پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
رئیس سازمان بسیج دانشجویی:
تاریخ : 21/بهمن/1393 - 09:44 کد خبر : 43520

برخی انقلاب را آن چنان که آرزو دارند تفسیر می‌کنند

بسیج پرس - رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: حفظ انقلاب به معنای حفظ روحیه پیش روندگی و حرکت رو به جلو و آرمان‌هاست.


برخی انقلاب را آن چنان که آرزو دارند تفسیر می‌کنند

به گزارش بسیج پرس؛ محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در دوره نخبه‌پروری سیاسی شهید دیالمه با گرامی داشت دهه فجر و اشاره به اهمیت این ایام، گفت: باید مراقب بود این ایام در روزمرگی فراموش نشود ما هر آنچه داریم و به دنبال آن هستیم در این ایام شکل گرفت.

وی با اشاره به این نکته که صحیح است که انقلاب اسلامی در ایران متولد شد، اما هرگز محدود در مرزهای ایران نیست و افقی بسیار بالاتر دارد، گفت: حفاظت و انتقال صحیح  انقلاب اسلامی و آرمان‌ها و مفاهیم آن به نسل‌های بعد یکی از دغدغه‌های نخبگان سیاسی انقلابی اسلامی است.

حیدری در تبیین مفهوم انقلاب گفت: می‌توان گفت در ذات و جوهره کلمه انقلاب پیش روندگی، حرکت روبه جلو و به سمت آرمانهاست در ذات کلمه انقلاب اسلامی حرکت و توقف ناپذیری نهفته است. حفظ یک موجود زنده رو به رشد با یک موجود متوقف و ساکن بسیار متفاوت است؛ حفظ انقلاب به معنای حفظ روحیه پیش روندگی و حرکت رو به سمت جلو و آرمانهاست.

وی با تاکید بر این نکته که نخبه سیاسی کسی است  که مسیرهای پیش رو را برای جامعه روشن می کند بیان داشت: نخبه سیاسی از منظر ما کسی است که افق دید و پرواز اندیشه او افق انقلاب اسلامی باشد و نه حتی یک قدم کوتاه تر از آن، نخبه سیاسی کسی نیست که سلسله ای محفوظات از اندیشمندان و شخصیت های سیاسی را در ذهن دارد اما در پیدا کردن مسیر و تشخیص راه از بی راهه با مشکل مواجه است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به برخی از موضع گیریهای دستگاه دیپلماسی دولت گفت: در خوش‌بینانه ترین حالت می توان گفت سیاست خارجی که توسط دولت دنبال می شود قرابت زیادی با سیاست خارجی انقلاب اسلامی نیست و این شاید خوشبینانه ترین تفسیر از شرایط موجود باشد بلکه در برخی از رفتار ها این سیاست ها در تضاد کامل با سیاست خارجی انقلابی است.

وی افزود: نخبه سیاسی انقلابی کسی است که محصور در ظواهر نمانده و بتواند با بینش دقیق و با بصیرت از میان اظهارت اشخاص و موضع گیری های سیاسی حقیقت و خواسته قلبی و هدف موضوع گیری ها را بشناسد.

حیدری یکی دیگر از وظایف مهم و اصلی نخبه سیاسی را انتقال صحیح و دقیق مفاهیم انقلاب دانست و گفت: نخبه سیاسی انقلاب باید بداند انقلاب را با شرایط و مفاهیم و در یک کلام با حرارت که دارد نه یک کلمه بیش تر و نه کمتر به نسل های بعد منتقل کند نخبه سیاسی باید انقلاب را آنچنان که هست و امام راحل(ره) به ما سپرده به نسل های بعد  برساند و نه آنکه از حرارت آن بکاهد یا بیفزاید. برخی انقلاب را آنچنان که دوست دارند و آروز داشتند باشد ولی نبوده تفسیر می کنند و سعی می کنند خیالات و علایق خود را به نام انقلاب به مردم بشناسانند.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
منبع : تسنیم

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس