پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
در بیانیه حمایت از جشنواره باروت خیس مطرح شد
تاریخ : 11/اسفند/1393 - 13:24 کد خبر : 44721

به استهزا گرفتن مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان، جای سکوت ندارد

بسیج پرس - در بیانیه 65 سازمان مردم نهاد در حمایت از جشنواره مردمی باروت خیس آمده است: جشنواره "باروت خیس" که حرکتی فرهنگی برخاسته از پیکره جامعه است زیباترین سبک برای ابراز نفرت و انزجار از اسلام ستیزان و هتک حرمت کنندگان به مقدسات جهان اسلام است.


به استهزا گرفتن مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان، جای سکوت ندارد

به گزارش بسیج پرس؛ در بیانیه 65 سازمان مردم نهاد در حمایت از جشنواره مردمی "باروت خیس" آمده است: سابقه استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار و رژیم جعلی اسرائیل، در استعمار و استثمار کشورهای مسلمان و کشتار مسلمانان به بهانه های واهی به ویژه مبارزه با تروریسم، حُقه پوسیده ای است که دیگر حتی ساده لوح ترین اندیشه ها را نیز تحت تأثیر قرار نمی دهد.

این بیانیه می افزاید: وجدان های بیدار و افکار هوشیار مردم آزاده جهان نقاب از چهره واقعی تروریسم بین الملل برداشته است. تروریسمی که سر لیست آن نه در زندان های گوآنتانامو و نه در افغانستان، عراق، فلسطین و سوریه و لبنان دیده می شود بلکه ریشه در اندیشه های صهیونیستی و هم دستان آمریکایی – اروپایی  آنان دارد.

این بیانیه با اشاره به اینکه در دنیای امروزی رسانه های غربی بازوی قدرتمند و اجرایی اهداف دشمنان اسلام و مسلمین برای آتش افروزی فرهنگی هستند، می افزاید: رسانه های غربی سعی دارند با هدف قرار دادن باورها و اندیشه های جوانان، با انواع حیله ها، قله های اخلاقی، ارزش های دینی، هویت و باور بودن را از جامعه مسلمین بزدایند و در این راستا توهین و هتک هرمت به شیوخ و بزرگان جهان اسلام یکی از زشت ترین ترفندهای شیطانی آنان است.

این بیانیه تأکید می کند: به استهزا گرفتن مقدسات بیش از یک میلیارد مسلمان، جای سکوت ندارد و قدر مسلم آموزه های اسلامی نیز اجازه توهین به مقدسات سایر مکاتب را جایز نمی داند به همین خاطر جشنواره "باروت خیس" که حرکتی فرهنگی برخاسته از پیکره جامعه است زیباترین سبک برای ابراز نفرت و انزجار از اسلام ستیزان و هتک حرمت کنندگان به مقدسات جهان اسلام است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: این حرکت فرهنگی – سیاسی (جشنواره باروت خیس)  اگر چه به درستی و به خوبی کار خود را آغاز کرده است اما به نظر می رسد باید بیش از این برای مردم معرفی شود تا در انتخاب فرد منتخب دربافت جایزه باروت خیس اکثریت مردم شرکت کنند و این انتخاب را به عنوان یک فرهنگ ظلم ستیز بشناسند.

در ادامه این بیانیه، 65 سازمان مردم نهاد ضمن حمایت از این جشنواره مردمی بر لزوم تبلیغ و معرفی این جشنواره از سوی رسانه ملی تأکید کرده اند چرا که تبلیغ این جشنواره در سطح ملی از طریق صدا و سیما بازخورد مناسب تری خواهد داشت.

این بیانیه می افزاید: اگر چه نامزد های دریافت جایزه باروت خیس در این دوره هر کدام به تنهایی لیافت دریافت این جایزه را دارند اما به نظر می رسد رقابت "مانوئل والس" بسیار تنگاتنگ با سایر کاندیداها است چرا که "مانوئل والس" نخست وزیر یهودی‌الاصل فرانسه به خاطر حمایت از صهیونیست ها و مقابله با دشمنان و حمایت رسمی و علنی وی از نشریه هتاک به پیامبر(ص) و عملکرد کشورش در زیر پا گذاشتن حقوق بشر، برای دریافت این جایزه مستحق تر است.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس