پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 21 آذر 1396

           
به همت کانون بسیج مهندسین ناحیه شهید مطهری
تاریخ : 12/بهمن/1392 - 09:15 کد خبر : 28385

نشست تخصصی صنعت و معدن و انرژی برگزار شد

بسیج پرس - نشست تخصصی کار گروه صنعت و معدن و انرژی با حضور حجت الاسلام سلیمانی مسئول تربیت و آموزش ناحیه شهید باهنر در سالن اجتماعات ناحیه شهید مطهری برگزار شد.


نشست تخصصی صنعت و معدن و انرژی برگزار شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج پرس از ناحیه شهید مطهری، نشست تخصصی کار گروه صنعت و معدن و انرژی چهارشنبه نهم بهمن ماه با حضور حجت الاسلام سلیمانی، مسئول تربیت و آموزش ناحیه شهید باهنر در ناحیه شهید مطهری برگزار شد.

حجت الاسلام سلیمانی در این جلسه وظایف حاکمان و کارگزاران از منظر امام علی (ع) را بررسی کرد.

وی اولین مورد وظایف حاکمان و کارگزاران را دانش افزایی در کارگزار بیان کرد و گفت: کارگزار باید همواره به دنبال زیاد شدن اطلاعات خود باشد و بستر مناسبی را برای زیردستان خود فراهم آورد تا بتواند تیم خوبی را تشکیل دهد و در کارها موفق باشد.

حجت الاسلام سلیمانی به امید بخشی و تحیر زدایی اشاره کرد و گفت: مدیر خوب باید با توجه به در نظر گرفتن شرایط به زیر دستان امیدواری بدهد واهل تزکیه نفس و تهذیب باشد، هرچه درجه و مقام کارگزار بیشتر شود باید توجه بیشتری به واجبات نماید.

مسئول تربیت و آموزش ناحیه شهید باهنر ادامه داد: کارگزار باید امین و مورد اعتماد زیر دستان باشد و اسرار آنها را فاش نکند و همچنین مدیر باید در دسترس زیردستان خود باشد و بتواند ارتباط خوبی با آنها برقرار کند.

وی در ادامه با یادآوری شباهت فرماندهان و زیردستان در زمان جنگ بیان کرد: در آن زمان فرمانده در شب عملیات مشخص می شد و آن شخصی بود که تمام سختی ها و خطرات را ابتدا برای خود می خرید و بقیه از او تبعیت می کردند و بدنبالش می رفتند. مدیر باید اهل تواضع باشد و اخلاق خوبی داشته باشد.

سلیمانی اظهار داشت: مدیر باید بتواند از مرزهای اعتقادی دفاع کند. در جامعه ای که مرزهای اعتقادی و حیا از بین برود امکان نفوذ به آن بیشتر می شود و کانون خانواده ها که بنیاد جامعه هستند سست می شوند. درایران قدرت نرم خانواده است و قدرت نرم خانواده، مادر آن خانواده است که در صورت ایجاد شک در مادر خانواده، می توان بنیاد خانواده را از بین برد.

همچنین این مسئول به پرهیز از ظلم و دروغ و خیانت اشاره کرد و مدیران را به حمایت از محرومان وحمایت از کسانی که حقی از آنها ضایع شده است تشویق کرد.

در این نشست تخصصی آقای حسینی، مسئول کانون مهندسین ناحیه شهید مطهری در رابطه با امور اجرایی و برنامه های انجام شده و نیز برنامه های آینده کانون صحبت کرد. همچنین مهندسین رشته های صنایع، معدن، مکانیک، هوا فضا، خودرو سازی، شیمی و پلیمر و نساجی و گروه انرژی به بحث و گفتگو با یکدیگر پرداختند.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس