پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
تاریخ : 29/ارديبهشت/1393 - 16:39 کد خبر : 32236

برترین های دو مسابقه بزرگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر معرفی شدند

بسیج پرس - عضو هیات علمی دانشکده عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان داشت: طی سال های گذشته مصرف بتن در کشورهای مختلف جهان افزایش یافته است و بنابراین باید به دنبال کاهش سیمان مصرفی در بتن باشیم زیرا سیما جزء مصالح انرژی بر در جهان شناخته شده است.


برترین های دو مسابقه بزرگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر معرفی شدند

به گزارش بسیج پرس، مراسم اختتامیه هفتمین دوره مسابقات ملی بتن و دهمین دوره مسابقات ملی پل های ماکارونی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد و برترین های این مسابقات معرفی شدند.

دکتر رضا مکنون، عضو هیات علمی دانشکده عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: امیداوریم این نوع مسابقات در دانشگاه ماندگار شوند و در سال های آینده نیز شاهد برگزاری چنین مسابقات پرشوری باشیم.

وی با اشاره به لزوم توجه توسعه پایدار در کشور، افزود: یکی از بخش های هفتمین دوره مسابقات ملی بتن مربوط به بتن سبز یا سازگار با محیط زیست بوده است که این موضوع طی سال های گذشته در کشورهای مختلف مورد توجه قرار گرفته و ما نیز در سازه های خود باید به این موضوع توجه کنیم.

عضو هیات علمی دانشکده عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان داشت: طی سال های گذشته مصرف بتن در کشورهای مختلف جهان افزایش یافته است و بنابراین باید به دنبال کاهش سیمان مصرفی در بتن باشیم زیرا سیما جزء مصالح انرژی بر در جهان شناخته شده است.

مکنون در ادامه گفت: بسیاری از کشورهای جهان به دنبال کاهش مصرف سیمان در بتن هستند و در این زمینه تحقیقات بسیاری را انجام داده اند.
وی با اشاره به لزوم کاهش ضایعات در ساخت و سازها افزود: طبق الگوی توسعه باید سازه ها دارای داوم بالا، عمر طولانی و کمترین ضایعات باشند.

دکتر مقدس نژاد، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: بتن کاربردهای فراوان دارد و طی سال های گذشته کشورها به این تجربه رسیده اند که می توان در جاده ها و خیابان ها بتن را جایگزین آسفالت کرد.

وی با اشاره به ساختار بتن غلتکی گفت: بتن غلتکی ابتدا در ساختمان سدها مورد استفاده قرار می گرفت اما امروز این نوع بتن جایگزین آسفالت در جاده ها شده است زیرا این نوع بتن نیازمند قالب بندی نیست و این موضوع صرفه جویی بسیاری در هزینه ها خواهد داشت.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: درحال حاضر در بزگراه امام علی (ع)، تونل نیایش و تونل امیرکبیر از بتن غلتکی استفاده شده است و رویه این بتن با تنها چند سانت آسفالت پوشانده می شود.

مقدس نژاد با بیان اینکه عمر مفید بتن بسیار بیشتر از آسفالت است، افزود: بتن اگر جایگزین آسفالت شود و در جاده ها استفاده شود عمری حدود 50 سال خواهد داشت.

وی تاکید کرد: بعد از استفاده از بتن در جاده ها تنها با گذشت چند ساعت جاده ها آماده عبور و مرور وسایل نقیله می شوند و این درحالی است که اگر جاده ها با آسفالت پوشیده شوند بعد از گذشته چند روز قابل استفاده خواهند بود.

یوسف نیک روش، دبیر دهمین دوره مسابقات پل های ماکارونی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز گفت: هرساله دانشکده عمران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف توسعه فعالیت های گروهی و افزایش فعالیت های علمی دانشجویان اقدام به برگزاری مسابقات پل های ماکارونی می کند.

وی اضافه کرد: این مسابقه در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی در محورهای سازه های سبک، سازه های سنگین و سازه های زیبا برگزار شد.
دبیر دهمین دوره مسابقات پل های ماکارونی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان داشت: در این مسابقات 160 تیم شرکت کرده اند که از این تعداد 90 تیم مربوط به بخش دانشجویی و 70 تیم مربوط به بخش دانش آموزی بوده اند.

لازم به ذکر است در هفتمین دوره مسابقات ملی بتن در بخش بتن سبز تیم های دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه فنی وحرفه ای (دانشکده فنی شهید منتظری مشهد) و دانشگاه شهید بهشتی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در گرایش سبک سازه ای تیم های دانشگاه فنی و حرفه ای (دانشکده فنی شهید منتظری مشهد)، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه آزاد واحد گلپایگان رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در گرایش سبک غیر سازه ای نیز تیم های دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه آزاد واحد جلفا و شرکت کیلوپیکو آرین رتبه های اول تا سوم را بدست آوردند.

خاطرنشان می شود، در بخش دانشجویی دهمین دوره مسابقات ملی پل های ماکارونی نیز تیم های دانشگاه آزاد واحد خرم آباد، دانشگاه آزاد واحد رودهن و دانشکده فنی شهید مدنی آذربایجان در بخش سازه های سنگین رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در گرایش سازه های سبک نیز تیم دانشگاه آزاد واحد کاشان رتبه نخست و تیم های دانشگاه آزاد واحد کاشان و دانشکده فنی علی الدوله سمنانی گرمسار نیز به صورت مشترک رتبه دوم را کسب کردند و این بخش رتبه سوم نداشت.

در گرایش سازه های زیبا تیم دانشگاه آزاد واحد قزوین برگزیده شد.
در بخش دانش آموزی دهمین دوره مسابقات ملی پل های ماکارونی درگرایش سازه های سنگین تیم های آلما، بامداد پارسی و رسالت سازه رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در گرایش سازه های سبک نیز تیم های اسپورسا، ایستا سازه و رسالت سازه رتبه های اول تا سوم را ازآن خود کردند.
در گرایش سازه های زیبا نیز تیم موفقیان 17 اسلامشهر برگزیده شد.

انتهای پیام/


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1864

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس