پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران:
تاریخ : 19/اسفند/1393 - 02:16 کد خبر : 44704

از حمایت نکردن فرهنگ انقلابی توسط مسئولان گله مند هستیم

بسیج پرس - مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران در اختتامیه دومین جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» گفت : دشمنی ما با آمریکا تاریخی است و از هرکس که مسئولیتی دارد و فرهنگ انقلابی را حمایت نمی‌کند گله مند هستیم.


از حمایت نکردن فرهنگ انقلابی توسط مسئولان گله مند هستیم

به گزارش بسیج پرس از سازمان بسیج شهرداری تهران؛ اختتامیه دومین جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» شب گذشته با حضور محسن پیرهادی مسئول سازمان بسیج شهرداری تهران و عضو شورای شهر، سیدعزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدحسین نیرومند کارشناس مسائل فرهنگی، میثم محمدحسنی فعال فرهنگی و دبیر اختتامیه دومین جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا»، احسان محمدحسنی رئیس سازمان هنری ـ رسانه‌ای اوج، حامد زمانی از خوانندگان ارزشی کشورمان و جمعی از فعالان هنری در باغ‌موزه دفاع مقدس تهران برگزار شد.

محسن پیرهادی در این مراسم اظهار داشت: حضور آمریکایی ها در کشور ما به سال 1289 برمی‌گردد به طوری که در ابتدا با نیت خیرخواهانه وارد شدند و می‌خواستند دین مردم را تغییر دهند اما درواقع حدود 100 سال است که ما با آمریکا درگیری داریم.

وی ادامه داد: این مسیر 100 ساله گذشت و اکنون اگر مذاکره می‌شود برای انرژی هسته‌ای برای پیمان و دوستی نیست زیرا ما نمی‌توانیم حافظه تاریخی مردم را نسبت به آمریکا پاک کنیم و جنایاتش را از بین ببریم.

پیرهادی افزود: دشمنی ما با آمریکا تاریخی است و از هرکس که مسئولیتی دارد و فرهنگ انقلابی را حمایت نمی‌کند گله مند هستیم.

وی خاطر نشان کرد: هرکسی نسبت به فرهنگ انقلاب بی‌تفاوت است خدا هدایتش کند تا در مسیر درست قرار بگیرند و به اینکه هنرمندان انقلابی در کشور داریم به خود می بالیم.

عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در اختتامیه جایزه بزرگ مرگ بر آمریکا عنوان کرد: جای تشکر دارد از کسانی که در مسابقه شرکت کردند و به بهانه شرکت در مسابقه استعدادهای خود را نشان داده‌اند؛ بهترین جایزه ایجاد این فضاهاست و اگر به بهانه تقدیر جمع شدیم تحصیل حاصل انجام گرفته است.

وی ادامه داد: شعار مرگ بر آمریکا امروز شعار ملی است، ذکر است برای مسلمانان و شرط قبولی اعمال آنها، زیرا بت‌های دروغین امروز قدرت‌ها هستند و هر مسلمان واقعی معتقد به خدا باید موضعش را نسبت به این دروغ معلوم کند هم چنین شعار مرگ بر آمریکا اوج حماسه است.

ضرغامی افزود: شعار مرگ بر آمریکا اوج عقلانیت بوده و بدون تردید مقاومت در برابر استکبار تنها راه است؛ امروز همه آزادی خواهان به این نکته خواهند رسید که مقاومت اصل است و بس.

وی شعار مرگ بر آمریکا را علاوه بر حماسه و عقلانیت، پایداری، شهادت و تحمل سختی ها و تحریم ها دانست و گفت: هر چه پلیدی‌ها متوجه ملت‌ها می‌شود، این مردم هستند که با مقاومت حماسه آفرینی می‌‌کنند. شعار مرگ بر آمریکا چکیده و تجربه بشری مبتنی بر عقلانیت و هدیه جمهوری اسلامی ایران به همه آزادی خواهان است.

ضرغامی اظهار داشت: یک جمله به عنوان زبان مشترک برای همه مردم دنیا جمله مرگ بر آمریکاست که قابل تفسیر و تعبیر نیست و با کلماتش بازی نمی شود اما خیلی ها سعی کردند که این شعار را در شرایط اقتضای کشور مطرح نکنند اما این ضرر می‌زند و آن کسانی که پشت سر این جریان ها هستند می‌دانند که لغلغه زبان مردم یعنی شعار مرگ بر آمریکا چه تاثیراتی دارد و این شعار با زبان هنر تعمیق می‌شود.

وی این شعار راهبردی را عمیق خواند و گفت: همیشه رهبر معظم انقلاب به من تاکید داشته اند که شعارهای اصلی مردم را با زبان هنر تعمیق ببخشیم چرا که عمق‌بخشی همواره توصیه رهبری بوده و زبان هنر حقیقت را نشان می دهد و در دل انسان ها رسوخ پیدا می کند.

ضرغامی با اشاره به فیلم های هالیوودی بیان کرد: آمریکائی ها با تکیه بر هالیوود سعی کردند صدای حق را خاموش کنند اما این شعار امروز پیام دین دارد و امروز این شعار برای آمریکا مرگ آورده است.

وی افزود: تعارف نکنیم و با توجه به سرنوشت کشورهایی مثل لبنان، عراق، یمن، آفریقا پی خواهیم برد که به قول غربی ها ضد استکبار اورجینال شده است و اقدامات امروز آمریکا خودزنی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: ساخت گروهک های تروریستی توسط آمریکایی ها برای خودزنی بود تا اسلام انقلابی را به دست مسلمانان از بین ببرد. آن ها داعش را با این هیبت ساختند تا رعب و وحشت را بین مسلمانان بیندازند و اگر در عراق با فتوای مرجعیت، مردم راهشان را سد نمی کردند و ایران کمک آن ها نمی کرد، وضعیت منطقه طور دیگری بود.

ضرغامی ادام داد: آمریکا ائتلاف راه می اندازد و جلوی دوربین ها مانور نشان می دهد و حتی رهبر معظم انقلاب بعد از مرخصی از بیمارستان اولین چیزی که گفتند آن بود که تصویرهای طنزی دیدند که آمریکایی ها می خواهند در مقابل داعش بایستند.

وی تصریح کرد: شمشیر تحریم شمشیر دو لبه ای است لبه زنگ زده آن را سمت ما گرفته اند اما لبه تیز را رهبر انقلاب به سمت خودشان برگرداند امروز بحث ما هسته ای نیست بحث ما شرف، عزت، کرامت ایران است که توانسته تاثیرگذار باشد.

ضرغامی عنوان کرد: وقتی ما قدم می زنیم یک اباحه گری سیاسی ممکن است نمایان شود در واقع قدم زدن با سران آمریکایی نوعی اباحه گری است من یک بار به وزیر خارجه هم گفتم و اتفاقا به این موضوع توجه کردند اما تصویر، پیام تاثیرگذاری است و در واقع تصویر الفبای ارتباطات است.

وی اظهار داشت: سوال ما این است که شما وقتی شعار ضد استکباری می دهید این شعار، شعار یک ملت است و همه در این شعار حضور دارند و آمریکایی ها حواسشان را جمع می کنند هم چنین در اوج مذاکرات طرف های آمریکایی بدترین حرف های تحقیر آمیز را به ما زدند اما مسئولان رده بالای ما چیزی نگفتند.

ضرغامی خاطر نشان کرد: آنچه که مهم است شعار مرگ بر آمریکاست و امام راحل فرمودند همه گرفتاری های ما از آمریکاست و خوشبختانه امسال همایش دوم جایزه بزرگ مرگ بر آمریکا بعد بین المللی بیشتری پیدا کرده و حق راه خودش را باز می کند.

در این مراسم از قطعه جدید «مرگ مساوی آمریکاست» توسط حامد زمانی رونمایی شد و برگزیدگان مسابقه با حضور مسئولان در سه بخش پوستر، عکس و کاریکاتور تجلیل شدند.

حامد زمانی از آغاز پخش اینترنتی قطعه «مرگ مساوی آمریکا» از روز 10 اسفندماه خبر داد و سپس به همراه علی‌اکبر قلیچ و با همراهی حاضران، قطعه موسیقایی «مرگ بر آمریکا 1» را هم بدون استفاده از موسیقی، اجرا کرد.

بخش پایانی این مراسم هم به معرفی برگزیدگان 3 بخش دومین جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» اختصاص داشت.

در بخش کاریکاتور جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» رتبه‌های اول تا سوم به ترتیب از آن علیرضا پاکدل از مشهد، آرش فروغی‌فر از خرم‌آباد و مولیان پناپای از رومانی شد. در این بخش از شاهین کلانتری از تهران، علیرضا ذاکری از تهران، محمد نظری از همدان، محمدحسین عسگری از فارس، محمدعلی خلجی از تهران، سیلوانو ملو از برزیل، منصور مقدم کوهی از خرمدره، کارلوس دیوید فیوئنتس از کوبا و گالین برانبایوف از قزاقستان قدردانی شد.

در بخش پوستر نیز سیدهادی قادری از قم، یونس رجبی از تهران و فرشاد عیسی‌پور از کرمانشاه رتبه‌های اول تا سوم را از آن خود کردند. در این بخش نیز از میاد هاشمی از تهران، سعید کیااحمدی از کردکوی، دالادان نیکولیک از صربستان، محمد آزادی از تهران، مجید قدیانی از تهران، مرتضی رحمتی از تهران و سروش کریمی از تهران قدردانی شد.

در بخش عکس دومین جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» هم رتبه‌های اول تا سوم به حسن غایی از تهران، آیدین تبریزی دخت‌فرد از تبریز و جمشید فرج‌وند فردا از کردستان تعلق گرفت.

انتهای پیام//
 


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 6658

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس