پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران:
تاریخ : 25/اسفند/1393 - 11:36 کد خبر : 45492

برخی افراد ضعیف‌النفس به اسم روشنفکری نسخه ذلت برای ملت می‌پیچند

بسیج پرس - مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: سمت و سوی مسئولان عزت طلبی است اما برخی افراد ضعیف‌النفس که تریبون در اختیار دارند، به اسم روشنفکری استقلال سیاسی را نفی می‌کنند و نسخه ذلت برای مردم می‌پیچند.


برخی افراد ضعیف‌النفس به اسم روشنفکری نسخه ذلت برای ملت می‌پیچند

به گزارش بسیج پرس؛ محمدحسین صفار هرندی طی سخنانی در سومین اجلاس عمومی مجمع بسیج ناحیه امام حسین(ع) با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی ابراز کرد: ورود به این بحث کارشناسان خبره خود را می‌طلبد اما اقتصاد مقاومتی به طور کلان در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شده است.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در هر دو بعد مصرف و تولید باید تنظیم و برنامه‌ریزی شود گفت: در این راستا باید به داشته‌ها و واقعیات جامعه خود نگاه کنیم.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران وضعیت شناسی را ضرورت و تکلیف امروز جامعه برشمرد و عنوان کرد: این موضوع یعنی اشراف دقیق نسبت به آنچه که هستیم، هر جا ضرورت دارد شعار دهیم زیرا با شعار می‌توان سرنوشت را تغییر داد و هر جا ضرورت ایجاب کند باید وارد صحنه عمل شد.

وی با بیان اینکه هر کشوری شرایط جغرافیایی خاص خودش را دارد افزود: نمی‌توان اقتباسی عمل کرد و باید طبق شرایط و داشته‌های خودمان پیش برویم.

صفار هرندی ادامه داد: ما از وقتی خواستیم روی پای خود بایستیم، دشمن داریم و این ضعف نیست بلکه افتخار ماست زیر در زمان پیامبر(ص) و ائمه نیز همواره دشمنی با کلام حق مشهود بود.

وی با اشاره به اینکه کشوری که دشمن دارد باید طوری برنامه‌ریزی کند که بتواند هم دفاعی و هم هجومی عمل کند، تصریح کرد: اصل انقلاب اسلامی تهاجم به بنیان‌های غرب بود و انقلاب اسلامی ابتکار حضرت امام(ره) و نخستین جنگ نرم ما در مقابل طواغیت بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه غربی‌ها از زمان انقلاب فرانسه در 200 سال قبل سرنوشت جهان را به دست گرفته بودند، خاطرنشان کرد: آنها با پیروزی این انقلاب مواجه شدند در حالی که برای آنها وقوع چنین انقلابی غیرمنتظره بود.

وی دانستن اینکه که در موضع دفاع هستیم یا حمله را ضروری دانست و بیان کرد: سمت و سوی مسئولان عزت طلبی است اما برخی افراد ضعیف النفس که تریبون در اختیار دارند، به اسم روشنفکری استقلال سیاسی را نفی می‌کنند و نسخه ذلت برای مردم می‌پیچند.

صفار هرندی افزود: ما کشوری هستیم که اراده مردمان آن به ظهور رسیده و امروز پیام انقلاب اسلامی ایران در همه جا پیچیده است.

وی با اشاره به سخنان غیر اصولی برخی از افراد تصریح کرد: ما هیچ طمعی به خاک هیچ کشوری نداشته و نداریم و برای موجودیت سایر کشورها احترام قائل هستیم و حتی حاضریم برای تحقق استقلال آنها از جان و دل هزینه کنیم.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: این افراد بر فرض اینکه به درگاه خدا به خاطر سخنان بی‌ربط خود توبه کنند، آثار سوء دنیایی سخن خود را چگونه بر طرف می‌کنند؟

وی با اشاره به وضعیت مردم عراق، سوریه و یمن ادامه داد: اراده‌ای در کشورهای منطقه در حال تحقق است که روح آن را مقاومت تشکیل می‌دهد و اینها آحاد جامعه اسلامی هستند.

صفارهرندی تاکید کرد: عنصر مشترکی که مردم این کشورها دارند، مقاومت در برابر زیاده‌خواهی استکبار است و خون مجاهد افغانی برای حرم حضرت زینب(س) می‌ریزد و یا جوان فلسطینی که شهید می‌شود، یعنی بین الملل اسلامی شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه مسئولیت اصلی ما حفظ شعائر انقلاب است افزود: شعار انقلاب اسلامی در سال 57 توانایی این را داشته که 36 سال بعد، طاغوت‌های دیگری را در جهان به زیر بکشد و اراده مردمان آنها را حاکم کند.

صفار هرندی انصارالله را نسخه یمانی انقلاب اسلامی خواند و تصریح کرد: اکسیر انقلاب امام خمینی(ره) آنقدر کارساز است که حزب‌الله احیا شده با نفس قدسی امام(ره) این توانایی را می‌یابد که در سوریه خواست مردم را محقق کند و دست مردم را در دست ارتش قرار دهد طوری که آمریکایی‌ها بگویند دیگر نمی‌توانیم اسد را جابه‌جا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه پیام انقلاب اسلامی تاثیر خودش را گذاشته است، خاطرنشان کرد: این پیام از انسان‌های ضعیف، انسان‌های قوی و روئین تن می‌سازد.

مشاور عالی فرمانده کل سپاه با اشاره به پیروزی‌های مردم عراق گفت: ابرقدرتی مثل آمریکا نتوانست به جرف الصخر نفوذ پیدا کند اما از همین مردم کوچه و بازار آدم‌هایی تربیت شدند که ظرف سه روز منطقه را از شر وجود دائمی دشمن بعثی پاکسازی می‌کنند و این همان تاثیر اکسیر انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: ما در اثر ورود به گفتمان انقلاب اسلامی که روحش مقاومت است، کم نیاورده و منزوی نشده‌ایم و در حال یارگیری هستیم و اتحادی از مستضعفان عالم را شکل می‌دهیم.

صفار هرندی با بیان این جمله حضرت امام(ره) که فرمودند «من با اطمینان می‌گویم اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد» افزود: ما امروز این فتوحات عظیم را در زمان رهبری خلف صالح حضرت امام(ره) یعنی مقام معظم رهبری می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه برای اقتصاد مقاومتی باید برنامه داشت افزود: در بعد نظامی برنامه‌ها دقیق است زیرا تجربه‌های دفاع مقدس از دل سینه سوخته‌های جنگ بیرون آمده و به دیگران منتقل شده است اما در صحنه‌های دیگر حضور کمتری داشته‌ایم و عرصه دست کسانی بوده که اعتقادی به مقاومت نداشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای سخت‌گیری بر مردم نیست بلکه راه درست مصرف کردن را می‌آموزد.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی متناسب با مقدورات است و به این معنا نیست که درها را نسبت به سایر کشورهای جهان ببندیم و ایزوله شویم بلکه به این معناست که چیزی را که در داخل تولید می‌شود از بیرون وارد نکنیم.

صفار هرندی با یادآوری اینکه امروزه ژئوپولیتیک جهان عوض شده است گفت: ما 30 سال قبل به برخی کشورها می‌گفتیم می‌خواهیم با شما رابطه راهبردی داشته باشیم ولی قبول نمی‌کردند اما الان خودشان جلو آمده‌اند.

وی افزود: امروز در موضوع هسته‌ای اختلاف بین دولت آمریکا و کنگره موجب حاکمیت دوگانه در این کشور شده زیرا شنیده شدن پژواک صدای تهران در دمشق و بغداد و دیگر نقاط موجب سردرگمی سران آمریکا شده است.

مشاور فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه از موضع اصولی‌ مذاکرات هسته‌ای دفاع می‌کنیم ابراز کرد: ما در موضع قدرت هستیم و باید قدر خودمان، امکانات، ظرفیت، دوستان و دشمنان را بشناسیم و خود را در بعد شخصی، اجتماعی و ملی محاسبه کرده و وضعیت شناسی خود را دائما رصد کنیم.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
منبع : فارس

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس