پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
چهارشنبه 21 آذر 1397

           
تاریخ : 30/آبان/1397 - 13:52 کد خبر : 149466

درمان و معاینه رایگان از طریق طرح شهید رهنمون در مناطق محروم

بسیج پرس - مدیر درمانگاه نظام مافی در گفتگوی اختصاصی با بسیج پرس اظهار داشت: الویت طرح شهید رهنمون ارائه خدمات در مناطق محروم است؛ زیرا در این مناطق، مردم استطاعت مالی برای مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی را ندارند.


درمان و معاینه رایگان از طریق طرح شهید رهنمون در مناطق محروم

دکتر مهدی خانکه مدیر درمانگاه نظام مافی در گفتگو با خبرنگار حوزه اجتماعی خبرگزاری بسیج پرس در خصوص محرومیت دارویی ایران به خاطر تحریم ها اظهار داشت: نمی توان مبادلات دارویی ما به خاطر تحریم ها به طور کامل مسدود شده است. ضمن اینکه در حال حاضر طیف وسیعی از داروها در ایران تولید می شود.

وی افزود: ایران دارای پیشینه خوبی در طب سنتی است و توانایی تولید دارویی از دیرباز در کشور وجود داشته است.اکنون نیز تکنولوژی بسیاری از داروها در ایران وجود دارد.

مدیر درمانگاه نظام مافی درباره طرح شهید رهنمون گفت: این طرح بسیار خوبی است و باید ادامه پیدا کند. الویت طرح شهید رهنمون ارائه خدمات در مناطق محروم است؛ زیرا در این مناطق، مردم استطاعت مالی برای مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی را ندارند.
وی افزود: خوشبختانه همیشه بخش قابل توجهی از کادر بهداشت و درمان کشور برای خدمت رسانی به قشر محروم پیش قدم بوده اند و در حال حاضر حاضر نیز در قالب طرح شهید رهنمون در نقاط مختلف کشور در حال ارائه خدمت هستند.

دکتر خانکه در خصوص رسیدگی به آسیب های اجتماعی از طریق طرح شهید رهنمون گفت: در حوزه اعتیاد سه مرحله وجود دارد که عبارتند از: پیشگیری، شناسایی، درمان. در حوزه پیشگیری معاونت اجتماعی وزارت بهداشت بسیار فعال است و ما نیز با توجه به رسالت دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی در حوزه پیشگیری فعالیت های گسترده ای را در دست اجرا داریم.
وی افزود: در حوزه درمان اعتیاد نیز ظرفیت بالقوه خوبی برای مداخله در این امر، از باب روانپزشکی در اختیار داریم اما این موضوع بستگی به سیاستگذاری های مسئولین دارد.

او در ادامه اظهار کرد: اعتیاد ارتباط مستقیمی با اشتغال دارد.  در هر منطقه ای که بیکاری افزایش یابد، اعتیاد افزایش خواهد یافت. منطقه خزانه تهران ورزشکاران زیادی تحویل جامعه داده است اما امروز متاسفانه شاهد شیوع اعتیاد در این منطقه هستیم. با گسترش ورزش و استعدادیابی در این منطقه می توان تا حد زیادی اعتیاد را از جوانان این منطقه دور ساخت.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1978

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس