پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 20 آذر 1396

           
فرمانده نیروی دریایی ارتش:
تاریخ : 15/بهمن/1393 - 12:24 کد خبر : 43196

استقلال فرهنگی امروز کشور به برکت انقلاب اسلامی است

بسیج پرس - فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه هر روز شاهد رشد صعودی پیشرفت در جمهوری اسلامی هستیم، گفت: پیش از انقلاب در فرهنگ کشورمان استقلال نداشتیم؛ اما امروزه به برکت انقلاب، استقلال فرهنگی کاملی داریم.


استقلال فرهنگی امروز کشور به برکت انقلاب اسلامی است

به گزارش بسیج پرس؛ امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش، در محفل انس با قرآن کریم که شب گذشته با حضور جمعی از مسئولان و فرماند‌هان ارتش در مسجد الغدیر ستاد نداجا برگزار شد، با تبریک دهه فجر اظهار داشت: نتایج ارزشمند انقلاب اسلامی در سه بُعد خلاصه می‌شود؛‌‌ سه بُعدی که شعار ملت قهرمان ایران اسلامی در زمان پیروزی انقلاب بوده و آن همان شعار‌‌ «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» است. آنچه که امروزه ما را به این بالندگی رسانده، توجه به این ابعاد است.

وی در ادامه یادآور شد: در سال‌های قبل از انقلاب، کشورمان استقلال سیاسی نداشت و طاغوتی که حاکم بر کشور ایران بود از کشورهای استعماری دستور می‌گرفت، و هیچ تصمیم خاص سیاسی را به تنهایی اتخاذ نمی‌‌کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: کشورهای مختلف به‌ویژه آمریکا و انگلیس بودند که برای این کشور تصمیم‌های سیاسی می‌گرفتند و هنگامی که آن دوران را با امروز مقایسه‌ می‌کنیم، می‌بینیم که امروزه تمامی تصمیماتی که کشورمان در بالا‌ترین سطح جهان به خود اختصاص داده است، توسط مسئولان کشور گرفته می‌شود و با افتخار اعلام می‌کنیم که امروزه کاملاً استقلال سیاسی داریم.

سیاری با اشاره به استقلال اقتصادی، بیان کرد: اگر ما منابع زیر زمینی چون نفت و... در کشور داریم در سال‌های قبل از انقلاب تمامی بهره‌برداری‌اش در اختیار دیگران بوده است و آن‌ها هم به خاطر منافع خودشان از آن استفاده می‌کردند و چیزی برای کشور ما نداشت؛ و حال آن‌که امروزه می‌بینیم که چه مسیر پیشرفتی را سیر کرده‌ایم؛ چنانکه هر روز شاهد رشد صعودی این پیشرفت هستیم.

وی با اشاره به اینکه این‌ها از افتخارات بزرگ کشور است و با اشاره به استقلال فرهنگی، عنوان کرد: در زمان قبل از انقلاب در فرهنگ کشورمان استقلال نداشتیم و کاملاً در همه امور فرهنگی، در صدا و سیما، تبلیغات، رسانه و فرهنگ حاکم بر جامعه، از مطالبی که دیگران به ما تزریق می‌کردند، تبعیت می‌کردیم، اما امروزه به برکت انقلاب، استقلال فرهنگی کاملی داریم.

فرمانده نداجا اشاره کرد: در ۱۲ فروردین ماه سال ۵۸ رفراندُم انجام شد و از مردم نظر خواستند که چه حکومتی در کشور پس از انقلاب برپا شود، که برخی می‌گفتند "جمهوری عدل اسلامی"، "جمهوری دموکراتی اسلامی"، "جمهوری خلق اسلامی" و هر کس نظری داشت؛ اما حضرت امام(ره) فرمودند «جمهوری اسلامی» که بیش از ۹۸ درصد مردم به جمهوری اسلامی رأی دادند.

سیاری با اشاره به شعار سوم این ملت در زمان انقلاب «جمهوری اسلامی»، بیان کرد: این به معنای این است قانون و مقرارات و دولتی که مقرراتش از دل اسلام بیرون بیاید و خیلی از کشور‌ها فکر می‌کردند که چنین نظامی که نمونه‌ای در جهان ندارد، چگونه ملت ایران می‌خواهند آن را پیاده کنند؛ اما ثابت شد که شایسته‌سالار‌ترین نظام‌ها و مردم‌سالار‌ترین نظام‌ها که ارزش‌های حاکم بر آن از دل قرآن و اسلام بر می‌آید نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی عنوان کرد: دنیا می‌داند و به این نتیجه رسیده است که بهترین نظام حاکم که مردم استقلال سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و هویت داشته باشند و زیر بار ظلم دیگران نمی‌روند و حرف خودشان بر کشورشان حاکم است و ارزش‌های مورد نظر خودشان را راعایت می‌کند، جمهوری اسلامی ایران است.

سیاری با اشاره به اینکه امروزه می‌گوییم سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیریم و از استقلال تا آزادی و جمهوری اسلامی را مردم انقلابی، با همت بلند این ملت حفظ کردن و به اینجا رساندن، تصریح کرد: در جامعه فعلی نگاه کنیم که برای حفظ، بقا و ارتقای سطح جایگاه جمهوری اسلامی ایران و حفظ شعارهایی که اول انقلاب داده‌ایم (استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی)، امروزه در کشور ما برقرار است و با خون شهدا آبیاری شده است مردم چه ایستادگی و مقاومتی می‌کنند و ببینیم که دشمن ما در جهان چگونه نسبت به جمهوری اسلامی اقدام می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش بیان کرد: به هر حال انقلاب دارای دشمنانی است که دارای امکانات فراوان در بُعد جنگ نرم و تبلیغاتی هستند و دشمن امروز به دنبال این است که با جنگ نرم و با تسلطی که بر دنیای رسانه دارد، ارزش‌هایی که برای انقلاب قائل هستیم را کمرنگ کند، چون منافعش در این نیست چنانکه آنان منافعشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی از بین رفته است و دشمنان به دنبال منافع خودشان هستند تا با جنگ نرم و امکاناتی که در اختیار دارند، ارزش‌های مهم انقلابی کشورمان را کم‌رنگ کند.

وی با اشاره به اینکه هیچ کجای دنیا نمونه ندارد که مردمی با این درصد بالا پای صندوق‌های رأی بیایند و خودشان با آزادی و استقلال تمام سرنوشت سیاسی کشورشان را رقم بزنند، تأکید کرد: این‌ها یعنی مردم ما ایستاده‌اند و با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری به پایان انقلاب و شهدا ایستاده‌اند و تمام مشکلات را تحمل می‌کنند؛ چنانکه امروزه شاهد پیشرفت روزافزون این ملت هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به پیشرفت‌هایی که در علم نانو یا سایرفناوری‌ها داشته‌ایم و مردم در نسل‌های بعدی انقلاب نیز آگاهانه و شجاعانه ایستاده‌اند، تأکید کرد: باید در جنگ نرم علیه دشمن موفق باشیم و این راه پربرکت را ادامه دهیم و ارزش‌های انقلاب را حفظ کنیم و روز به روز جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی را بالا ببریم.

وی با تأکید بر اینکه راه مقابله با هجمه‌های دشمنان تداوم جلسات انس با قرآن و تمسک بیش‌از پیش به قرآن و اهل بیت(ع) است؛ چنانکه قرآن و اهل بیت(ع) دو امانتی است که پیامبر اسلام برای ما به امانت گذاشته است. دو راه حل برای مقابله با همه تهدیدات دشمنان علیه کشورمان این است که از قرآن بهره ببریم و راه و روش قرآن را در پیش بگیریم و سبک زندگی‌مان را از قرآن اتخاذ کنیم.

سیاری با تأکید بر اینکه باید قوانین و مقرارت را از قرآن یاد بگیرم و ارزش‌های قرآن را حفظ کنیم، تصریح کرد: قرآن به‌عنوان مشعل بزرگ و پایدار می‌تواند در دنیا و آخرت ما را به نتیجه مطلوب برساند؛ بنابراین هرچقدر با قرآن انس داشته باشیم و از آن بهره ببریم و استفاده کنیم می‌توانیم با تهدیدات دشمنان مقابله کنیم که نزدیکی به قرآن گامی در جهت تحقق منویات مقام معظم کل قوا برای مقابله با هجمه‌های دشمن است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تأکید کرد: پیروی کامل و محض از اهل‌ بیت(ع) و در خط ولایت حرکت کردند به‌ویژه داشتن بصیرت کامل با تمسک به قرآن و پیروی از اهل‌ بیت(ع) و با حرکت در خط ولایت، قادر خواهیم بود که در مقابله با تهدیدات دشمنان علیه کشور ایستادگی کنیم و روزبه روز شاهد بالندگی و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
منبع : خبرگزاری دفاع مقدس

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس