پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
تاریخ : 12/اسفند/1393 - 14:22 کد خبر : 44810

«اقتصاد سیاست فرهنگی» منتشر شد

بسیج پرس - کتاب «اقتصاد سیاست فرهنگی» نوشته دیوید تراسبی با ترجمه سوسن علائی توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.


«اقتصاد سیاست فرهنگی» منتشر شد

به گزارش بسیج پرس؛ کتاب «اقتصاد سیاست فرهنگی» نوشته پروفسور دیوید تراسبی منتشر شد. تراسبی که با تحقیقات و آثار متعدد در زمینه اقتصاد فرهنگ‌ و هنر شهرتی جهانی یافته است، استاد اقتصاد دانشگاه مکواری سیدنی و عضو تعدادی از کمیته‌‌های علمی و تخصصی در سطح ملی و بین المللی و مشاور شماری از سازمان‌‌های ‌بین‌ المللی ازجمله کنفرانس توسعه‌ و تجارت سازمان ملل متحد (UNCTAD)، سازمان آموزشی، ‌علمی ‌و فرهنگی سازمان ملل متحد (UNESCO)، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD)، بانک جهانی و از اعضای هیئت‌ تحریریه چندین نشریه، از جمله اقتصاد فرهنگ و مجله بین‌ المللی ‌سیاست‌ فرهنگی و غیره است.

در مقدمه کتاب آمده است: هدف این کتاب پر کردن خلاء موجود در ادبیات سیاست فرهنگی از طریق تجزیه و تحلیل فرایند سیاست‌گذاری فرهنگی از منظر کلان اقتصادی است.

همچنین سوسن علایی، مترجم، در پیشگفتار این اثر چنین نوشته است: تراسبی بر این باور است که اقتصاد در هر دو سطح خُرد و کلان می‌تواند مطالب زیادی برای درک نحوه پرداختن به هنر و فرهنگ برای استفاده در تدوین و اجرای سیاست دولت‌ها ارائه کند. از نظر وی تهیه و اِعمال سیاست فرهنگی در شرایط فعلی که دامنۀ این سیاست از تمرکز بر هنرهای خلّاق فرا‌تر رفته و صنایع فرهنگی و خلّاق جدیدی همچون صنایع فرهنگی و طبقۀ خلّاق و شهرهای فرهنگی را نیز در بر گرفته است، نیازمند درک بهتری از رابطۀ متقابل و پیچیدۀ میان اقتصاد و فرهنگ است.

در فهرست کتاب عناوینی همچون معرفی کالا‌ها و خدمات فرهنگی، ارزش‌گذاری فرهنگی، فرایند سیاست‌گذاری فرهنگی، سیاست هنری، صنایع فرهنگی، میراث فرهنگی، نقش فرهنگ در توسعة شهری و منطقه‌ای، گردشگری، نقش فرهنگ در توسعه اقتصادی و اقتصاد بین‌ الملل، تنوع فرهنگی، آموزش هنر، مالکیت معنوی و آمار فرهنگی پرداخته است.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس