پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
جمعه 24 آذر 1396

           
با مقدمه مرحوم کاظم معتمد نژاد منتشر شد
تاریخ : 12/بهمن/1393 - 13:53 کد خبر : 42995

کتاب یک جهان، چندین صدا

بسیج پرس - کتاب" یک جهان،چندین صدا" ویرایش شُن مک براید با ترجمه ایرج پاد و مقدمه مرحوم کاظم معتمد نژاد از سوی انتشارات سروش به چاپ چهارم رسید.


کتاب یک جهان، چندین صدا

به گزارش بسیج پرس؛ انتشارات سروش کتاب" یک جهان،چندین صدا" را با ویرایش شُن مک براید با ترجمه ایرج پاد و مقدمه مرحوم کاظم معتمد نژاد را منتشر کرد.

کتاب حاضر خلاصه ای است از متن یک گزارش که به توصیه سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد" یونسکو" و با همکاری صاحب نظران و دست اندرکاران مسائل ارتباطی در دنیا تهیه شده است و در آن کوشش شده مسائل مربوط به ارتباطات بررسی و در پی تجزیه و تحلیل و طبقه بندی لازم، اصول اساسی طرح و تنظیم سیاست های ارتباطی ملی و  همکاری بین المللی در عرصه ارتباطات ارائه شود.

عقایدی که در این اثر ابراز شده است عقاید کمیسیون بین المللی بررسی مسائل ارتباط یا جایی که اشاره شده است، عقیده یکی از اعضای این کمیسیون است و لزوماً عقیده یونسکو نیست. عناوین اختیار شده و ترتیب ارائه مطالب در این اثر به هیچ وجه دالّ بر ابراز هیچ عقیده ای درباره وضع قانونی هیچ کشور یا سرزمین یا مقامات آن، یا درباره تعیین حدود مرزهای هیچ کشور یا سرزمینی، از جانب دبیرخانه یونسکو نیست.

چاپ کامل این اثر، نخستین بار در سال 1980، و چاپ های بعدی در سال 1981 و سال 1984 به وسیله سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد منتشر شد.

مترجم این کتاب با هدف اطلاع بیشتر محافل دانشگاهی کشور و علاقمندان این حوزه از دیدگاه ها و نظرات در خصوص مسائل ارتباطات و سهم ایران و کشورهای در حال توسعه در تلاش های مربوط به تنظیم و تدوین " نظم نو اطلاعاتی و ارتباطی جهانی" ترجمه این کتاب را آغاز کرد.

به دنبال درخواست از مرحوم کاظم معتمدنژاد استاد فقید و برجسته ارتباطات ایران برای نگارش مقدمه ای جامع در این خصوص، ایشان نیز مقدمه ای درباره سابقه تاریخی و چگونگی تلاش های به عمل آمده در راه ترسیم خطوط اساسی و چارچوب یک نظم نو اطلاعاتی و ارتباطی بین المللی تهیه کردند که در مقدمه این کتاب منتشر شده و به روشن شدن واقعیت های موجود بسیار کمک کرد.

نام کتاب حاضر، بر نسخه هایی که یونسکو منتشر ساخته است و نیز بر اکثر ترجمه های آن به زبان های دیگر، " یک جهان، چندین صدا" می باشد و برای حفظ هویتی که این نام ایجاد کرده، مترجم همین نام را بر ترجمه فارسی اثر گذارد.

برای بهره مندی بیشتر از ترجمه این کتاب، علاوه بر پیوست های اصلی، مترجم، پیوست هایی در باب " آشنایی با یونسکو"، " سیستم های ماهواره ای بین المللی" و نیز بخشی در زمینه چگونگی پیدایش اعلامیه حقوق بشر فرانسه و اعلامیه جهانی حقوق بشر و متن کامل آن دو را به آخر کتاب افزوده است که امید است تلاشی موثر بوده باشد.

چاپ چهارم کتاب " یک جهان، چندین صدا" از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار شده است.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس