پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
پنجشنبه 23 آذر 1396

           
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور
تاریخ : 14/مهر/1392 - 19:09 کد خبر : 23711

همه دستگاه ها در پدافند غیرعامل سایبری نقش دارند

بسیج پرس - رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: ایمنی و تداوم فعالیت، حفاظت و امنیت نظام مندی و مهندسی شده، پویایی و ابتکار، خلاقیت، دانش محوری و بومی سازی و روز آمدی، پاسخگو به انواع تهدیدات و اقدامات خصمکانه اصول اولیه پدافند غیر عامل است


همه دستگاه ها در پدافند غیرعامل سایبری نقش دارند

به گزارش بسیج پرس، غلامرضا جلالی در ششمین همایش تخصصی مدیران کل پدافند غیر عامل که در سالن جلسات ساختمان مدیریت بحران استانداری برگزار شد اظهار کرد: ایران در توسعه و طرح های پدافند غیرعامل در تمامی دستگاه ها جزء چند کشور اول دنیاست بطوریکه از زمان اجرای برنامه هااقدامات خوبی صورت گرفته است.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: حرکت دسته جمعی دستگاه ها در پدافند غیرعامل سایبری ساماندهی شده است و در پدافند غیرعامل همه دستگاه ها نقش دارند.
وی افزود:هدف از برگزاری چنین همایشی آموزش و انتقال مباحث فنی به مدیران کل و بازخورد طرح های پدافند غیرعامل و آمادگی در امور، آسیب شناسی عوامل و مراحل اجرایی و مهندسی ، تقویت سطوح پیشگیرانه و چگونگی برنامه ریزی و عمل در حوزه استراتژیک و زیرساختی است.
جلالی تصریح کرد:با تشکیل دولت تدبیر و امید پدافند غیر عامل در بدنه دستگاه دولت قرار گرفت و البته با تغییر ساختار مواجه شد و به علت انتخابات و تغییر دولت برنامه های این کمیته دچار وقفه شد. پدافند غیرعامل اجرایی به عنوان قلب نظام فنی و اجرایی کشور و موتور محرک برنامه های کارآمدبه شما می آید.
وی گفت: پدافند غیر عامل در بحث سایبری سه مفهوم دارد که اولین آن تهدیدات مقدماتی است و دومین َآن تهدیدات هکرها و کسانی است که با اهداف سیاسی و غیر سیاسی به زیرساخت های اطلاعاتی حمله می کنند و بر عهده پلیس فتا است که این گونه موارد را مدیریت و کنترل نماید و سومین و مهمترین مورد تهدیدات یک کشور علیه کشور دیگر است که پدافند غیرعامل تمام تلاش خود را در بروزکردن و اقدامات خود در مقابله این تهدید بکار میگیرد.
جلالی افزود: برای تهدید نوع سوم تشکیل ارتش سایبری آمریکا زیر نظر امنیت ملی کشور به فرماندهی یک ژنرال علیه دیگر کشورها را میتوان نام برد که از آن به عنوان جنگ متمدنانه یاد کرده اند.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: پدافند غیر عامل در سال 89 به دستور رهبری با هدف شناخت و ایجاد سطح آسیب ناپذیر کشور در برابر تهدیدات غیر مسلحانه تشکیل و فعال شدو حوزه دفاعی را در بر نمی گیرد و بلکه سطح های آن در خدماتی و فرهنگی و اقتصادی و سیاست های کلی نظام و آمایش سرزمین است  و در دستور کار این کمیته توسعه قرارگاه های پدافند غیرعامل در استان ها است زیرا پدافند غیرعامل اجرایی به عنوان قلب نظام فنی و اجرایی کشور و موتور محرک برنامه های کارآمد می باشد.
جلالی تصریح کرد: پدافند غیرعامل در خنداب یک رزمایش انجام داده و برنامه هایی جدی برای کاهش آسیب پذیری صورت گرفته که در کوتاه مدت جواب گرفته ایم بطوریکه کشورهای دیگر عکس العمل نشان داده و به سوری راهکارهای جدید رفتند.
وی گفت: سه استان اراک، اصفهان و بوشهر از نظر هسته ای سه استان حساس کشور هستند که طرح پدافند غیرعامل مدیریت بحران حوادث نشت هسته ای در مناطق غیرنظامی و مردمی اجرا و پیگیری می شود.
جلالی افزود: اگر به هر دلیل فنی و غیر فنی در مراکز هسته ای نشت مواد صورت گیرد باید کمیته پدافند غیر عامل تبعات ناشی از نشت را در بین مردم کنترل کند و و مردم آموزش های لازم را ببینند و ارژانس های هسته ای باید در مواقع نشت از آلودگی جلوگیری کنند .
وی تصریح کرد: دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور باید در نظام اموزشی خود مباحث بومی پدافند غیرعامل را در رشته های فنی و مهندسی و شهرسازی بگنجانند و رشته های آموزش معماری، عمران، امنیت ملی، سایبری ، پزشکی و فناوری اطلاعات به شدت نیازمند ورود موضوعات تخصصی پدافند غیرعامل در مباحث آکادمیک است و اصول آن باید نهادینه شود.
جلالی با اشاره به اصول اصلی پدافند غیر عامل گفت:ایمنی و تداوم فعالیت، حفاظت و امنیت  نظام مندی و مهندسی شده، پویایی و ابتکار ، خلاقیت ،دانش محوری و بومی سازی و روز آمدی ، پاسخگو به انواع تهدیدات و اقدامات خصمکانه از اصول اولیه پدافند غیر عامل است.
وی افزود: پدافند غیر عامل رتبه یکم در سطح کشور و منطقه دارد و باید نقش ویژه و تاثیرگذار در سطوح بین المللی را داشته باشد و پدافند غیر عامل باید در جنگ اقتصادی و فرهنگی بصورت کاربردی وارد شود.


انتهای پیام//
منبع : تسنیم

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس