پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
پنجشنبه 23 آذر 1396

           
طهرانچی در نشست خبری:
تاریخ : 22/تير/1393 - 15:11 کد خبر : 33880

نشاط اجتماعی با ورزش های همگانی و قهرمانی تامین می شود

بسیج پرس - سرپرست عالی دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور گفت: بخشی از نشاط اجتماعی دانشجویان با ورزش و فعالیت هایی در قالب ورزش همگانی و قهرمانی تامین می شود و عدم پرداختند به اینگونه فعالیت ها در دانشگاه ها رخوت ایجاد می کند.


نشاط اجتماعی با ورزش های همگانی و قهرمانی تامین می شود

 به گزارش بسیج پرس؛ دکتر محمد‌مهدی طهرانچی سرپرست عالی المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشورصبح امروز در نشست خبری که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، با بیان اینکه این المپیاد بعد از 2 سال وقفه به همت معاونت امور دانشجویان  وزارت علوم وتحقیقات در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد، گفت: دانشگاه شهید بهشتی با توجه به اینکه از  استعداد و امکانات برخورداربود کاندیدای برگزاری دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر دانشگاههای سراسر کشور شد که بیش از 4500 ورزشکار، مربی و عوامل اجرایی از 95 دانشگاه پسران و 80 دانشگاه دختران در این رقابت ها حضور دارند.

سرپرست عالی دوازدهمین المپیاد ورزشی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر نشاط اجتماعی در دانشگاه ها تاکید می کنند، افزود: بخشی از نشاط اجتماعی دانشجویان با ورزش و فعالیت هایی در قالب ورزش همگانی و قهرمانی تامین می شود و عدم پرداختن به اینگونه فعالیت ها رخوتی را در صحن دانشگاه  به وجود می آورد که امیدواریم با برگزاری این المپیادها فرهنگ انجام ورزش گسترش پیدا کند.

رئیس دانشگاه شهد بهشتی در رابطه با اهمیت برگزاری این المپیاد گفت: همانطور که اهمیت وجود ورزش قهرمانی در سطح دانشجویی در کشورهای دیگر توجه به خصوصی میشود؛ کشور ما هم متقابلا  برای نشاط دانشجویی و موفقیت هرچه بهتر دانشجویان در زمینه علمی اهمیت ویژه دهد.

طهرانچی گفت:  ورزش همگانی و قهرمانی  زنجیره های به هم متصل اند و نمی شود بدون ورزش همگانی توسعه ورزش قهرمانی را انتظار داشت.

سرپرست عالی دوازدهمین المپیاد ورزشی با بیان اینکه متاسفانه نسبت به امکاناتی که در دانشگاه وجود دارد به این اندازه به ورزش همگانی اهمیت داده نمی شود، عنوان کرد: اگر می خواهیم فرهنگ  ورزش در بین دانشجویان گسترش پیدا کند باید رسانه ها که به عنوان ارکان جدی هدایت اجتماعی هستند به کمک دانشگاه ها بیایند.

وی در پایان تصریح کرد: اگر به  ورزش در محیط  دانشگاهی و مدرسه ای سرمایه گذاری کنیم سلامت جامعه ارتقا خواهد یافت و در گسترش  فرهنگ ورزش تاثیر گذار خواهد بود.

در ادامه پور کیایی مدیر کل امور تربیت بدنی وزارت علوم طی سخنرانی دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور گفت: انتخاب دانشگاه در زمینه المپیاد ورزشی با دو شرط فعالیت و پیشرو بودن در عرصه علم و عمل و ورزش همراه بوده است چنانچه عوامل مختلف موجب می‌شود که مدیریت داشتن، امکانات و فضای کالبدی ورزشی جزء اصول این المپیاد محسوب می‌شود.

مدیر کل امور تربیت بدنی وزارت علوم اظهار کرد: هم اکنون دانشجویان ورزشکار زیادی در سطح دانشگاه ها حضور دارند که می توانند در مسابقات مدال آور باشند چنان چه دانشجویان کشورمان با حضور در المپیادها والمپیک ورزشی دانشجویان جهان ) توانمندی های ورزشی خود را به نحو مطلوبی نشان می دهند.

پورکیانی خاطرنشان کرد: عمده رشته های ورزشی در المپیاد ورزشی در المپیک جهانی دانشجویان هم وجود دارد و برای اعزام تیم های مختلف دانشجویی به این رقابت ها بهترین نفرات انتخاب خواهند شد.

همچنین  سیدعماد حسینی، دبیر کل دوازدهمین المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان سراسر کشور در خصوص برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان که قرار است از نیمه مرداد ماه در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شود، ‌اظهار کرد: دوازدهمین المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان سراسر کشور در دو بخش دختران و پسران از نیمه مرداد آغاز خواهد شد و المپیاد ورزشی دختران با 2000 نفر شرکت کننده از تاریخ شانزده مرداد تا بیست و پنجم مرداد ماه در هشت رشته فوتسال، والیبال ، بسکتبال ، بدمینتون، تنیس روی میز ، دوومیدانی ، شنا و تکواندو برگزار می‌شود و پسران دانشجو نیز با 2300 شرکت کننده از بیست و نهم مرداد تا هفتم شهریور ماه در 9 رشته فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون، دوومیدانی، شنا و کشتی فرنگی – آزاد به رقابت خواهند پرداخت.

وی در پایان با بیان اینکه این المپیاد یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای ورزشی از نظر حجم و تعداد در کشور محسوب می‌شود افزود: ما برای پر کردن اوقات فراغت ورزشکارانی که مسابقه ندارند، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای علمی ورزشی ، جنگ‌های شبانه در خوابگاه‌ها و  بازدیدهایی از اماکن شهر تهران را در طول برگزاری مسابقات در دستور کار داریم.

انتهای پیام//
 


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1889

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس