پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
چهارشنبه 22 آذر 1396

           
تاریخ : 28/بهمن/1393 - 11:59 کد خبر : 43986

کتاب «دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی» منتشر شد

بسیج پرس - به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب«دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی»منتشر شد.


کتاب «دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی» منتشر شد

به گزارش بسیج پرس؛ مرکز اسناد انقلاب اسلامی در جدیدترین اثر خود کتاب «دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی»تألیف سیدعلی مرتضوی امامی زواره ای را چاپ و روانه بازار نشر کرد.

در این کتاب، به شیوه ی تحلیلی دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه ی بین الملل بررسی شده است که در بخش های آغازین آن دیدگاه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درخصوص سیاست خارجی، مورد بررسی قرار گرفته و سپس در فصول بعدی به بیان دستاوردهای بین المللی انقلاب در سطح منطقه و جهان و راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه ی بین المللی پرداخت است.

در  مقدمه این کتاب چنین می خوانیم: انقلاب یکی از پدیده های عظیم و نادر در حیات اجتماعی به شمار می رود؛ آن گونه که نادر بودنش سبب ضعف در شناسایی و عظیم بودنش موجب موضع گیری های متناقض در برابر آن شده است. نکته ی مهم در تحلیل این پدیده، اصل تنوع و کثرت در حدود و ماهیت انقلاب هاست. به بیانی دیگر، هر انقلابی را ماهیتی است که نشانه ی هویت و مقاصد مطلوب آن محسوب می شود.

انقلاب اسلامی ایران به عنوان انقلابی برای خدا و معنویت و ارزش ها نه تنها ریشه در اعتقادات اسلامی داشت بلکه محرک و هدف خود را در دین جستجو می کرد. اندیشه ی انقلاب اسلامی به عنوان نمونه ای تازه از نظام حکومتی در چشم انداز جهانی، که از سرچشمه زلال اسلام ناب نشأت گرفته بود، توانست در زمانی کوتاه مرزهای محدود جغرافیایی را درنوردد و پیام اصلی خود را که همانا مبارزه با ظلم و ستم و برپایی حکومتی عادلانه بود، به دورترین نقاط جهان برساند. از دیگر سو، انقلاب اسلامی با شکستن انحصارگرایی در عرصه ی روابط بین الملل و برهمزدن معادلات جهانی و منطقه ای توانست اعتماد به نفس را در مسلمانان تقویت کند و با شالوده ریزی نظم بین المللِ فارغ از سلطه ی قدرت های استکباری براساس سیاست «نه شرقی نه غربی» بارقه ی امید را در دل میلیون ها مسلمان و مستضعف جهان بیدار نگه دارد.

اگر بخواهیم دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را بررسی کنیم، بی شک در کنار دستاوردهای داخلی، دستاوردهای بین المللی عظیمی جلوه می کند که هریک به تنهایی برای موفق دانستن انقلاب قابل استناد است.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس