پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
پنجشنبه 26 مهر 1397

           
دوست شهید مهدی نوروزی:
تاریخ : 23/دي/1393 - 13:57 کد خبر : 42050

شهید نوروزی با بصیرت صراط مستقیم ولایت را تشخیص می داد/ اعلام مراسم ختم شهید نوروزی در تهران و کرمانشاه

بسیج پرس - دوست شهید مهدی نوروزی با اشاره به این که شهید نوروزی با بصیرت خود همواره صراط مستقیم ولایت را تشخیص می داد گفت: ویژگی مهم شخصیت این شهید بزرگوار بصیرتی بود که در مسائل مختلف داشت.


شهید نوروزی با بصیرت صراط مستقیم ولایت را تشخیص می داد/ اعلام مراسم ختم شهید نوروزی در تهران و کرمانشاه

به گزارش بسیج پرس؛ رسول شکری نیا دوست شهید «مهدی نوروزی» از اعضای شورای فرماندهی پایگاه بسیج شهید تیموری‌نیا کرمانشاه که در دفاع از حرمین شریفین سامرا و مردم مظلوم عراق به شهادت رسید، در گفتگو با خبرنگار بسیج پرس، با بیان این که شاخصه اول ویژگی شخصیتی این شهید ولایت پذیری وی بود، گفت: شهید نوروزی از شهدایی است که در طول دوران زندگی خود آرزوی شهادت را ذره ای از خویش دور نکرد. وی در هر جایی که حضور داشت چه در پایگاه های بسیج، حسینیه ها، مساجد، هیئت های مذهبی و چه در کارهای اداری چند شاخصه اصلی همواره در شخصیتش نمایان بود. شاخصه اول ولایت پذیری این شهید و علاقه بسیار وی به ولایت بود. به گونه ای که بعد از خدای بزرگ و اهل بیت(ع) ارادت خاصی به ولایت داشت، هر جا که انگشت اشاره ولایت به آن سمت بود شهید مهدی نوروزی در آن راه ثابت قدم و استوار بود.

وی با اشاره به این که شهید نوروزی هیچ گاه و در هیچ یک از عرصه های نظام که نیاز به حضور چنین کسانی احساس می شد، صحنه را ترک نکرد اظهار داشت: شهید نوروزی همیشه پای کار بود و در مبارزه و میدان دفاع از انقلاب و اسلام همیشه جلو دار بود. دیدگاهش این گونه نبود که پشت سر کسی غیر از ولایت حرکت کند، حتماً باید خود محوریت کار را به دست می گرفت و جلو دار مسائل می شد.

شکری نیا از تقوا به عنوان یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های شخصیتی شهید نوروزی یاد و بیان کرد: شهید نوروزی در میان دوستان و آشنایان در اقامه نماز اول وقت، از همه معتقدتر بود. در فعالیت های مختلف کاری، اداری، ماموریتی و در هر جایی که  حضور داشت همیشه نماز اول وقت را نه تنها خود اقامه می کرد، بلکه به دوستان نیز توصیه می کرد که در اقامه نماز اول وقت کوتاهی نکنند.

وی ادامه داد: از دیگر خصوصیات شهید نوروزی دائم الوضو بودن وی بود. در این سال ها ندیدیم که وی در جایی وضو گرفته باشد، چراکه دائم الوضو بود و همیشه وضو داشت.

دوست شهید نوروزی با اشاره به این که در طول روز ذکر حضرت زینب و اهل بیت(ع) بر لبان این شهید بزرگوار جاری بود عنوان کرد: شهید نوروزی ارادت خاصی به اهل بیت(ع) خاصه حضرت زینب(س) داشت و مراسم سالیانه ایام رحلت حضرت زینب(س) ماتمکده حضرت زینب (س) را در کرمانشاه و تهران برگزار می کرد.

شکری نیا افزود: یکی از همرزمانش دیشب در مراسم معراج شهدا  می گفت ذکر یاحسین(ع) تا آخرین لحظاتی که زنده بود، بر لبانش جاری بود.

وی با اشاره به این که شهید نوروزی با بصیرت خود همواره صراط مستقیم ولایت را تشخیص می داد گفت: ویژگی دیگر شخصیت این شهید بزرگوار بصیرتی بود که در مسائل مختلف داشت. ویژگی عمارگونه و بسیجی که رهبر معظم انقلاب همواره نسبت به آن حساسیت دارند را رعایت می کرد و با بصیرت خود صراط مستقیم ولایت را تشخیص می داد. خاطرم نمی آید که در جریانی ایشان کوتاهی کرده و حسرت خورده باشد که کاش این کار را انجامی می دادیم، همان کاری که دلش می خواست را در مسیر ولایت انجام می داد.

شکری نیا با بیان این که شهید نوروزی را به دلیل شجاعتش شیر سامرا نامیدند، بیان کرد: شجاعتی که شهید مهدی نوروزی داشت، همه گیر شده بود، به گونه ای که دشمنان متوجه این شجاعت و نترس بودن وی شده بودند. به دلیل همین شجاعت در مسائل نظامی و شخصی بود که به "شیرسامرا" معروف شد، همه می دانستند که شهید نوروزی در هر کار و هر مسیری حرکت می کند، امکان ندارد موفقیت را به همراه نداشته باشد.

وی با بیان این که شهید نوروزی حتی در خصوص کوچک ترین مسائل شرعی و شخصی خود نیز بسیار حساس بود گفت: وی با دوستان خود صحبت کرده بود تا خمس تعدادی از انگشتران خود را که بیش تر از حد نیازش بود، پرداخت کند. یا درجای دیگر به یکی از دوستان خود گفته بود هزینه بنزین ماشین را از حقوقم کم کنید.

دوست این شهید مدافع حرم در ادامه بیان کرد: برای همه ما روشن بود که با توجه به تمام زحماتی که این شهید بزرگوار برای نظام، اسلام و ولایت کرده است و با توجه به ویژگی های شخصیتی وی لیاقت این بزرگوار این نیست که عادی از دنیا برود، و باید شهید شود و اجر کارهایش شهادت است.  خوشبختانه در سامرا به آرزوی خود رسید و دین خود را به اسلام ادا کرد.

شکری نیا با بیان این که تعداد بسیاری در تهران و کرمانشاه با شهید نوروزی آشنا بودند، گفت: شهید نوروزی اصالتا کرمانشاهی است و از نقاط مختلف کرمانشاه خاطره ها و زحماتی که وی  برای نظام کشیده است در اذهان دوستان و آشنایان ماندگار شده است. تصور نمی کردیم که شهید نوروزی در تهران دوستانی به اندازه همشهری های خود داشته باشد، اما در این چند روز شاهد بودیم که در تهران تعداد بسیاری به این شهید بزرگوار ارادت دارند.

وی در خصوص برگزاری مراسم تشییع پیکر شهید نوروزی در کرمانشاه بیان کرد: پیکر مطهر شهید نوروزی امروز ظهر به کرمانشاه منتقل و امشب مراسم وداع با پیکر این شهید بزرگوار در یکی از حسینیه های کرمانشاه برگزار می  شود.

شکری نیا اضافه کرد: فردا 24 دی ماه ساعت 9 صبح در مسجد جامع کرمانشاه تا میدان آزادی مراسم تشییع پیکر شهید مهدی نوروزی برگزار و پس از آن در قطعه مزار شهدای آرامستان باغ فردوس کرمانشاه منتقل می شود. همچنین مراسم ختم وی روز پنجشنبه 25 دی ماه ساعت 14 تا 16 بعد از ظهر در مسجد آیت الله بروجردی کرمانشاه برگزار می شود.

وی درباره مراسم ختم این شهید در تهران عنوان کرد: در تهران نیز سه شنبه 30 دی ماه ساعت 15 الی 17 در خیابان سئول مراسم ختمی برگزار می شود.

شکری نیا با بیان این که دیشب در معراج شهدا در بهشت زهرا مراسم وداع با پیکر این شهید برگزار شد گفت: دیروز در بهشت زهرا پیکر شهید نوروزی در معراج شهدا تحویل گرفته شد و مراسمی با حضور دوستان و ارادتمندان این شهید برگزار شد. تصور نمی کردیم با وجود اطلاع رسانی کمی که صورت گرفت، حضور  مردم و علاقمندان به شهید نوروزی در مراسم تا این حد گسترده باشد و خیابان به دلیل حضور مردم بسته شده باشد . یک ساعت طول کشید تا بتوانیم پیکر شهید را مستقر کنیم. مراسم دیروز معراج شهدا با قرائت زیارت عاشورا و مداحی ذاکر اهل بیت(ع) محمدرضا طاهری همراه بود. صحنه جانسوز مراسم دیروز حضور پسر ده ماهه این شهید بزرگوار بر کنار پیکر مطهر پدر بود که همه حاضرین را منقلب کرد.

وی در پایان گفت: امیدواریم فردا با حضور مردم،  قوای سه گانه و نهادهای مختلف شاهد برپایی باشکوه مراسم تشییع شهید نوروزی در کرمانشاه باشیم.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1899

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس