پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی خبر داد
تاریخ : 11/اسفند/1393 - 08:49 کد خبر : 44661

معافیت مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و دارالقرآن ها از پرداخت حق بیمه ساختمانی

بسیج پرس - معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی از معافیت مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و دارالقرآن‌ها از پرداخت حق بیمه ساختمانی خبر داد.


معافیت مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و دارالقرآن ها از پرداخت حق بیمه ساختمانی

به گزارش بسیج پرس؛ محمد حسن زدا، معاون فنی ودرآمد سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به تغییرات قانونی محاسبه حق بیمه ساختمانی گفت: براساس قانون اصلاح ماده 5 قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی مصوب 16آذر 93 مجلس شورای اسلامی، سازمان تأمین اجتماعی با دریافت 7درصد حق بیمه سهم بیمه شده و 15درصد مجموع عوارض صدور پروانه ساختمانی(از مالک و متقاضی پروانه ساختمانی) نسبت به تداوم پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی اقدام می‌کند. 

وی افزود: بر اساس تبصره یک ماده 5 قانون یاد شده، مراکز دینی از قبیل مساجد، تکایا، حسینیه ها و دارالقرآن‌ها از پرداخت سهم کارفرما معاف بوده و سهم کارفرمایی اینگونه مراکز از محل ماده 5 قانون مذکور تأمین می‌شود.

زدا اظهار داشت: قبل از ابلاغ قانون، حق بیمه سهم کارفرمایی کارگران ساختمانی از محل پروانه ساختمانی بر اساس متراژ محاسبه و اخذ می شد که با ابلاغ قانون جدید، 15 درصد مجموع عوارض صدور پروانه ساختمانی مبنای دریافت حق بیمه قرار می گیرد که به صورت علی الحساب دریافت می شود ودر هر حال صدور پایان کار ساختمان منوط به ارائه مفاصا حساب تأمین اجتماعی است.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی می بایست پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی را تداوم دهد، افزود: با توجه به پیش بینی قانون حق بیمه ساختمانی با تصویب هیات محترم وزیران تا 20 درصد مجموع عوارض صدور پروانه قابل افزایش است.

معاون فنی ودرآمد سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: برای اجرای صحیح قانون از طریق مراجع ذیربط و پرهیز از هرگونه اعمال سلیقه در نحوه محاسبه حق بیمه، تفاهم نامه ای نیز میان سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور وسازمان تأمین اجتماعی انجام و مراتب نیز از طریق دو طرف به واحدهای اجرایی تابعه ابلاغ شده و بر اساس این تفاهم مراجع صدور پروانه مکلف شده اند بر اساس عناوین مجموع عوارض صدور پروانه مراتب را جهت دریافت حق بیمه به شعب سازمان تأمین اجتماعی معرفی کنند.

زدا تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی می بایست ظرف 3 روز پس از محاسبه سهم حق بیمه نسبت به دریافت و یا تقسیط آن اقدام و پاسخ نامه را برای صدور پروانه برای آن مرجع اعلام کنند.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
منبع : فارس

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس