پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
جمعه 24 آذر 1396

           
مسئول مرکز رشد خلاقیت و نوآوری شهیدحسن تهرانی مقدم:
تاریخ : 03/مهر/1392 - 16:15 کد خبر : 23181

حمایت های مادی و معنوی به جامعه نخبه بسیج ارائه می شود

بسیج پرس - مرکز رشد سردار شهید حسن تهرانی مقدم با مساحت 1200متر مربع و کارگاههای برق، الکترونیک، مکانیک عمومی و رایانه ارائه خدمات به جامعه نخبه بسیجی می نماید.


حمایت های مادی و معنوی به جامعه نخبه بسیج ارائه می شود

مسئول مرکز رشد خلاقیت ونوآوری شهیدحسن تهرانی مقدم با خبرنگار بسیج پرس از معاونت علمی پژوهشی صورت داده که به شرح ذیل است.

در ابتدا خود را معرفی نمایید.

رضا رحیمی مدیر توسعه و فنی و مسئول مرکز رشد خلاقیت ونوآوری سردار شهیدحسن تهرانی مقدم هسنم.

شما به عنوان یکی از مجموعه های علمی بسیج، چگونگی ارائه خدمات به بسیجیان را توضیح دهید.

مدیریت توسعه فنی ارائه خدمات علمی به جامعه بسیج در سه محور، حمایت مادی، حمایت معنوی (در قاالب مشاوره) و پشتیبانی در قالب در اختیار گذاردن فضا و مکان جهت فعالیت افراد و گروه های فنی است.

بخش اول که حمایت مادی است مربوط به افراد یا گروه هایی می شود که در صدد اختراع یا ابتکار و یا اجرای پروژه نو و بدیعی هستند. این افراد با مراجعه به معاونت علمی و ارائه طرح خود نیازها و امکانات درخواستی خود را اعلام می نمایند. پس از دریافت طرح و بررسی در کارگروه های تخصصی جهت برآورد هزینه و توجیه فنی و اقتصادی طرح، حداکثر مبلغ 2.000.000 میلیون تومان کمک هزینه ای برای فعالیت گروه یا فرد مربوطه اعطا می شود. در صورتی که هزینه بیشتری را طرح نیاز داشته باشد پروپزال مربوطه به سازمان بسیج علمی کشور جهت بررسی و حمایت مادی ارسال خواهد شد.

بخش دوم که تحت عنوان حمایت معنوی از آن یاد شد مربوط به افرادی است که در راستای اجرای طرح یا پروژه نیاز به مشاوره متخصصین و یا حقوقی دارند. درصورت درخواست این افراد، در حوزه علمی به کارگروه های تخصصی که عموما اساتید دانشکده های فنی و عضو هیئت علمی دانشگا ه ها  و در حوزه حقوقی به سازمان بسیج حقوقدانان معرفی می شوند که به صورت رایگان می توانند از مشاوره آنها استفاده نمایند.

قابل ذکر است که بعضی از نخبگان و مبتکرین درخصوص اجرای پروژه و ثبت دچار مشکلات حقوقی می شوند که سازمان بسیج حقوق دانان نه تنها به آن ها مشاوره حقوقی ارائه می نماید بلکه درصورت لازم پیگیری های حقوقی را هم انجام خواهد داد.

بخش سوم، پشتیبانی به افرادی که جهت اجرای پروژه های خود نیاز به فضای کارگاهی دارند، تعلق می گیرد. در این راستا معاونت علمی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) اقدام به اختصاص  سوله ای به مساحت 1200 مترمربع نموده است که این مکان را با امکانات اولیه در حوزه های مکانیک عمومی، برق، الکترونیک و جوشکاری تجهیز نموده است. فلذا متقاضیان می توانند با مراجعه به این مدیریت و ارائه برنامه های خود جهت فعالیت، بصورت رایگان از مرکز رشد شهید حسن تهرانی مقدم استفاده نمایند.

 مرکز رشد شهید تهرانی مقدم در کجا واقع شده است؟

این مرکز در دهکده مقاومت به آدرس بزرگراه شهید دوران بعد از متروی شهید کلاهدوز مقابل شهرک زینبیه در حال کار است.

 آیا استقبال جامعه هدف شما از این مرکز رضایت بخش بوده است؟

مرکز رشد، سال های پیش تأسیس و راه اندازی شده بود اما پس از معرفی بنده به عنوان مسئول این مرکز و برآورد صورت گرفته دریافتیم که قالب بسیجیان از وجود چنین مرکزی بی اطلاع هستند. فلذا اقدام به چاپ و توزیع پلاکاردهایی در سطح نواحی کردیم که بحمدالله از آن پس گروه های مختلفی ارتباط برقرار کردند و با توجه به امکانات موجود مشغول به فعالیت در آن مرکز هستند.

 لطفا حوزه فعالیتی برخی از گروه های فعال در مرکز رشد را بیان نمایید.

یکی از گروه های مستقر در مرکز رشد در حوزه ساخت مدل های حجمی و ابزار دکوراتیو عایقی ساختمان فعالیت می کنند که از جمله فعالیت های نو در کشور است.

گروه دیگری در خصوص ساخت قطعات و سیستم های موردنیاز در حوزه مکاترونیک کشور می باشند. گروه سوم در حوزه الکترونیک و طراحی قفل های سخت افزاری و طراحی بردهای EPGA هستند. سه گروه دیگر در حوزه مکانیک عمومی و نانو هستند که به تازگی مشغول به فعالیت شده اند.

افرادی که متقاضی فعالیت در مرکز رشد شهیدتهرانی مقدم هستند به چه صورتی می توانند با شما ارتباط برقرار نمایند؟

با مراجعه به معاونت بسیج علمی سپاه به آدرس میدان سپاه، پادگان حضرت ولیعصر (عج) ساختمان شهید کاظمی و یا ارتباط با شماره های 73255741 و 38522988 و 09100609734 ضمن این که درگاه اینترنتی این سازمان نیز به آدرس www.basijelmi.ir/tehranbig در خدمت جامعه علمی و بسیج کشور است.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1806

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس