پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
رتبه سوم دوازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره:
تاریخ : 27/اسفند/1393 - 12:39 کد خبر : 45634

جشنواره شعر و داستان جوان سوره جایگاه بالایی در ادبیات کشور دارد

بسیج پرس - رتبه سوم دوازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره گفت: این جشنواره را از نظر جایگاه و رتبه در جایگاه بالای ادبی می بینم که با اختصاص دادن به گروه سنی جوان سعی دارد تا از مشارکت جوان ترها در این جشنواره استفاده کند.


جشنواره شعر و داستان جوان سوره جایگاه بالایی در ادبیات کشور دارد

به گزارش بسیج پرس؛ سمیرا آرامی رتبه سوم دوازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره درخصوص اثر منتخب خود گفت: این داستان در حالت موازی به جنگ های  افغانستان، ایران و عراق می پردازد و سعی کرده است تا از نگاه نوجوانان به این موضوع بپردازد. قصه حول دو نوجوان مهاجر افغانی و خرمشهری است که در تهران زندگی می کنند و سعی دارند برای کمک به کشورشان و مشارکت در جنگ دوباره به وطن بازگردند.

وی ادامه داد: در این میان یک پسر بچه ای است که در مدرسه برای این دو مزاحمت هایی را به وجود می آورد و می خواهد سر از کار آن ها در بیاورد و اختلال در مسیر کار آن ها ایجاد کند.

وی با بیان این که بچه ها در سنین نوجوانی نسبت به جنگ و ابزارهای آن توجه و علاقه زیادی نشان می دهند، عنوان کرد: با پرداخت به این موضوع که مورد توجه این گروه سنی است سعی کردم تا کاملاً متناسب با زبان این گروه با آن ها حرف بزنم تا از نظر خوانش مشکلی در فهم داستان برای آن ها به وجود نیاید.

وی متذکر شد: چون خودم مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستم بعد از نوشتن داستان آن را به چند نوجوان دادم به طوری که تأثیر آن ها نیز نسبت به اثر مثبت بود. این داستان دولایۀ بیرونی و درونی دارد به گونه ای که در لایۀ بیرونی آدم های ترسو را نشان می دهد که از حضور در شرایط بحرانی فرار می کنند و به دنبال آن نشان دادن نوجوانان قدرت مند و تنومندی که در پی حقیقت جویی و مبارزه با ظلم و استبداد هستند در سرتاسر داستان به چشم می خورد.

این داستان نویس کشور درخصوص این که در چند دوره جشنواره شعر و داستان جوان سوره تاکنون رتبه های برتر را کسب کردم، اظهار داشت: این جشنواره را از نظر جایگاه و رتبه در جایگاه بالای ادبی می بینم، و جشنواره ای است که با اختصاص دادن به گروه سنی جوان سعی دارد تا  از مشارکت جوان ترها در این جشنواره استفاده کند.

آرامی فراهم شدن شرایط برای حضور برگزیده های چند دوره جشنواره را در ترکیب هیئت داوران مفید ارزیابی کرد و گفت: وجود محدودیت سنی در جشنواره باعث می شود تا در سال های بعد شرایط برای شرکت کسانی که سن شان بالا رفته است نیز مهیا نشود به همین خاطر با این مهم می توان همراهی این افراد را در جشنواره داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این دوره از جشنواره با  اثر «هر مرده ای که شهید نمی شود» در بخش بزرگسال و «ضربدر سرخ» در بخش داستان کودک و نوجوان شرکت کرده ام.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس