پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 21 آذر 1396

           
یک نویسنده و کارگردان تئا‌تر :
تاریخ : 20/اسفند/1393 - 14:59 کد خبر : 45275

جایگاه تئا‌تر انقلاب با شعار درست نمی‌شود

بسیج پرس - یک نویسنده و کارگردان تئا‌تر معتقد است که جایگاه تئا‌تر انقلاب و رشد آن تنها با شعار اتفاق نمی‌افتد و باید عملکرد و برنامه ریزی صحیح درخصوص آن انجام داد.


جایگاه تئا‌تر انقلاب با شعار درست نمی‌شود

به گزارش بسیج پرس؛ کوروش زارعی، نویسنده و کارگردان تئا‌تر درخصوص جایگاه تئا‌تر انقلاب در جریانات هنری کشور گفت: بسیاری از اشخاص نخواستند که تئا‌تر انقلاب به جایگاه واقعی خود برسد و تنها در این سال‌ها شعار می‌دهند، آن‌ها مسبب اصلی شکل نگرفتن تئا‌تر انقلاب و جریانات پیرامون آن بوده و هستند. باید بدانیم که جایگاه تئا‌تر انقلاب و رشد آن تنها با شعار اتفاق نمی‌افتد و باید عملکرد و برنامه ریزی صحیح درمورد آن انجام داد.

وی ادامه داد: درخصوص این که چرا این اتفاق رخ نداده، دو نکته حائز اهمیت است. در این سال‌ها افراد یا نتوانسته‌اند و یا نخواسته‌اند که تئا‌تر انقلاب شکل بگیرد. درباره این که نتوانسته‌اند، شک دارم؛ زیرا همگی آن‌ها، افرادی تحصیل کرده و باسواد هستند. به طور مثال، در همین حوزه هنری، به جز حوزه ادبیات، در سایر حوزه‌ها هنوز ضعف‌هایی دیده می‌شود.

این کارگردان تئا‌تر، در مورد اقدامات نا‌مناسب درمورد پرداختن به موضوع تئا‌تر انقلاب گفت: باید از خود بپرسیم که تا چه حد به دغدغه‌های مقام معظم رهبری درخصوص حوزه هنرهای نمایشی توجه کرده‌ایم؟ اموری که صورت پذیرفته‌اند تا چه حد به اهداف انقلاب نزدیک بوده است. بسیاری از دستگاه‌های متولی فرهنگی در کشور، با توجه به افق دیدشان که باید در مسیر اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی باشد، تنها به چند جشنواره و همایش بسنده می‌کنند که تاثیراتی زودگذر و ناپایدار برای جریان تئا‌تر انقلاب در پی دارد.

وی افزود: آیا در تمام این سال‌ها توانسته‌ایم یک مجموعه مختص نمایش‌هایی با راهبردهای فرهنگی انقلاب تاسیس و آن را هدایت کنیم تا جریان تئا‌تر انقلاب پا بگیرد و جایگاه خود را پیدا کند. بسیاری از نهاد‌های انقلابی تالار‌ها و سالن‌های خود را به جای تخصیص دادن به اجرای تئا‌تر با موضوعات انقلابی، تبدیل به به یک امر درآمدزا برای اجاره آن کرده‌اند که این درست نیست.

این نویسنده تئا‌تر درخصوص مسئولان فرهنگی و رویکرد‌هایشان به مسئله تئا‌تر انقلاب گفت: مسئولان فرهنگی ما به شعار و گفت و گو بسنده می‌کنند. بسیاری از ارگان‌های انقلابی از نمایش‌هایی حمایت می‌کنند که بدآموزی و ضدیت با فرهنگ در آن‌ها موج می‌زند، اما حاضر به حمایت از جریان تئا‌تر انقلاب نیستند. این‌ها ضعف مدیریت کشور ما است. افراد متعهد و تکنیکی در زمینه تئا‌تر وجود دارند که به علت حمایت نشدن، به سوی گونه‌های دیگر تئا‌تر می‌روند.

وی ادامه داد: در این مسیر تنها پول بیت المال اسراف می‌شود، این‌ها از مدیران معتقد و با اصول کشور بعید است. آن‌ها باید بدانند که پست‌های اداری و مدیریتی حق الناس هستند و باید در مقابل خداوند متعال درخصوص عملکرد خود پاسخ گو باشند و به نفع هنر و فرهنگ کار کنند.

انتهای پیام//
 


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس