پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
پنجشنبه 23 آذر 1396

           
آیت الله صدیقی در مسجد سید عزیزالله بازار:
تاریخ : 29/دي/1393 - 15:48 کد خبر : 42346

پیروز شدن در برابر آمریکا، فرانسه و انگلیس راه پیامبر (ص) است

بسیج پرس - خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه رسالتی که پیامبر (ص) از جانب خداوند داشت جرات دادن مظلومان در برابر زورگویان بود گفت: امروز پیروز شدن در برابر آمریکا، فرانسه و انگلیس راه پیامبر (ص) است.


پیروز شدن در برابر آمریکا، فرانسه و انگلیس راه پیامبر (ص) است

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در سلسله نشست ستارگان محراب و سالگرد رحلت آیت الله خوانساری که در مسجد سید عزیز الله بازار تهران برگزار شد گفت: اهانت به ساحت مقدس پیامبر (ص) را به علمای تشیع و مراجع تقلید و امت اسلامی و رهبر معظم انقلاب تسلیت عرض می کنم؛ چرا اهانت به پیامبر (ص) برای مسلمانان انقدر سنگین است و اهانت به مقدسات جامعه بشری است و چرا علمای دین پیامبر (ص) انقدر اجر دارند. زیرا پیامبر (ص) زندگی اش، جنگش، صلحش، نمازش، زکاتش، برخورد اخلاقی اش با مردم خواب و بیداری اش و هیچ کدام از این ها برای خودش نبود و فقط رضای خداوند را در سر داشت. پیامبر (ص) منادی توحید، بت شکنی و ظلم ستیزی  است و چون پیامبر (ص) قدمی برای خود برنداشته است هر محبتی برای پیامبر (ص) از طرف مومنی انجام شود، محبت به خداوند است.

وی تصریح کرد: رسالتی که پیامبر (ص) از جانب خداوند داشت شکستن بت نفس، آشنا کردن مردم با خداوند، جرات دادن مظلومان در برابر زورگویان، تربیت بشر درجهت  تجلی نور خداوند، متخلص ساختن مردم، تزکیه نفس مردم، روشن کردن قلوب بشر به نور خداوند و تشکیل نظام اسلامی بر قوانین الهی بود.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه پیامبر (س) رسالتش، رسالت نجات بشر از ظلمات و زندگی تطهیر بود، عنوان کرد: پیامبر (ص) با آمدنش غذای جان ما را تطهیر کرد و اعضا و جوارح ما را به قوانین الهی و انقلاب فردی، در محور خداوند به وجود آورد.

حجت الاسلام صدیقی افزود: پیامبر (ص) زنجیرها را از گردن بشریت برداشت تا طاغوت پرست نباشند و در برابر دولت های ظالم استقامت کنند. پیامبر (ص) برای قبل تولد تا بعد از مرگ انسان ها از جانب خدا برنامه داشت تا بتواند قصرهای ساسانیان و انوشیروان ها را خراب کنند و قدرت جدیدی در برابر غرب و شرق، افراط و تفریط ها توام با عرفانیت و نورانیت دل برپا کند.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: پیامبر چیزی آورد که مانند آن وجود ندارد، دین جامعی که وقتی برپا شد زندگی بشر را به نماد خداوند تبدیل کرد؛ چون پیامبر (ص) هم بت ها وهم بت انحرافات را خراب کرد و با لشکر 313 نفر قدرت بزرگ کفر را شکست داد تا بعدها انقلاب جمهوری اسلامی ایران رخ دهد.

وی با عنوان این مطلب که امروز پیروز شدن در برابر آمریکا، فرانسه و انگلیس راه پیامبر (ص) است، تاکید کرد: پیامبر (ص) عهده دار رسالت دین اسلام بود دینی که زندگی بازاری، اداری، سیاسی و بین المللی را در خود جای داده است و پیامبر (ص) ما را به بندگی در برابر خداوند دعوت کرد.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به اینکه بازار ما باید بازار اسلامی باشد و بوی پیامبر (ص)، صداقت و حلیت بدهد، گفت: در بازار ربا بوی ابوسفیان  می دهد و در بازار اسلامی روزی را خداوند می دهد؛ امام راحل (ره) سفره اسلام را برای مردم بازکرد تا مردم را برای عزم دینشان صاحب قدرت کند تا امروز در سایه تشیع بتوانیم به علم هسته ای دست بیابیم البته اگر غرب زده نباشیم وخون شهیدان را به پول نفروشیم و از مواضعمان عقب نشینی نکنیم. امروز شبکه های غربی بمباران اسلام ستیزی و فرهنگی در دل مسلمانان انداخته اند و دانشگاه ها عامل خارجی غرب هستند و می گویند ما در کشور شما ستون پنجم داریم اما بدانند مردم  مسلمان ما با داشتن فطرت هایشان تحت تاثیر غرب قرار نمی گیرند.

وی خاطرنشان کرد: امروز علمایی که طاغوت ستیز هستند فضایی ساخته اند که با وجود فضاهای مسموم مردم را بیدار نگه داشته اند واین وعده خداوند است که مومنان برتر هستند.قرآن مومنین را ماندنی ترسیم کرده و از طرفی به مومنان می گوید دشمنان از شما دست برنمی دارند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه اسلام دین خودکفایی و مناعت طبع است، تاکید کرد: ما باید برای اقتصاد مقاومتی به پا خیزیم و نباید منتظر برداشتن تحریم ها شویم تا گرانی ها کاسته شود. تحریم ها روی کشور ما چاره ساز نیست و اگر تحریم ها برداشته شود رانت خوارهای وابسته به غرب این بار تولید را از ما می گیرند و نمی گذارند پیشرفت کنیم همان طور که امام راحل (ره) فرمود جنگ تحمیلی برای ما نعمت بوده واین تحریم ها هم برای ما نعمت است.

حجت الاسلام صدیقی در وصف  مرحوم آیت الله خوانساری گفت: مرحوم آیت الله خوانساری از جهتی فقیه بود و چون سنت های پیامبر (ص) را اجرا می کرد جانشین پیامبر (ص) نیز به شمار می رفت. مرحوم آیت الله خوانساری حضرت عزرائیل را قبل از فوت دیده بود و به مقام چشم برزخی، شهود و یقین رسیده بود. مرحوم آیت الله بهجت در وصف مرحوم آیت الله خوانساری فرمود که آیت الله خوانساری مشکلاتی داشتند اما توانستند فقه بنویسند و او مرجعی به تمام معنا بود و وقتی از امام راحل (ره) در باره فتوای شطرنج پرسیدند ایشان به فتوای آیت الله خوانساری استناد کردند.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1900

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس