پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
تاریخ : 03/اسفند/1393 - 12:51 کد خبر : 44221

کتاب تدوین قرآن پاسخگوی مدعیان تحریف قرآن کریم

بسیج پرس - کتاب " تدوین قرآن" تألیف علی کورانی با ترجمه سید محمد عظیمی که پاسخی مستدل و مستند به ادعاهای تحریف کلام الهی است، از سوی انتشارات سروش منتشر و وارد بازار نشر شد.


کتاب تدوین قرآن پاسخگوی مدعیان تحریف قرآن کریم

به گزارش بسیج پرس؛ انتشارات سروش کتاب " تدوین قرآن" تألیف علی کورانی با ترجمه سید محمد عظیمی که پاسخی مستدل و مستند به ادعاهای تحریف کلام الهی است  را منتشر کرد.

قرآن کریم سند زنده و جاودان حقانیت دین مبین اسلام است. این کتاب بارها به وسیله خودش به تحدی با مخالفان پرداخته و از تمامی آنان که ادعا کرده اند سخنان و دستورات این کتاب، حاصل تراوشات ذهن بشری است، می خواهد تا کتابی یا سوره ای مانند آن را بیاورند. قرآن مجموعه ای از باورها، بینش ها و دستوراتی است که سعادت فرد و جامعه را تأمین می کند. در قرآن کریم به صورت فشرده، به بهترین وجه از هستی، انسان، حقیقت جهان آفرینش و راه رسیدن فرد و جامعه به سعادت و آخرت سخن گفته شده است.

متاسفانه نه تنها برخی از دشمنان اسلام با تمسک به ادعای واهی اصالت قرآن کریم را مورد خدشه قرار می دهند و درصدد ضربه زدن به ستون اصلی خیمه اسلام هستند، بلکه برخی از گروه های به ظاهر اسلامی نیز به ادعاهای پوچ تحریف قرآن دامن می زنند. البته نسبت به اصل این ادعا تاکنون بسیار سخن گفته شده است و باز هم جا دارد بحث های بسیار جدی و مستقلی در این مورد مطرح شود که در این کتاب قسمت های عمده ای به این بحث اختصاص داده شده است.

هدف اصلی کتاب" تدوین قرآن"  پرداختن به میزان صحت و سقم ادعای دوم، یعنی پرداختن به ادعای تحریف قرآن است که در شش بخش مجزا این مسأله را مورد بحث و بررسی قرار داده است.

در بخش اول به اصل اتهام و پاسخ به آن پرداخته شده و در بخش دوم نیز به مسأله سنت از دیدگاه خلفا و موضع گیری های سران آن در مورد احادیث پیامبر اسلام (ص)، پرداخته شده و موضوع مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

در بخش سوم کتاب نویسنده به بیان مسأله تحریف قرآن از دیدگاه روایات سنّی و در بخش چهارم به مسأله تدوین قرآن می پردازد. مسأله یهودیت و رابطه مسلمانان صدر اسلام با یهودیان در بخش پنجم کتاب مورد مطالعه قرار می گیرد و در مورد جایگاه یهود در میان اعراب و موضع گیری اهل بیت(ع) در برابر یهودیان مطالب ارزنده ای بیان می کند و آخرین بخش کتاب نیز گوشه هایی از سخنان پیشوایان امامیه (ع) درباره قرآن را مرور می کند.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس