی دولت قرار دارد و ما نیز در قالب ماده 27 قانون بیمه تامین اجتماعی در حال بررسی آن هستیم و برای اجرایی شدن آن با مشارکت سازمان تامین اجتماعی درحال رایزنی هستیم.

وی در مورد مسئله افزایش مرخصی زایمان اظهار داشت: ایجاد توازن بین کار و زندگی زنان یکی از ماموریت های معاونت امور زنان و خانواده در دولت تدبیر وامید است که یکی از این کارها ایجاد تسهیلاتی در این زمینه می باشد که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال پیگیری این موضوع هستیم که دستگاه ها، این قانون را به برسانند واجرای این قانون نیاز به منابع مالی دارد  وما مشوق های لازم برای کارفرمایان بخش خصوصی را پیگیری می کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان وخانواده در پاسخ به سوال خبرنگاری در باره تناقضات اخبار منتشر شده پیرامون مسئله حضور زنان در ورزشگاه ها، تصریح کرد: شورای امنیت کشور هیچ مصوبه ای درباره موضوع حضور زنان در ورزشگاه ها نداشته است و در مورد ورزش والیبال به دنبال ساز و کاری هستیم و جلساتی در وزات کشور تشکیل شده است ولی هنوز هیچ ابلاغی در این مورد صورت نگرفته است.

مولاوردی در همین زمینه افزود: در مورد این که چند درصد از جمعیت زنان پیگیر چنین موضوعی هستند، با یک نظر سنجی می توان به آن دست یافت وبه نظر دولت این موضوع باید مدیریت شود و ساز و کاری فراهم شده تا نگرانی های متدینین جامعه رفع شود  ومسئله حضور زنان در ورزشگاه ها نباید برای نظام، هزینه ساز شود.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون موضوع برابری جنسیتی میان زن و مرد، عنوان داشت: ما توانمند سازی زنان و عدالت جنسیتی را شاخه ای از عدالت اجتماعی می دانیم و باید به دنیا نشان دهیم که اجرای این سیاست منجر به بهبود وضعیت زنان در کشور شده است.

رئیس ستاد مرکزی هفته بزرگداشت مقام زن و روزمادر در پایان نشست خبری با بیان اینکه در پیگیری مسائل زنان وخانواده نیازمند به یک عزم ملی هستیم تصریح کرد: همه دستگاه های فرهنگی از جمله صدا وسیما، وزارت علوم و آموزش و پرورش باید در زمینه مسائل زنان و خانواده به معاونت امور زنان وخانواده ریاست جمهوری یاری رسانند وهمه باید در این مسیر در کشور تلاش کنیم و در این جا از تمامی دستگاه ها می خواهیم که توجه لازم را به مسائل حوزه زنان وخانواده داشته باشند.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1900

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس