پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
پنجشنبه 23 آذر 1396

           
دبیر شورای عالی فضای مجازی خبر داد:
تاریخ : 16/اسفند/1393 - 13:40 کد خبر : 45011

ارائه محتوا و خدمات مفید و سالم در طرح جامع توسعه فضای مجازی

بسیج پرس - دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: در طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن، محتوا و خدمات مفید براساس مشارکت داوطلبانه کاربران فضای مجازی ارائه می‌شود.


ارائه محتوا و خدمات مفید و سالم در طرح جامع توسعه فضای مجازی

به گزارش بسیج پرس؛ محمد حسن انتظاری، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: براساس مصوبه آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی کشور، تدوین راهبردها و سیاست ها، طراحی چارچوب اقدامات، ضوابط و معیارهای خدمات و محتوای مربوط به «طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن» با توجه به تعریف و اهداف مصوب شورا به مرکز ملی فضای مجازی کشور واگذار شده است.

وی با اشاره به این که فضای مجازی سالم، مفید و ایمن متشکل از شبکه های ارتباطی است، افزود: کاربران می توانند به صورت داوطلبانه و مشارکتی در فضای مجازی سالم براساس ویژگی های جمعیتی (از جمله سن، جنس، شغل و تحصیلات) از محتوا و خدمات مورد نیاز بهره مند شوند و حتی الامکان در برابر محتوا و رفتارهای آسیب زا محفوظ بمانند.

انتظاری تاکید کرد: هدف از این طرح، ایجاد و توسعه داوطلبانه، مشارکتی و قابل مدیریت فضای مجازی سالم برای تولید و توزیع محتوا و خدمات سالم، مفید و ایمن مورد نیاز و ممانعت از نشر محتوا و خدمات مضر، ناسالم و ناایمن است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور اظهار داشت: مرکز ملی فضای مجازی باید به طور سالانه چارچوب، ضوابط و معیارهای خدمات و محتوای مربوط به این طرح را به روزرسانی کرده و گزارشی از چگونگی پیشرفت این مصوبه را به شورای عالی فضای مجازی ارایه کند.

وی افزود: سیاست های این طرح در مقولاتی همچون آموزش و ترویج، انگیزه بخشی، توانمندسازی، خود مقررات گذاری و مسئولیت پذیری و نظارت، مقابله و برخورد تدوین خواهد شد و تمامی دستگاه های مربوطه با مرکز ملی فضای مجازی در تدوین چارچوب، اقدامات، ضوابط و معیارهای این طرح همکاری کرده و گزارش عملکرد خود را در راستای تقسیم کار ملی تعیین شده از سوی این مرکز، در اختیار آن قرار می دهند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: دستگاه های مربوطه باید خدمات و محتوای مرتبط با فضای مجازی سالم، مفید و ایمن از جمله خدمات آموزشی، فرهنگسازی، ترویجی، مشاوره ای، پشتیبانی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و محتوا را برای اطلاع عموم مشخص کنند و امکانات و اطلاعات لازم برای حسن ارایه این خدمات و محتوا را بدون دریافت هزینه اضافه ارایه کرده و بر عملکرد آنها نیز نظارت کنند.

بر اساس این گزارش در بیست و دومین جلسه شورای عالی فضای مجازی طرح جامع توسعه فضای مجازی سالم، مفید و ایمن مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مصوب شد.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
منبع : فارس

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس