پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 27 آذر 1396

           
تاریخ : 25/اسفند/1393 - 12:48 کد خبر : 45499

مجموعه مهارت های زندگی سروش به چاپ دوم رسید

بسیج پرس - هفت کتاب کودک با موضوع مهارت های زندگی تالیف مایکلین ماندی با ترجمه مریم رزاقی مقدم و سپیده خلیلی از سوی انتشارات سروش در کمتر از سه ماه به چاپ دوم رسید.


مجموعه مهارت های زندگی سروش به چاپ دوم رسید

به گزارش بسیج پرس؛ انتشارات سروش هفت کتاب کودک را  با موضوع مهارت های زندگی تالیف مایکلین ماندی با ترجمه مریم رزاقی مقدم و سپیده خلیلی را منتشر و روانه بازار نشر کرد.

این کتاب ها با نام های " دعاهای من"،" رهایی از اضطراب"،" از روزهای مدرسه لذت ببر"،" کودک مهربان"،" حق داری غمگین باشی"،" خدانگهدار خانه قدیمی! سلام خانه جدید" و " عصبانیت آنقدرها هم بد نیست" به قلم نویسنده توانا مایکلین ماندی که خود مشاوری موفق در اجتماع و مدرسه است، نگاشته شده و نویسنده تلاش کرده با نگاهی تیزبین به گوشه ای از اتفاقات زندگی یک کودک ورود پیدا کرده و با زبانی روان و ساده، کودکان را در مواجه با اتفاقات زندگی خود راهنمایی کند.

یکی از وجوه متمایز کتاب ها این است که نویسنده به عنوان متکلم وحده با کودکان حرف می زند و با نگاه روانشناسی مسیر درست را برای مواجه با مشکلات به آنان نشان می دهد.

در این کتاب ها هر موضوع به چندین بخش تقسیم شده و نویسنده بسیار کوتاه و ساده اجزاء و بخش های یک اتفاق را موشکافی کرده و آنها را تک به تک برای کودکان بازگو می کند.

تصویرگری حرفه ای این کتاب ها نیز سبب شده کودکان با علاقه بیشتری کتاب را مطالعه کرده تا هم پندهای آموزنده ای را یاد بگیرند و هم اینکه از تصاویر زیبا و رنگارنگ آن نهایت لذت را ببرند. در این کتاب ها همچنین نویسنده به والدین می آموزد که چطور با فرزندان خود رفتار کنند و با آنان در یادگیری مهارت های زندگی همراهی کنند.

کتاب " دعاهای من" روان شناسی و عرفان را به شکلی زیبا به هم پیوند داده است و می خواهد به کودکان نشان دهد که خداوند همان کسی است که ما می توانیم تمامی احساساتمان را با او در میان بگذاریم. کسی که می توانیم با زبان ساده خودمان با او حرف بزنیم.

نویسنده و تصویرگر کتاب، به طیف وسیعی از موضوعات مهم مربوط به کودکان پرداخته اند؛ از دعا هنگام غم و اندوه یا خشم و عصبانیت گرفته تا دعا در لحظه هایی که خسته و دلزده شده اند یا احساس نادانی می کنند. این کتاب در حقیقت به والدین کمک می کند بتوانند با کودکان خود درباره خداوند صحبت کنند و باورها و تجربه هایشان را با کودکان در میان بگذارند.

کتاب " رهایی از اضراب" برخی از ساده ترین اطلاعات را درباره اضطراب به کودکان ارائه می کند. این کتاب راهنمای کوچک، دیدگاهی خردمندانه را با هنری تاثیرگذار در هم می آمیزد تا به کودکان کمک کند از عهده اضطراب برآیند و در نهایت اضطراب را در فرزند شما کمتر و روزهای کودکی او را شادتر می کند.

کتاب " از روزهای مدرسه لذت ببر" با تصاویری جذاب درباره مباحثی نظیر یادگیری، آموزگاران، مشق شب، سازگاری با دیگران و احساس امنیت، که بچه های مدرسه ای هر روز با آن ها رو به رو هستند صحبت می کند.

نویسنده کتاب با زبانی که بچه های کوچک بتوانند آن را درک کنند، احساس همدلی و اطمینان را همراه با راهنمایی های عملی برای حل مسائل به آن ها تقدیم می کند. این کتاب یک راهنمای ضروری برای بچه ها و بزرگترهای دلسوز است که با دقت فراوان به مشکلات اشاره می کند و ابزارهایی را که کودکان برا خویشاوند ساختن محیط مدرسه به آن نیاز دارند، در اختیارشان قرار می دهد.

همین گزارش می افزاید؛ کتاب " کودک مهربان" با زبانی ساده خواست و تمایل کودک را برای بهترین بودن، مخاطب خود قرار می دهد تا نه فقط با همه انسان ها رفتار درستی داشته باشد، بلکه دنیا را به جای بهتر و زیباتری تبدیل کند. این کتاب از ابتدا تا انتها، به واسطه تصاویر و عباراتی تفکر برانگیز ، ارائه گر رهنمودهایی درباره موضوعات مهمی نظیر زندگی خانوادگی، رابطه انسان با محیط اجتماعی و طبیعی خود، تفاوت های تربیتی و فرهنگی، روابط انسانی و ندای روحانی عشق به خداوند و به یکدیگر است.

کتاب " حق داری غمگین باشی" به همه بچه ها در هر سن و سالی نگاهی تسلی بخش و واقع گرایانه و سرشار از نکات مثبت و مؤکد بر زندگی ارزانی می دارد و کودک را یاری می کند تا بتواند از عهده اندوه فقدان عزیزانش برآید. این کتاب به خوبی راه های درست و قابل اطمینان برای رشد و برخورد با غم و اندوه را ارئه می کند.

در کتاب " خدانگهدار خانه قدیمی! سلام خانه جدید" آمده است: تقریباً برای همگی ما پیش آمده که مجبور شویم محل زندگی مان را تغییر دهیم. همه ما حال و هوایی را که آن موقع داشتیم ، به یاد داریم. زمانی که همراه با کودکان قصد جا به جایی داریم، این ما هستیم که باید به آنها کمک کنیم در میان همه شلوغی ها و کش و واکش ها و بسیاری دیگر از تغییراتی که پیش رویشان قرار دارد، احساس امنیت کنند و مطمئن باشند به آن ها آسیبی نمی رسد.

این کتاب به کودکان کمک می کند همچنان که با نگرانی از مکان ها و آدم ها ی آشنا با تلخی خداحافظی می کنند، لذت و هیجان اسباب کشی و رو به رو شدن با خانه جدید و آدم های جدید را هم دریابند. چه بسا والدین با یاری رساندن به کودکان برای رسیدن به یک سازگاری شادمانه به خودشان هم در این راه کمک می کنند.

کتاب " عصبایت آن قدرها هم بد نیست" به کودکان می گوید هنگام عصبانیت انتخاب های زیادی دارند؛ درست همان طور که بزرگ ترهای دلسوز برای آموزش به کودکان، روش های گوناگونی دارند. در این کتاب درمی یابیم احساس خشم چگونه احساسی است و چه چیز باعث برانگیختن آن می شود، می توانیم راه های درست رفتار با آن را بیاموزیم و به دیگران هم یاد بدهیم. از این کتاب هر پدر و مادر، معلم یا بزرگتر دلسوز لذت خواهد برد. این کتاب به کودکان دیدگاهی مثبت و اطمینان بخش درباره خشم و آنچه می توانیم در برابر آن انجام دهیم، ارزانی می دارد.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس