پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
جمعه 24 آذر 1396

           
امام جمعه موقت بندرعباس:
تاریخ : 04/اسفند/1393 - 20:07 کد خبر : 44315

بهره وری اولین گام در اقتصاد مقاومتی است

بسیج پرس - امام جمعه موقت بندرعباس گفت: در کتاب مبانی دینی اقتصاد مقاومتی، بهره وری به عنوان اولین گام در اقتصاد مقاومتی، احسان را به عنوان کلید مقاوم سازی و اقتصاد و قناعت برای زندگی گوارا مورد بررسی قرار گرفته است.


بهره وری اولین گام در اقتصاد مقاومتی است

به گزارش بسیج پرس؛ آیت الله نعیم آبادی نویسنده کتاب مبانی دینی اقتصاد مقاومتی و نماینده ولی فقیه و امام جمعه موقت بندرعباس در همایش رونمایی از کتاب مبانی دینی اقتصاد مقاومتی، گفت: مفاهیم دینی، دستگاه تنفسی جامعه است و تا این مفاهیم اصلاح نشود اقتصاد مقاومتی معنی پیدا نمی کند.

نویسنده کتاب مبانی دینی اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه ما در باب احسان می گوییم مسلمان باید کارش را خوب انجام دهد و قرآن در این باره می فرماید رفتار انسان باید محسنانه باشد وگرنه گداپرور است، عنوان کرد: اگر فرهنگ احسان در جامعه ما درست شکل بگیرد ما با وجود کمبود آب قعطی نخواهیم داشت و همچنین در مورد دیگر منابع خداوند در قرآن می فرماید کسی نمی تواند نعمت ها را شکر کند مگر آنکه آن نعمت را بشناسد.

امام جمعه موقت بندرعباس با بیان اینکه تا مفاهیم اساسی شکر و احسان را نشناسیم نمی توانیم از دیگر مفاهیم جانبی آن بهره ببریم، تصریح کرد: شکر سه مرحله دارد شکر زبانی، شکر قلبی و شکر عملی؛ پیشرفت صنعتی و پیشرفت اقتصادی در شکر عملی است.

وی اظهار داشت: جهان امروز، جهان علت و معلول است و ما باید نگاهمان را نسبت به دنیا عوض کنیم. قرآن کریم از ثروت تعبیر به خیر می کند و ما از ثروت ها و منابع طبیعی کشورمان باید استفاده بهینه کنیم. چه طور کشوری که منابع داخلی و طبیعی که خودش دارد را وارد می کند می تواند استقلال داشته باشد و ما باید چهره زشت واردات و گرفتن را در جامعه ترسیم کنیم و حماسه سیاسی شکل نمی گیرد مگر آنکه اشتغال و استقلال دست خودمان باشد.

آیت الله نعیم آبادی در باره کتاب مبانی دینی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: در این کتاب در 4 فصل شکر را به عنوان شناخت سرمایه ها، بهره وری را به عنوان اولین گام در اقتصاد مقاومتی، احسان را به عنوان کلید مقاوم سازی و اقتصاد و قناعت را برای زندگی گوارا مورد بررسی قرار دادند تا آسیب شناسی اقتصاد مقاومتی را تا  حدودی توانسته باشم مطرح کنم.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1900

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس