پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
نادر طالب زاده در نشست بررسی مستند انقلاب 57
تاریخ : 09/اسفند/1393 - 17:05 کد خبر : 44576

ترس و تنفر از انقلاب اسلامی غرب را دست پاچه کرده است

بسیج پرس - مجری برنامه راز و مستندساز کشورمان معقتد است: تهیه و پخش انقلاب ۵۷ از شبکه فارسی زبان من و تو 1 را باید به چشم یک فرصت و نه یک تهدید نگریست.


ترس و تنفر از انقلاب اسلامی غرب را دست پاچه کرده است

به گزارش بسیج پرس؛ نادرطالب زاده در سلسله نشست های تحلیل تاریخ معاصر ایران با موضوع «آه شاهانه» و بررسی مستند انقلاب ۵۷ پخش شده از شبکه من و تو با اشاره به ۱۰ ساعت زمان این مستند اظهار کرد: موضوع قابل توجه در این مجموعه آرشیو و تصاویر تازه ای دوران پهلوی است.

وی با بیان اینکه این مستند فرصتی برای بررسی و تحلیل چرایی و برپایی نشست هایی از این دست ایجاد کرده تصریح کرد: هر چه زمان می گذرد ایران اسلامی بیشتر دیده می شود و ساخت این مستند نیز به علت ترس و دست پاچگی آن ور آبی ها از همین روند روبه جلو است.

دبیر کنفرانس افق نو خاطر نشان کرد: جمع آوری، تنظیم و پخش این همه آرشیو دست اول در مستند انقلاب ۵۷ با این نگاه در داخل می تواند بنیاد حرکتی را بگذارد که می تواند بازخوردی مناسب در جوابشان باشد آن هم در این زمان و برهه خاص که ایران در امنیت، اقتدار و آرامش است.

طالب زاده اضافه کرد: رسانه ملی هم باید این مباحث را تحلیل و موشکافی کند کما اینکه پخش مجموعه به روایت دربار بسیار به موقع، واقعی و اثرگذار در دهه فجر بود که پخش شد.

این مستندساز با بیان اینکه بعد از جریانات ۱۱سپتامبر شاهد بیداری خوبی در غرب هستیم افزود: با وجود سانسور شدید چهره هایی واقع نگر در غرب تلاش کردیم خرد خرد تعدادی از آنها را به ایران دعوت کنیم تا سخنان و مواضعشان را به راحتی و بودن سانسور اعلام کنند.

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار بیان داشت: امروز ما باید از این قدرت نرم و فرصت مناسب ایجاد شده که با ترس و انزوای غرب همراه است نهایت بهره را ببریم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری کنفرانس افق نو نیز برای همین هدف طراحی شده است گفت: ابعاد دشمنی غربی ها بقدری است که حتی حاضرند ساختمان های بلند خودشان را بزنند و مردمشان را به کشتن بدهند اما توضیح نمی دهند ساختمان ۵۰ طبقه شماره هفت که چیزی به آن اصابت نکرد چرا و چگونه فروریخت.

طالب زاده تاکید کرد: این نشاندهنده ابعاد ترس همراه با تنفر آنهاست به اندازه ای که با وقوع انقلاب ایران شروع شده و در حال رشد است. مجری برنامه راز و مستندساز افزود: همین شکاف ایجاد شده در امریکا میان کنگره، دولت و مقامات اسراییل به خاطر ایران و اقتدار ماست.

وی با تاکید بر اینکه ما نباید از پخش مجموعه هایی مانند انقلاب ۵۷ دست پاچه و نگران شویم خاطر نشان کرد: از این فرصت باید بهره برد و سکانس به سکانس ۱۰ساعت آن را بررسی و نقد کرد.

طالب زاده پیشنهاد کرد: فرد یا گروهی همین مستند و همین تصاویر را به صورت کامل و با سخنان کامل امام راحل در پرانتز اصلاح و تهیه کنند که این می تواند بهترین پاسخ در جواب مستند شبکه من و تو باشد.

وی شبکه پرس تی وی و افق را دو شبکه خوب رسانه ملی برشمرد و اظهار کرد: این دوشبکه با اشاعه گفتمان ناب انقلاب می توانند این تفکر را به سایر رسانه ها بکشانند.

مجری برنامه راز شبکه چهار سیما ادامه داد: بعد از ارائه و تهیه برنامه های زنده از شبکه افق می توان بهتر درباره کیفیت و اثرگذاری این شبکه نظر داد.

در این نشست بخش هایی از مستند انقلاب ۵۷ که چندی قبل از شبکه من و تو۱ پخش شده بود به نمایش درآمد. این نشست روز پنجشنبه در خانه بیداری اسلامی(مشروطیت) استان اصفهان برگزار شد.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس