پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
پنجشنبه 23 آذر 1396

           
قهرمان کاراته جهان:
تاریخ : 05/آذر/1392 - 14:00 کد خبر : 25970

بسیج از بستر مردمی بر آمده و این امتیاز ویژه و بارز بسیج است

بسیج پرس - قهرمان کاراته جهان گفت: مقام معظم رهبری در جمع قهرمانان فرموده اند ورزشکاران بسیجی نباید فقط به قهرمانی در مسابقات داخلی اتکا کنند و باید با سعی و تلاش در عرصه های المپیک و جهانی هم روی سکو بروند و برای ایران افتخار آفرینی کنند.


بسیج از بستر مردمی بر آمده و این امتیاز ویژه و بارز بسیج است

به گزارش بسیج پرس، امیر مهدی زاده درباره کارنامه بسیج در حوزه ورزش گفت: بسیج فعالیت های مثبتی داشته است که از جمله می توان به تیم داری بسیج در رشته های مختلف ورزشی اشاره کرد، امری که باعث شده تا خیلی از قهرمانان و ورزشکاران نخبه با نشان بسیج در رقابت های داخلی شرکت کنند.
قهرمان کارته جهان افزود :به عنوان مثال در رشته کاراته تیم مقاومت که من هم عضو آن بودم یکی از تیم های خوب لیگ بود که به لیگ کاراته رونق داده بود.هر چند متاسفانه امسال در کاراته، دیگر باشگاه مقاومت بسیج تیمداری نمی کند اما حضور بسیج در سایر رشته های ورزشی در زمینه داشتن تیم موفق عمل کرده است.
مهدی زاده اظهار داشت: از دیگر فعالیت های بسیج برگزاری مسابقات جایزه بزرگ در رشته های ورزشی است. رقابت های جایزه بزرگ باعث شده شور و شوقی بین ورزشکاران به وجود بیاید. تلاش های زیادی که برای برگزاری این مسابقات با هماهنگی فدراسیون ها صورت می گیرد واقعا ارزنده است و این مسابقات در کنار دیگر برنامه های بسیج در ورزش باعث پیشرفت بیشتر ورزشکاران شده است  و این نکته مثبتی است که آینده خوبی را برای ورزش تضمین می کند.
وی درباره ضرورت حضور بسیج در عرصه ورزش گفت: بسیج از بستر مردمی بر آمده است و این مردمی بودن یک امتیاز ویژه و بارز بسیج است . همچنین همان طور که مقام معظم رهبری در جمع قهرمانان فرموده اند ورزشکاران بسیجی نباید فقط به قهرمانی در مسابقات داخلی اتکا کنند و باید با سعی و تلاش در عرصه های المپیک و جهانی هم روی سکو بروند و برای ایران افتخار آفرینی کنند.
مهدی زاده ادامه داد: به همین خاطر در جهتی باید حرکت کرد که زمینه عملی شدن این خواسه رهبری فراهم شود و در آینده قهرمانان المپیک و جهانی ما را چهره های ورزشی تشکیل دهند. به همین خاطر تربیت و رشد چنین قهرمانانی می تواند یکی از ضرورت های فعالیت های بسیج در ورزش باشد. سرمایه گذاری و حمایت بسیج می تواند نقش زیادی در روشن تر کردن آینده ورزش داشته باشد.
وی در ادامه درباره نقش بسیج در حوزه فرهنگ سازی در ورزش هم گفت: به هر حال بسیج همان طور که گفتم برآمده از مردم است و ریشه مردمی دارد. متاسفانه با توجه به بی اخلاقی هایی که در برخی رشته های ورزشی دیده می شود حضور بسیج در این زمینه می تواند مسائل اخلاقی و فرهنگی را مستحکم تر کند.
دارنده مدال کاراته جهان افزود: البته باید بگویم جو سالم محدود به چند رشته ورزشی است و در اکثر رشته های ورزشی اخلاق در سرلوحه آنها قرار دارد. با این حال اخلاق یکی از هدف های اصلی بسیج است و کسانی که در این حوزه هستند را افرادی با اخلاق تشکیل می دهند. به همین خاطر بسیج در غعرصه فرهنگ سازی در ورزش می تواند حضور فعالی داشته باشد و زمینه ای را فراهم کند که اخلاق به جایگاه اصلی اش در ورزش برسد.


انتهای پیام//
منبع : سایت بسیج ورزشکاران

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس