پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
پنجشنبه 23 آذر 1396

           
فرمانده نیروی انتظامی خبر داد
تاریخ : 12/اسفند/1393 - 09:38 کد خبر : 44769

بهبود وضعیت بازداشتگاه‌ها و تحت‌نظرگاه‌ها

بسیج پرس - فرمانده نیروی انتظامی گفت:سازمانی که می خواهد حرفه ای شود باید دانش و ابزار عمل و طراحی اش نیز حرفه ای باشد و همچنین سازمانی حرفه ای است که بخش حقوقی آن حرفه ای عمل کند .


بهبود وضعیت بازداشتگاه‌ها و تحت‌نظرگاه‌ها

به گزارش بسیج پرس؛ سردار دکتر اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی پیرامون نقش نیروی انتظامی در اقتصاد مقاومتی در گردهمایی سراسری مسئولان حقوقی و امور مجلس ناجا، گفت: نیروی انتظامی در تلاش است که به تحقق اقتصاد مقاومتی در ابعاد مختلف کمک کند که این امر از طریق جلو گیری از اتلاف منابع اقتصادی کشور محقق می شود بنابراین باید در مبارزه با قاچاق ، جرایم بانکی، دلالی وزمین خواری تلاش کرده و خود را قوی نماییم.

وی بر بهبود کیفیت خدمات و ارتقا سطح ماموریت از طریق کاهش هزینه ها ومنابع در نیروی انتظامی تاکید کرد وگفت:باید سازمان را ارزان اداره کرده وهمزمان کارایی آن را افزایش دهیم.

وی با اشاره به افزایش کارکنان یاد آور شد: افزایش نیروی انسانی افزایش هزینه های سازمان را به دنبال داشته و این در حالی بود که ما نیازهای جدید وتوقعات و مطالبات مردم را در حوزه خدمات به آنها پاسخگو بودیم لذا باید نیروی انسانی خود را کاهش دهیم وبااستفاده از ظرفیتهایی همچون پلیس افتخاری آن را جبران کنیم.

بهبود وضعیت بازداشتگاه‌ها و تحت‌نظرگاه‌ها

احمدی مقدم تاکید کرد:معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا باید پشتوانه حقوقی و فنی اداره سازمان را فراهم کند واز ظرفیت های حقوقی برای حفظ منافع سازمان استفاده نماید.

وی یکی از اقدامات این معاونت را افزایش حقوق شهروندی خواند وگفت:در این حوزه اقدامات خوبی انجام وموجب سربلندی ناجا شده است وبا اجرای طرح مکنا که در درون آن حقوق شهروندی مطرح می شود موفق شدیم وضعیت بازداشتگاه ها وتحت نظرگاه ها را ظرف دو سال بهبود بخشیم وامروزه می توانیم باسربلندی بگوییم که وضعیت بازداشتگاه ها نسبت به گذشته تغییر کرده است.

تاکید فرمانده ناجا بر افزایش سوادحقوقی ضابطان ناجا

این مقام ارشد انتظامی بر آموزش کارکنان این معاونت به منظور افزایش سواد حقوقی آنان تاکید کرد وگفت: افزایش دانش حقوقی منجر می شود تا پرونده ها به صورت درست تشکیل شود و از این طریق حقوق مردم ضایع نشده و در این زمینه هزینه های آموزش ضابطان نیز در بودجه ناجا مشخص شده است.

وی اقدام درست دیگر این معاونت را معاضدت از کارکنان دانست وبیان داشت:در معاضدت حقوقی تکیه ماباید بر اقدامات پیشگیرانه باشد ازجمله این اقدامات ارتقا سطح تیر اندازی وبهبود رفتار کارکنان از لحاظ قانونی است.

 سردار احمدی مقدم یادآور شد:سازمانی که می خواهد حرفه ای شود باید دانش ابزار عمل و طراحی اش نیز حرفه ای شود همچنین سازمانی حرفه ای است که بخش حقوقی آن بسیار حرفه ای عمل کند .

انتهای پیام//


انتهای پیام//
منبع : ایسنا

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس