پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
کارگردان فیلم مزارشریف:
تاریخ : 08/بهمن/1393 - 14:20 کد خبر : 42798

«مزارشریف» برگی از دفتر جانفشانی های ملت ایران است

بسیج پرس - کارگردان فیلم «مزارشریف» گفت: حوزه هنری در ساخت این فیلم نقش اساسی و اصلی را داشته است و می توانم بگویم «مزارشریف» مدیون حوزه هنری است.


«مزارشریف» برگی از دفتر جانفشانی های ملت ایران است

به گزارش بسیج پرس؛ عبدالحسن برزیده کارگردان فیلم «مزارشریف» با بیان این که در شرایطی هستیم که قرائت های مختلفی از ادیان به چشم می خورد گفت: دین ما دینی است که پیامبرش، پیامبر رحمت، عشق، محبت و انسانیت است اما متاسفانه می بینیم جریان هایی با اهداف مشخص و سودجویانه، قصد تخریب این چهره انسانی از دین اسلام را دارند.

وی همچنین اظهار کرد: کاملا روشن است اتفاقاتی که در سطح جهان در حال رخ دادن است تعمدی است و عده ای تلاش می کنند تعریفی از اسلام ارائه کنند که مقبولیت نداشته باشد و از روند روزافزون گرایش به این دین آسمانی جلوگیری کنند.

برزیده اضافه کرد: در حالی که سعی می شود مسلمانان را متهم  کنند، ما خودمان جزو قربانیان این حرکت های غیرانسانی هستیم؛ اعتقادات ما مورد حمله قرار گرفت، افکار انحرافی به جای جریان اصلی فکر مسلمانان ارائه شده و در هجمه های چندسویه می خواهند چهره غیر واقعی از اسلام و مسلمانان به جهانیان ارائه دهند.

این فیلم ساز با اشاره به وظیفه هنرمندان در این شرایط گفت: امیدوارم همان طور که در ابعاد سیاسی و بین المللی باید در مقابل این هجمه ها ایستادگی شود، هنرمندان نیز در این زمینه ایفای نقش کنند و فرهنگ و هنر بتواند در زدودن این چهره نادرست موثر باشد.

وی با تاکید بر این که کلام ما سینماست و از این طریق می توانیم موثر واقع باشیم، بیان کرد: فیلم «مزارشریف» به موضوعی می پردازد که شامل این نوع نگاه افراطی است و شاخه های مختلف آن ازجمله داعش را امروزه شاهدیم.

کارگردان فیلم «مزارشریف» گفت: موضوع این فیلم درباره مقابله و رودررویی دو نگاه متفاوت و دو قرائت از دین است و این موضوعی است که هم برای سینما جذاب است و هم می تواند برای بینندگان نکات تازه و آموزنده ای داشته باشد.

این کارگردان با اشاره به نقش حوزه هنری در ساخت این فیلم اظهار کرد: حوزه هنری در راه اندازی این پروژه نقش اساسی و اصلی را داشته است. من سال ها بود این فیلم نامه را نوشته بودم اما فرصتی برای ساخت آن مهیا نمی شد تا این که با همکاری مسئولین بخش سینمایی حوزه هنری این پروژه کلید خورد و می توانم بگویم فیلم «مزارشریف» مدیون حوزه هنری است.

برزیده درباره این فیلم گفت: این فیلم موضوعی ملی دارد و به تک تک مردم ایران مربوط می شود که همیشه با دلسوزی سرنوشتشان را پیگیری می کنند و فکر می کنم از این فیلم هم استقبال کنند. «مزارشریف»، برگی از دفتر جانفشانی های ملت ایران است و قربانی شدن انسان هایی که حرف حق می زنند. من وقتی این فیلم را ساختم بیشتر وجه ملی آن برایم مهم بود اما با توجه به اتفاقاتی که امروزه شاهد آن هستیم و جامعه بین المللی را درگیر کرده است، قصه این فیلم یک قصه جهانی است و مردم نقاط مختلف دنیا با این فیلم می توانند ارتباط برقرار کنند.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس