پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
رییس کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد
تاریخ : 23/اسفند/1393 - 17:02 کد خبر : 45382

قرص برنج، سلاح سرد، حوادث کار و برق عامل مرگ 783 تهرانی

بسیج پرس - رییس کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد که 783 نفر در 10 ماه گذشته بر اثر مسمومیت با قرص برنج، اصابت سلاح سرد، حوادث ناشی از کار و برق گرفتگی در استان تهران جان خود را از دست دادند.


قرص برنج، سلاح سرد، حوادث کار و برق عامل مرگ 783 تهرانی

به گزارش بسیج پرس؛ بشیر نازپرور، رییس کل پزشکی قانونی استان تهران، پیرامون علت مرگ 783 نفر در تهران طی 10 ماه گذشته سال جاری گفت: 159 نفر از این افراد در استان تهران از فروردین تا دی ماه سال جاری (1393) بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند.

نامبرده افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (1392) که میزان مرگ به علت مسمومیت با قرص برنج 207 مورد گزارش شده بود، 2/23 درصد کاهش یافته است.

به گفته وی 90 تن از این جانباختگان بر اثر مسمویت ناشی از قرص برنج مرد و 69 تن نیز زن بودند.

وی با ارایه گزارشی از دی ماه امسال ادامه داد: مرگ افراد در اثر قرص برنج در دی ماه امسال در استان تهران با 46 درصد کاهش نسبت به سال گذشته، هفت مورد بوده است.

 مرگ 102 تن در استان تهران در اثر قتل با سلاح سرد

نازپرور با بیان اینکه در 10 ماهه امسال 102 تن بر اثر اصابت سلاح سرد به قتل رسیده اند و این تعداد به پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده اند، گفت: در مدت مشابه سال گذشته 104 تن در اثر اصابت سلاح سرد به قتل رسیده بودند .

به گفته وی، 86 تن از این کشته شدگان در اثر اصابت سلاح سرد مرد، 16 تن نیز زن بودند.

رییس کل پزشکی قانونی استان تهران با بیان اینکه 85 تن از کشته شدگان سال گذشته در اثر اصابت با سلاح سرد مرد، 19 تن نیز زن بوده اند، در گزارش قتل با سلاح سرد دی ماه امسال اظهار داشت: در دی ماه امسال 11 مورد مرگ در اثر اصابت با سلاح سرد گزارش شده که این رقم کاهش 9/1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

 مرگ 392 تن در حوادث ناشی از کار

این مقام پزشکی قانونی تعداد افرادی را که در 10 ماهه امسال در استان تهران بر اثر حوادث ناشی از کار فوت کرده اند، 392 نفر اعلام کرد و گفت: این رقم در مدت مشابه سال قبل 401 نفر بودند که 2/2 مرگ در اثر حوادث کار کاهش یافته است.

نازپرور 389 تن از این جانباختگان را مرد، سه تن را زن اعلام کرد و گفت: در دی ماه امسال میزان مرگ و میر براثر حوادث کار 28 مورد اعلام شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 7/31 درصدی داشته است.

برق گرفتگی علت مرگ 130 تن در استان تهران

این مقام پزشکی قانونی میزان مرگ و میر در اثر برق گرفتگی در استان تهران را 130 نفر عنوان کرد و گفت : این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد افرادی که با برق گرفتگی جان باختند، 135 نفر بود؛ کاهش 7/3 درصدی داشت.

به گفته وی 126 تن از افرادی که در اثر برق گرفتگی در استان تهران مرد و چهار تن نیز زن بودند.

وی ادامه داد: این در حالی است که 129 مرد و 6 زن در سال گذشته در اثر برق گرفتگی در استان تهران جان خود را از دست دادند.

نازپرور تعداد افرادی را که در دی ماه امسال در استان تهران در اثر برق گرفتگی از دنیا رفتند، 16 مورد عنوان کرد.

 انتهای پیام //


انتهای پیام//
منبع : ایرنا

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس