پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 26 آبان 1397

           
محسن رضایی:
تاریخ : 10/آبان/1397 - 11:59 کد خبر : 149284

اگر آمریکا در جنگ اقتصادی پیروز نشود باید کل منطقه را رها کند/راهپیمایی 13آبان سیلی محکمیست به ترامپ

بسیج پرس - دبیر کل مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: جنگ اقتصادی برای آمریکا موضوع فوق العاده مهمی است. آنها اگر نتوانند در این جنگ پیروز شوند باید کل منطقه را رها کنند.


اگر آمریکا در جنگ اقتصادی پیروز نشود باید کل منطقه را رها کند/راهپیمایی 13آبان سیلی محکمیست به ترامپ

به گزارش بسیج پرس؛ محسن رضایی دبیر کل مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در جمع بسیجیان و فرماندهان سپاه محمد رسول ا...(ص) تهران بزرگ اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی شکافی در استعمارگری آمریکا در منطقه ایجاد کرد و ایران از این باب آزاد شد. اما همچنان ترکیه، عربستان و عراق با آمریکا همپیمان بودند و دیگر مناطق غرب آسیا در دست آمریکایی ها بود. علی رغم تلاش آمریکا برای حفظ شاه در ایران، انقلاب اسلامی با کمک امام(ره) و مردم به پیروزی رسید.

وی افزود: انقلاب اسلامی اولین رویارویی ما با آمریکا بود و بعد از آن در دهه 60 آنها با کودتا، شورش و ترورها سعی در مقابله با انقلاب اسلامی داشتند اما موفق نبودند و آرامش به کشور بازگشت. دومین رویارویی ما با آمریکا در حمله عراق به ایران بود که صدام با تحریک آمریکا این جنگ را علیه کشور ما آغاز کرد و در ابتدا پنج استان کشور را به اشغال خود درآوردند که بعد از 10 ماه با شکل گیری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمامی مناطق آزاد شدند. سومین مقابله استکبار با ما جنگ اقتصادی علیه ایران بود که در حال حاضر در اوج این جنگ قرار داریم.

رضایی خاطرنشان کرد: این رویایی ها برای ما دستاوردهایی هم داشته است؛ در رویایی امنیتی ما توانستیم از لحاظ اطلاعاتی و امنیتی به رتبه حائز اهمیتی برسیم و در رویایی نظامی، توان دفاعی و نظامی ما رشد بسزایی داشت. جنگ اقتصادی نیز باعث شد تا ما بتوانیم در امر اقتصاد روی پای خودمان بایستیم و متکی نباشیم.

فرمانده اسبق سپاه پاسداران تایکد کرد: جنگ اقتصادی برای آمریکا موضوع فوق العاده مهمی است. آنها اگر نتوانند در این جنگ پیروز شوند باید کل منطقه را رها کنند. آنها در این جنگ تنها به بعد اقتصادی اکتفا نکرده اند و ما اخیرا شاهد جنگ های رسانه ای و ایجاد ناامنی در مریوان بوده ایم. کانون این جنگ اقتصاد است و در کنار آن جنگ های رسانه ای و ایجاد ناامنی قرار دارد. آنها می خواهند مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی که امنیت است را به زیر سوال ببرند.

وی اظهار داشت: استراتژی آمریکا چندین محور دارد که یکی از آنها ایجاد دلسردی در میام مردم ایران است و دوم اینکه نیروهای انقلابی منفعل و بدون استراتژی بشوند و سومین محور تسلیم سازی دولتمردان کشور است.

دبیر کل مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: برای مقابله با چنین استراتژی باید امید به مردم، فعالیت به نیروهای انقلابی و کارآمدی به دولتمردان برگردد.
با توجه به منابع و سرمایه هایی که در کشور وجود دارد این جنگ را برابر و یا بهتر از جنگ هشت ساله اداره خواهیم کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اولین عملیات  امسال ما در این جنگ، اتفاق باشکوه حضور مقام معظم رهبری در استادیوم آزادی بود و دومین عملیات، برگزاری پرشور راهپیمایی اربعین بود. به این ترتیب عملیات سوم ما 13 آبان خواهد بود و با حضور در این صحنه سیلی محکمی به ترامپ خواهیم زد.

رضایی اظهار داشت: سیاست های غلط مالی و ارزی باعث شده است تا به وضعیت کنونی اقتصادی برسیم و نتوانیم آنطور که باید با تحریم ها مقابله کنیم. اما با شکل گیری یک مدیریت جدی در راستای اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری تبیین کرده اند امید است در این جنگ اقتصادی پیروز شویم.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1978

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس