پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
معاون وزیر بهداشت خبر داد:
تاریخ : 26/اسفند/1393 - 12:07 کد خبر : 45575

بهره مندی بیش از 5 میلیون نفر از برنامه کاهش هزینه های بستری در بیمارستان های دولتی

بسیج پرس - معاون درمان وزیر بهداشت از بهره مندی بیش از پنج میلیون نفر از برنامه کاهش میزان پرداخت هزینه های بستری در بیمارستان های دولتی طی 9 ماه اجرای برنامه تحول نظام سلامت خبر داد.


بهره مندی بیش از 5 میلیون نفر از برنامه کاهش هزینه های بستری در بیمارستان های دولتی

به گزارش بسیج پرس؛ دکتر محمد آقاجانی، معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به آغاز طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت ماه امسال ، گفت: از آن زمان تاکنون، میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان های دولتی در خدمات مشمول برنامه از 37درصد به هشت درصد رسیده و هموطنان بستری واجد بیمه پایه سلامت تنها شش درصد از مبلغ صورتحساب تنظیمی مشمول این برنامه را بر اساس تعرفه و قیمت مصوب پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر روستاییان، عشایر و ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر (دارای دفترچه بیمه روستایی) و سایر افرادی که از طریق نظام ارجاع به بیمارستان های مشمول برنامه مراجعه می کنند، سه درصد از هزینه خدمات را پرداخت می کنند و بر اساس برآوردهای صورت گرفته طی اجرای این برنامه بیش از پنج میلیون نفر از این خدمات بهره مند شده اند.

وی اضافه کرد: بیمارستان های مشمول از ابتدای اجرای برنامه به ارائه همه خدمات تشخیصی و درمانی، دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی به تمام بیماران بستری در همان بیمارستان یا در زنجیره تامین خدمات مکلف شده اند که ضوابط این امر به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بر اساس این برنامه در صورتی که بیمارستانی امکان ارائه همه خدمات مورد نیاز بیمار را نداشته باشد براساس زنجیره ارجاع بین بیمارستانی مصوب ستاد اجرایی دانشگاه، عمل خواهد کرد و مسوولیت و هزینه های نقل و انتقال بیماران با آمبولانس و هزینه خدمات ارائه شده به عهده بیمارستان ارجاع دهنده است.

آقاجانی افزود: همچنین ما به التفاوت تعرفه ها با تعهدات بیمه ای و خدمات ضروری و حیاتی خارج از بسته بیمه پایه مشمول این برنامه قرار می گیرند.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: پیش از اجرای برنامه تقریبا همه بیماران برای خرید تجهیزات و لوازم مصرفی به خارج بیمارستان ارجاع می شدند؛ این میزان در حال حاضر به 3.2 درصد و قیمت انواع لوازم و تجهیزات پزشکی پرمصرف مانند لنز داخل چشمی و استنت های قلبی به طور متوسط 42 درصد کاهش یافته است.

آقاجانی در پایان افزود: طی مطالعات و بررسی های انجام شده 85 درصد بیماران از خدمات بستری خود پس از اجرای برنامه طرح تحول سلامت، ابراز رضایت کرده اند.

انتهای پیام //


انتهای پیام//
منبع : ایرنا

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس