پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
مدیر آموزش و پرورش تهران در افتتاح مراکز علمی و تریبتی شهاب
تاریخ : 23/اسفند/1393 - 12:35 کد خبر : 45368

موتور محرک توسعه کشور جامعه نخبگان هستند

بسیج پرس - مدیر آموزش و پرورش شهر تهران با بیان این که نخبگان موتور محرک توسعه کشور هستند گفت: کشور زمانی توسعه پیدا می کند که از ظرفیت نخبگان استفاده کنیم.


موتور محرک توسعه کشور جامعه نخبگان هستند

به گزارش بسیج پرس؛ اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم افتتاح مراکز علمی و تربیتی شهاب که پیش از ظهر امروز با حضور دانش آموزان، مدیران مناطق آموزش و پروش و فرماندهان نواحی بسیج تهران در سالن اجتماعات رشادی سپاه تهران برگزار شد با اشاره به این که امیدواریم تاسیس مراکز شهاب فرصتی برای توسعه علمی و تربیتی دانش آموزان بسیجی باشد عنوان داشت: در سند راهبردی امور نخبگان کشور که توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده، در معرفی استعداد های برتر گفته شده است که استعداد های برتر افرادی هستند که مستعد بوده و در مقایسه با دیگر افراد زمینه پیشرفت در یک رشته علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی را دارند. همچنین در آن تاکید شده است که ما باید از طریق سازماندهی استعدادهای برتر، جامعه نخبگان کشور را تشکیل دهیم.

وی به سه مرحله تشکیل جامعه نخبگان کشور اشاره کرد و گفت: شناسایی، هدایت و پرورش استعدادها سه مرحله ایی است که بعد از انجام آنها به تشکیل جامعه نخبگانی خواهیم رسید و شرط آن این است که بتوانیم جامعه نخبگانی را در راستای تامین نیازهای کشور قرار دهیم و هدف از تشکیل این جامعه، به خدمت گرفتن آنها برای رشد، تعالی و توسعه کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان این که امروز بنیاد نخبگان کشور این وظیفه را بر عهده دارد و همه دستگاه ها نیز وظایفی دارند و باید در این مسیر تلاش کنند تا جامعه نخبگانی شکل بگیرد، تصریح کرد: شاهد هستیم که قبل از بهره برداری از نخبگان در کشور آنها با خروج از کشور در اختیار کشورهای خارجی قرار می گیرند و سند راهبردی امور نخبگان کشور می خواهد این فرایند معویب را اصلاح کند و نخبگان در خدمت کشور خود باشند.

وی در همین زمینه افزود: در آموزش و پرورش کشور برنامه هایی در این زمینه داریم و می خواهیم که ظرفیت جامعه نخبگانی در اختیار نظام اسلامی قرار گیرد و تاسیس مراکز شهاب نیز یک قدم در راستای سند راهبردی امور نخبگان کشور خواهد بود که در قالب یک حرکت ملی انجام می شود.
مدیر آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به این که کشورها زمانی توسعه پیدا می کنند که نخبگان خود را شناسایی و هدایت و از ظرفیت آن ها استفاده کنند، بیان داشت: موتور محرک توسعه کشور نخبگان و جامعه نخبگانی هستند که جامعه نخبگانی از استعدادهای برتر کشور شکل گرفته است.

چهاربند با بیان این که همه دستگاه ها باید حول این نقشه علمی حرکت و تلاش کنند اظهار داشت: یک ویژگی که در مراکز شهاب به دنبال تحقق آن هستیم این است که اگر به جامعه نخبگانی کشور یک روحیه و صفت بسیجی هم اضافه شود و آن ها یک تعهد نسبت به کشور داشته باشند، قدرت و توان آنها برای خدمت به کشور بیشتر می شود و باید از همه ظرفیت هایمان در این زمینه استفاده کنیم.

وی در ادامه عنوان داشت: این یک حرکت ملی است و باید بدانیم که وارد یک کار سنگین و پر اثر شده ایم و در همه مراحل باید ساز و کار جدیدی را داشته باشیم تا مراکز شهاب را به بهترین شکل اداره کنیم.

چهاربند با بیان این که قصد داریم در هر منطقه آموزش و پرورش 2 مرکز علمی و تربیتی شهاب برا ی برادران و خواهران ایجاد کنیم عنوان داشت: در هر منطقه آموزش و پرورش به یک هیئت امنا و هیئت علمی آشنای به امور در مدیریت مراکز علمی و تریبتی شهاب نیاز داریم.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در بخش پایانی سخنان خود با بیان این مطلب که پایه توسعه کشور،  شناسایی استعدادهای کشور است تصریح کرد: شناسایی استعدادها به ابزار و علم نیاز دارد و بایستی استعدادها محک زده شده و در مسیر علمی مشخص هدایت شوند و در بخش های مختلف آموزش و پرورش، برای شروع به کار قدرتمند مراکز شهاب، حمایت و پشتیبانی های لازم را خواهیم کرد.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس