پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
چهارشنبه 22 آذر 1396

           
پیشکسوت رشته کتابداری:
تاریخ : 10/اسفند/1393 - 15:11 کد خبر : 44638

امید در دل کتابداران جوانه زده است

بسیج پرس - پیشکسوت رشته کتابداری با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اظهار داشت: از زمانی که ایشان آمدند، امید در دل کتابداران جوانه زده و باید منتظر بود این نهال، به درختی تنومند تبدیل شود.


امید در دل کتابداران جوانه زده است

به گزارش بسیج پرس؛ پروفسور جعفر مهراد، پیشکسوت رشته کتابداری، پیرامون برگزاری دوره آموزشی مشاوره کتابدار از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور که یکی از فعالیت های انجام شده در دوره مدیریت فعلی این نهاد است، اظهار داشت: مایلم در خصوص فعالیت های آقای مختارپور بگویم. به واقع از زمانی که آمدند شوق و شور دیگری به وجود آوردند. امید در دل کتابداران جوانه زده و باید منتظر بود این نهال، به درختی تنومند تبدیل شود.

وی ادامه داد: از برنامه ها و نشست هایی که با مدیریت ایشان برگزار می شود، می توان امید بیشتری گرفت. از آن هم اندیشی که با استادان کتابداری داشت، که خود شاید 5 دقیقه بیشتر صحبت نکرد و صحنه را به همکارانم داد و شاید دوستان آزادی آکادمیک را درک کردند. در این جلسه مسائل متعددی از نقد کتابخانه ها، مربوط به گذشته و حال، تا بیان خواسته های کتابداران از زبان استادانشان، مطرح شد که بسیار باشکوه بود. آنجا هم من عنوان کردم که تصور نکنید آقای مختارپور و تیم ایشان مشکلات را نمی دانند؛ کسی که در دبیرکلی این نهاد قرار گرفته قطعا با مطالعه آمده، وضعیت را می داند و برای بهبود آن برنامه دارد.

پروفسور مهراد، برگزاری دوره آموزشی مشاوره کتابدار را نیز، دنباله ی برنامه های ایشان دانست و تصریح کرد: مدیریت نزدیک به 200 نفر پرسنل از 4 استان از مکان یابی، جایدهی، استقرار، تا برنامه های آموزشی برایشان، به سیاست گذاری و برنامه ریزی نیاز دارد. من اطمینان دارم این برنامه و تعمیم آن به سایر استان ها حرکتی را در پی دارد که به موجب آن ذهن کتابداران تغییر می کند.

وی با اشاره به عنوان این دوره های آموزشی، بر نقش کتابدار به عنوان یک مشاور تأکید کرد و گفت: کتابخانه های عمومی در تمام دنیا نقش های آموزشی، پژوهشی، خدماتی، و سرگرمی دارند. ایفای درست این نقش ها نیازمند کسی است که کتاب شناس باشد، با منابع آشنایی عمیق داشته باشد، و در نتیجه بتواند نقش مشاور را به خوبی ایفا کند. به باور من این دوره، حتی عنوان آن مناسب و در شأن کتابداران است. کتابداران برای امر مشاوره تربیت شده اند، و برگزاری این دوره ها را می توان یک نوع بازآموزی و آموزش مداوم تلقی کرد که در رشد و شکوفایی دانش کتابداران تأثیر مثبت و مؤثر خواهد داشت.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس