پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 27 آذر 1396

           
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس:
تاریخ : 25/آبان/1393 - 13:31 کد خبر : 39270

سازمان‌های مردم نهاد بازوان اصلی نشر فرهنگ دفاع مقدس در جامعه هستند

بسیج پرس - نخستین نشست شورای مشورتی سازمان‌های مردم نهاد در سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با حضور نمایندگان تعدادی از این سازمانها برگزار شد.


سازمان‌های مردم نهاد بازوان اصلی نشر فرهنگ دفاع مقدس در جامعه هستند

به گزارش بسیج پرس؛ مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس در این نشست  اظهار کرد: اهمیت سازمانهای مردم نهاد در این است که افراد با رغبت و برای مشارکت در فعالیتهای اجتماعی داوطلبانه وارد می شوند و با توجه به علاقه و حس مسئولیت پذیری که در جامعه دارند مستقیم یا غیر مستقیم بر جامعه تأثیر می گذارند.

مجتهدزاده تصریح کرد: حوزه دفاع مقدس مشترکات زیادی با سازمانهای مردم نهاد دارد که از جمله آن می توان به مولفه های رایج میان مردم در آن دوران همچون؛ ایثار،شهادت،دگرخواهی، مسئولیت پذیری و غیره اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای تداوم، رشد و توسعه همه جانبه، مخصوصا در عرصه دفاع مقدس باید مشارکت مردم و نهادهای مردمی را به عنوان یک ارزش، سرلوحه برنامه خود قرار دهیم.

مجتهدزاده با بیان اینکه برای ارتقای موفقیت ها و اثربخشی در انجام مسوولیت ها و ماموریت ها توسعه و تقویت سازمان های مردم نهاد (N.G.O) امری مهم و قابل توجه است، خاطر نشان کرد: دخالت دادن آن ها در تصمیم گیری ها و نحوه انجام امور می تواند ما را در رسیدن به اهداف سازمانی یاری کند.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس تصریح کرد:  ارزشهای دفاع مقدس برای همه اقشار جامعه قابل احترام است و خوشبختانه این موضوع دغدغه همه آحاد جامعه ایران محسوب می شود.

مجتهدزاده با اشاره به اینکه سازمانهای مردم نهاد از متن جامعه برخاسته اند، اظهار داشت:  بدلیل مردمی بودن موضوع دفاع مقدس، بهره مندی از نهادهای مردمی، می تواند گام موفقی در راستای مصونیت این فرهنگ از فراموشی و تحریف باشد  و در نشر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس تاثیر گذار باشند.

مجتهدزاده در ادامه به معرفی سازمان پرداخت و گفت: مأموریت سازمان ثبت و حفظ حماسه های جاودانه حضور و مشارکت زنان و خانواده های معظم ایثارگران در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ارتقای منزلت و جایگاه معنوی ایشان در جامعه و همچنین ترویج و انتقال فرهنگ ایثار ، مقاومت، جهاد وشهادت در ابعاد ملی ، منطقه ای و جهانی است.

رئیس سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس خاطر نشان کرد: سازمان برنامه های خود را حول محورهای راهبردی؛ در حوزه فرهنگی، ادبی-هنری، پژوهش و آموزش و شناسایی، جمع آوری و تمرکز اسناد و کتب حوزه تخصصی و همچنین در حوزه شناخت وتوان افزایی ظرفیتهای ملی- استانی زن و دفاع مقدس از سال پیش آغاز کرده است و پیشرفتهای خوبی را در این زمینه بدست آورده است.

مجتهدزاده ادامه داد: تاکنون برگزاری جشنواره های اسوه های صبر و مقاومت، همایش آزادگان، همایش جانبازان اعصاب و روان با همت مدیر هنری و ادبی سازمان صورت پذیرفته است.

وی از برگزاری همایش حقوقی حمایت از مصدومین شیمیایی با رویکرد بین المللی خبر داد و خاطر نشان کرد: برای پیشبرد اهدافمان که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گفتمان سازی و جریان سازی برای نسل جوان و نسل آینده است کارگروه کودک و نوجوان تشکیل شده است.

مجتهدزاده با تأکید برلزوم تعامل سازمان متبوعش با سازمان های مردم نهاد اظهار داشت: سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس با هدف بهره مندی از ظرفیت اینگونه سازمانها دو راهبرد اساسی را در دست اقدام دارد؛ اقدام اول تعامل با سازمانهای مردم نهاد موجود به ویژه نهادهایی که در حوزه فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارند، و می توانند همسو با جامعه زنان ایثارگر، با ارائه راهکارهای عملی و اجرایی نمودن ضرورتهای موثر در جامعه، در تغییر گفتمان رایج موثر باشند.

مجتهدزاده در پایان ایجاد و گسترش سازمانهای مردم نهاد در حوزه زنان و دفاع مقدس را در جهت تقویت جایگاه ایثار و شهادت به عنوان اقدام دوم پیشنهاد داد.

حشمتیان، مدیر سازمانها و دستگاههای اجرایی در تأیید صحبتهای مجتهدزاده بر تعامل با دستگاههای مردم نهاد تأکید کرد و گفت: اینجیوها در کل به سه قسمت تقسم می شوند یک دسته از آنها دفاع مقدسی هستند دسته دیگر سازمانهایی هستند که  در متن فعالیت خودشان کارهای دفاع مقدسی انجام می دهند.دسته ای هم با موضوع دفاع مقدس بیگانه است. بنابراین لازم است با همکاری و همفکری بیشتر با سازمانهای مردم نهاد در راستای تحقق اهداف دفاع مقدس تعامل داشته باشیم.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
منبع : خبرگزاری دفاع مقدس

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس