پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی:
تاریخ : 25/بهمن/1393 - 11:04 کد خبر : 43833

اعدام ناشران اهانت‌کننده به مقدسات دینی مطالبه کشورهای اسلامی است

بسیج پرس - رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه حرکت امام راحل، ریشه در اسلام داشته و باید همواره از اسلام دفاع شود، گفت: اعدام ناشران اهانت کننده به مقدسات دینی مطالبه کشورهای اسلامی است.


اعدام ناشران اهانت‌کننده به مقدسات دینی مطالبه کشورهای اسلامی است

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام سید حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی شامگاه جمعه در همایش بین المللی بررسی پیام‌های انقلاب اسلامی در مسجد جامع امام علی النقی (ع) روستای کیاپی میاندرود، اظهار داشت: حجت الاسلام زارعی قهرمان مقاومت بوده که به ندای معمار کبیر انقلاب و عمل انقلابی خود، لرزه بر اندام استکبار انداخته است.

وی افزود: شیخ حسین زارعی عمری در منابر و مساجد راه امام  راحل و راه شهدا را تبلیغ و با مال خود از اسلام دفاع کرده است و افرادی نظیر وی مرد عمل، پیکار بوده و روحانی وارسته‌ای بوده که دوشادوش کشاورزان تلاش و در راه تبلیغ اسلام در صحنه حضور داشت و هرگز از بیت المال ارتزاق نکرد.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه حجت الاسلام زارعی نقش اساسی در معرفی دهکده مقاومت داشت و مجری اندیشه‌های امام راحل بوده است، تصریح کرد: این روحانی والامقام با فداکاری و ایثار خود برای همگان و آیندگان الگو و اسوه ای بوده که خداوند توسط  این افراد، حجت را بر ما تمام کرده است.

روحانی با بیان اینکه امیدواریم روزی آرزوی این بزرگمرد تحقق یابد و سلمان رشدی مرتد به سزای عمل خود  برسد و به درک واصل شود، افزود: خداوند را به واسطه اینکه در جمع مردم کیاپی حضور دارم و در این دهکده جهانی مقاومت هستم شاکر بوده و به خود می‌بالم و افتخار می‌کنم.

وی با اعلام چرایی نگارش کتاب آیات شیطانی توسط سلمان رشدی مرتد و اعلام اعدام این فرد مرتد توسط امام راحل، گفت: فتوای تاریخی امام راحل در این زمینه نباید به فراموشی سپرده شود.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی با بیان اینکه کارشناسان غربی و ناظران سیاسی منطقه با پیروزی انقلاب، پیش بینی کردند به زودی اسلام جهانی و غرب را در می‌نوردد و این جریان به شدت استکبار جهانی را به وحشت انداخته است، تصریح کرد: جهان‌خواران از ایده جهانی احساس ترس کرده و به تکاپو افتادند.

روحانی با اعلام اینکه استکبار از دوران انقلاب خواستند با حربه‌ها و ترفندهایی نظیر کشف حجاب در بین زنان و ترویج بدحجابی، نوعی اسلام را در بین دانش آموزان کمرنگ کنند، افزود: هیچ یک از این ترفندهای دروغین استکبار در زمینه اسلام هراسی نتیجه قطعی و اثرگذار نداشته است.

موسس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان اینکه استکبار با ساخت فیلم‌های مبتذل و خشونت بار علیه ایران اسلامی خواستند بمباران‌های تبلیغی علیه ایران ایجاد کردند، تصریح کرد: شیوه‌هایی نظیر تشبیه دروغین اعدام کردن زنان باردار در ایران و مواردی از این دست، بخشی از توطئه‌های استکبار برای ایجاد هراس در بین کشورها از ایران بوده است.

وی با اعلام اینکه بیداری اسلامی ایجاد شده به غرب نشان دهد که دولت‌های دست نشانده عربی نمی‌توانند صهیونیست‌ها را حفظ کنند، تصریح کرد: جریان کتاب آیات شیطانی یک مسئله حساب شده بوده و جریان فردی نبوده است.

روحانی با اشاره به اینکه اعلام حکم اعدام سلمان رشدی از سوی امام راحل، برگرفته از آیات و روایات قرآنی بوده است، افزود: نظریات امام راحل در زمینه مبارزه و انقلاب، یک فتوا نبوده و با فوت ایشان این نظریه و ایده ایشان در مورد اعدام سلمان رشدی مرتد به قوت خود باقی بوده و قابلیت اجرایی دارد.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی با بیان اینکه هنوز استکبار، ملت ایران را با تحریم‌های گوناگون آزار می‌دهد، گفت: نظریه همه علمای شیعه این است که هرکس به پیامبر اعظم (ص) اهانت کند، حکمش اعدام است.

وی با اشاره به اینکه هیچ گونه اتفاق نظری بین علمای شیعه و سنی در مورد صدور حکم اعدام از رسول اکرم (ص) اهل بیت وجود ندارد، افزود: در جامعه اسلامی اگر فردی مرتد شده برای جامعه اسلامی خطرناک بوده زیرا سبب تعرض به مقدسات و هرج و مرج مذهبی و حبط و حبس مذهب می‌شود.

روحانی با بیان اینکه حکم خیانت کننده به دین و مذهب در جوامع اسلامی، مرگ است، تصریح کرد: اندیشه معرفتی حمایت از مقدسات اسلامی در همه جای دنیا مرسوم است.

موسس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به تفاوت‌های ترور و اعدام، گفت: ترور به مفهوم قتل غافل‌گیرانه بوده ولی حکم اعدام از قبل مشخص می‌شود و حکم فردی که به رسول خدا بی احترامی کند، اعدام  و مرگ است.

وی با اعلام اینکه حکم توهین کننده به پیامبر اکرم (ص)، مرگ است، افزود: حکم اعدام سلمان رشدی، صرفا نظریه شخصی امام راحل نبوده و حکم جهانی بوده و مورد وثوق همه جهان اسلام است.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی با بیان اینکه حکم امام راحل در مورد اعدام سلمان رشدی به درستی اجرا نشده است، تصریح کرد: ناشران مطلع از محتوای کتاب نیز بر اساس فتوای امام راحل، نیز حکم آنان اعدام است.

وی با اشاره به اینکه اگر جهان اسلام نسبت به این بخش از فرمان امام راجل مبنی بر محکوم کردن ناشران اجرا می‌شد، کسی جرات توهین به مقدسات اسلام نداشته است، افزود: اگر پیام امام راحل اجرا می‌شد، توطئه‌های استکبار مبنی بر جهانی شدن اسلام متوقف می‌شد و کسی را جرات انتشار کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام (ص) نبوده است.

روحانی با بیان اینکه حکم امام راحل صرفا مربوط  به سلمان رشدی مرتد نیست، گفت: هر فرد و ناشر سودجویی که بخواهند اقدام به انتشار این دست از کتب توهین آمیز کنند باید محکوم به اعدام شوند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی گفت: انقلابی‌های ایران اسلامی باید در راه به درک واصل کردن ناشران ظالمی که اندیشه‌های استکباری را در دنیا ترویج می‌دهند، تلاش کنند، افزود: از دولت‌مردان امیدی نیست که در این زمینه گامی بردارند و تنها امید برای تحقق این امر، ملت انقلابی ما هستند که در 22 بهمن حضوری پرشور و حماسی داشتند.

وی با بیان اینکه راه شهدا، راه پیوستن به خدا بوده و مردم همواره در راه معمار کبیر انقلاب، به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، گفت: ملت ایران به واسطه مسائل مادی، گرانی کمرشکن و تورم سنگین شکن، هیچ‌گاه پشت به اسلام نمی‌کند و ملت انقلابی پیرو راه سالار شهیدان، رهبری و امیرالمومنین (ع) بوده است.

روحانی با اشاره به اینکه دولتمردان باید پیام ملت را در 22 بهمن درک کنند و صرفا با پیام تشریفاتی حضور در این حماسه، اکتفا نکنند، افزود: ملت ایران از دولت‌مردان نظام می‌خواهند مذاکره در حوزه سیاست خارجی با ذلت نباشد بلکه عزت ایران اسلامی باید در مذاکره رعایت شود.

وی با بیان اینکه ملت ایران از این هراس دارد که مذاکره روزی با ذلت ایران خارج نشود، تصریح کرد: استکبار جهانی به ملت ایران تحقیر کرده و پیام دیگر 22 بهمن این بوده که مادامی که آمریکای جنایتکار منکوب نشود، سازش با آمریکا مفهوم ندارد.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی، تبعیت محض دولتمردان از رهبری، پیام دیگر ملت ایران در 22 بهمن امسال بوده است، افزود: مسئولان نباید با دم زدن از شهدا، ولایت و رهبری، پیام‌های ناسازگاری و دشمنی را در جامعه ترویج کنند.

روحانی با اشاره به اینکه سخنرانی‌های رئیس جمهوری هیچ ربطی به دستاوردهای انقلاب نداشته و صرفا معرفی عملکرد دولت بوده است، تصریح کرد: مردم هنوز به رفاه نسبی نرسیده و گرانی کمرشکن تر شده و تورم افزایش یافته و کار به جایی می‌رسد تا مردم دولت را دروغگو خطاب کنند.

وی با بیان اینکه امروز رهبری نظام انقلاب از دست یک مشت عناصر سازش کار ذلت پذیر رنج می‌کشند، افزود: ملت باید با دفاع از آرمان‌های انقلابی از رهبری حمایت و اجازه ندهیم دشمنان این کشور، به امام و رهبری اهانت کنند.

در این مراسم از سایت انقلابی، 25 بهمن سالروز صدور فتوای تاریخی امام راحل با حضور رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی و اندیشمندان آفریقایی و آمریکایی رونمایی شد.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
منبع : تسنیم

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس