پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
تاریخ : 29/خرداد/1392 - 13:03 کد خبر : 19255

حداقل حقوق 700 هزار تومان

بسیج پرس - جمع افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی(در ۴ ماه) به همراه حقوق تیر پرداخت می‌شود و حداقل حقوق برای بازنشستگان 700 هزار تومان است.


حداقل حقوق 700 هزار تومان

به گزارش بسیج پرس، سعید مرتضوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره اعمال افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به میزان 25 درصد و تعیین حداقل حقوق بازنشستگان که به صورت کامل حق بیمه پرداخت کرده و بازنشست شده‌اند به میزان 700 هزار تومان در فروردین سال جاری از سوی مدیریت سازمان تأمین اجتماعی به هیئت دولت پیشنهاد شد.
 
وی ادامه داد: هیئت دولت نیز همانگونه که در رسانه‌ها منعکس شد عینا تقاضای سازمان تأمین اجتماعی را تصویب کرد ولی اجرایی شدن این امر منوط است به اینکه موضوع در هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل می‌شود و دارای 9 عضو است به تصویب نهایی رسیده و برای اجرا ابلاغ شود.
 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: این امر توسط هیئت مدیره سازمان نیز عینا در بودجه سال 92 دیده شده و در دستور کار هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته است.ولی علی‌رغم تأکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پیگیری مستمر بنده هنوز این موضوع به تصویب نهایی هیئت امنای سازمان نرسیده است.
 
وی خاطر نشان کرد: به محض اینکه این موضوع به تصویب هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی برسد با توجه به تدارک وجه و اعتبار این امر بلافاصله 25 درصد افزایش حقوق بازنشستگان برای چهار ماه نخست سال 1392 به صورت یکجا پرداخت می‌شود.
 
مرتضوی یادآور شد:  افزایش حقوق بازنشستگان به غیر از سال گذشته که 18 درصد بوده است و در سنوات قبلی حدود 6 تا 8 درصد افزایش حقوق، بازنشستگان برخوردار می‌شدند و در مرداد و شهریور‌ آن هم به صورت نرده‌بانی میزان افزایش حقوق آنها پرداخت می‌شد.
 
وی افزود: در سال جاری علی‌رغم تأخیری که در تصویب و ابلاغ بودجه  سازمان تأمین اجتماعی توسط هیئت امنا اشاره شده است، چنانچه در هفته جاری هیئت امنا بودجه سازمان تأمین اجتماعی را به تصویب نهایی برساند و آن را ابلاغ کند، حدود 2 ماه زودتر از سنوات قبل  این وجه  به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد.
 
مرتضوی افزود: با توجه به قول مساعدی که آقای عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داده‌اند مبنی بر اینکه در هفته جاری هیئت امنا در یک جلسه فوق‌العاده بودجه سازمان تأمین اجتماعی را تصویب نهایی و ابلاغ نماید سازمان تأمین اجتماعی نیز بلافاصله پس از ابلاغ بودجه نسبت به پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان سراسر کشور به میزان 25 درصد و پرداخت حداقل حقوق به میزان 700 هزار تومان برابر مصوبه هیئت دولت و با توجه به تدارک مالی پیش‌بینی شده اقدام خواهد کرد.
 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پایان خبر داد: با توجه به اینکه برنامه پرداخت حقوق تیر به بانک ارسال شده است در صورت ابلاغ بودجه سازمان در هفته جاری با یک لیست متمم  جمع افزایش  25 درصدی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سراسر کشور  برای 4 ماه نخست سال به صورت یک جا به حساب آنان واریز می‌شود .


انتهای پیام//
منبع : فارس

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس