پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
پنجشنبه 23 آذر 1396

           
مدیر گروه مطالعات ارتباطی و رسانه های جدید وزارت فرهنگ و ارشاد:
تاریخ : 28/مرداد/1393 - 23:10 کد خبر : 35341

امروز جنگ فیزیکی تبدیل به جنگ فرهنگی شده است

بسیج پرس - مدیر گروه مطالعات ارتباطی و رسانه های جدید وزارت فرهنگ و ارشاد در همایش هویت شناور گفت: در فضای مجازی هویت ها درحال ساخته شدن هستند وثابت نیستند، چون هدف استعمار از جنگ فیزیکی به جنگ فرهنگی تغییر پیدا کرده است و لازمه نابودی تهدیدات دشمنان شناخت این عرصه است.


امروز جنگ فیزیکی تبدیل به جنگ فرهنگی شده است

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج پرس ازناحیه سلمان فارسی؛ به همت قرارگاه فضای مجازی ناحیه سلمان فارسی همایش هویت شناور با موضوع فضای مجازی، امنیت شبکه و آسیب ها برگزارشد.

در این همایش علی حاج محمد مدیر گروه مطالعات ارتباطی و رسانه های جدید وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: هرچه قدر به زندگی فضای مجازی وارد می‌شویم آثاربیشتری در زندگی ما نمایان می شود. البته در این فضا هویت ها درحال ساخته شدن هستند وثابت نیستند چون استعمار از جنگ فیزیکی به جنگ فرهنگی تغییر پیدا کرده است و لازمه نابودی تهدیدات دشمنان شناخت این عرصه است.

وی با بیان اینکه موتورهای جستجوگر و شبکه های اجتماعی گوناگون تحت نظردولت آمریکا استعنوان کرد: شرایط محیطی افراد را وادار به استفاده از شبکه‌ها و جستجوگرها می‌کند که وظیفه اصلی آن‌ها همکاری با نهادهای وابسته به آمریکا و جذب عضوهای جدید برای جامعه آمریکایی است. در این شرایط هویت کاربران دچار اضطراب می‌شود که به آن اضطراب دیجیتالی می‌گویند.

مدیر گروه مطالعات ارتباطی و رسانه‌های جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اظهار داشت: دشمن در شکل‌های مختلف فضای مجازی ابزارهای نامحدودی دارد همچنین سیاست‌های کشورهای سلطه گر برای شکستن مقاومت علاوه بر نفوذ سیاسی و فرهنگی کشور در فضای مجازی هم وارد عمل شدند و افکار جوانان را تحت تاثیر قرار داده اند. فضایی که تغییرات مختلف دارد آسیب‌های جدید و زیادی از آن نشات می‌گیرد.

حاج محمد خاطرنشان کرد: یکی ازسایت های جستجوگر اسرائیل به نام ویکی پدیا 300 هزار ویراستار تربیت می کند تا هر لحظه و در همه مناطق دنیا به روز باشد و مخاطب را به واکنش وادارد و بتواند مخاطبین خود را شناسایی کند؛ البته هویت فضای مجازی متشکل از ارتباط هر فرد با شخص دیگر است که این محیط سیار تهدیدات و آسیب‌های خود را به همراه دارد. ستاره سازی و برجسته کردن افراد از دیگر معضلات این فضا است.

وی در خصوص برخورد آمریکایی‌ها با معضلات فضای مجازی در کشور خود عنوان کرد: کانون‌هایی در آمریکا وجود دارد که هدف آن‌ها جلوگیری از چالش‌های احتمالی شهروندان در فضای مجازی است. در این کانون ها چگونگی برخورد تهدیدات محیط‌های مجازی به خانواده‌ها آموزش داده می‌شود. حتی در مدارس مسئولین فضای مجازی وظیفه تربیت و آموزش راه‌های مقابله با خطرات در محیط های مجازی را ایفا می کنند و این در حالی است که در کشور ما عدم آموزش و سانسور و فیلتر کردن شبکه های اجتماعی و برنامه‌های گروهی موبایل سبب گمراه شدن نسل جدید می شود.

مدیر گروه مطالعات ارتباطی و رسانه‌های جدید وزارت فرهنگ و ارشاد در خاتمه گفت: چندی پیش در کشور بلاروس اپلیکیشن‌های موبایل جدید و غیرمتعارفی رواج پیدا کرد که مسئولین فضای مجازی و برنامه‌ای آن‌ها برای مقابله با این هنجار شروع به ساختن برنامه های بومی و محلی کردند. در کشور ما هم برای مقابله با خطرات و ناهنجاری های احتمالی باید آگاه سازی و آموزش از دانشگاه‌ها آغاز شده تا علاوه بر جامعه نسل های آتی را هم غیرمستقیم هدایت کرده باشیم.

انتهای پیام//


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 4548

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس