پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 27 اسفند 1396

           
در قالب طرح شوق دیدار؛
تاریخ : 20/اسفند/1396 - 14:36 کد خبر : 108201

ایتام و فرزندان خانوارهای محسنین منطقه 19 تهران با حامیان خود دیدار کردند

بسیج پرس - در آستانه سال نو ، 37 یتیم و فرزند مشمول طرح محسنین تحت حمایت کمیته امداد منطقه 19 تهران در قالب طرح شوق دیدار با حامیان خود دیدار کردند. رئیس کمیته امداد منطقه 19 تهران گزارشی از اجرای طرح شوق دیدار به مناسبت آغاز سال نو با هدف کمک به ایتام و فرزندان خانوارهای مشمول طرح محسنین تحت حمایت ارائه کرد.


ایتام و فرزندان خانوارهای محسنین منطقه 19 تهران با حامیان خود دیدار کردند

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، مهدی سامانی، رئیس کمیته امداد منطقه 19 تهران با اشاره به اینکه حامیان نیکوکار همه ساله در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی در دیداری چهره به چهره با فرزندان معنوی خود در قالب طرح شوق دیدار، ملاقات می کنند،گفت: حامیان در این دیدارها ضمن دلجویی و تقسیم شادی های خود با فرزندان معنوی شان هدایا و کمک هایشان را به آنان اهدا می کنند.
وی با بیان اینکه 25 نفر از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین با 37 یتیم و فرزند خانوار محسنین تحت حمایت کمیته امداد منطقه 19 تهران دیدار کردند و افزود: این اقدام به منظور کمک به ایتام و فرزندان خانوارهای مشمول طرح محسنین برای ساختن خاطره ای خوب از آغاز سال نو انجام شد و حامیان حاضر در این مراسم بیش از 29 میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به فرزندان معنوی خود کمک کردند.
سامانی با اشاره به اهداف اجرای طرح شوق دیدار و جمع آوری کمک های حامیان و خیران در قالب سبد عیدانه، گفت: نهادینه سازی و توسعه فرهنگ غنی اکرام و انفاق در میان اقشار مختلف جامعه، آشنایی و نزدیک نمودن آحاد مختلف جامعه با خدمات شایسته و بایسته این نهاد در خدمت رسانی به اقشار نیازمند جامعه، آشنایی چهره به چهره حامیان با وضعیت معیشتی خانوار های تحت حمایتشان و ارائه برخی پیشنهادات و تعهدات جهت ارائه خدمات در آینده در یک تعامل بی واسطه دو سویه مثبت و اثربخش، الگوسازی عملی از رفتار خداپسندانه حامیان برای فرزندان اکرام ایتام و محسنین در خصوص قبول مسئولیت اسلامی و اجتماعی یکایک افراد جامعه در دستگیری و زدودن غبار فقر از چهره نیازمندان جامعه که این فرزندان در آینده عهده دار آن خواهند شد از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.
رئیس کمیته امداد منطقه 19 تهران با بیان اینکه حامیان همواره بازوان توانمند این نهاد در یاری رساندن به نیازمندان هستند، بیان کرد: هزار و 676 حامی ، حمایت بیش از 500 یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم را در قالب طرح «اکرام ایتام و محسنین» در این نهاد، بر عهده دارند و در 9 ماهه امسال یک میلیارد و 45 میلیون تومان به فرزندان معنوی خود به صورت نقدی و غیرنقدی کمک کرده اند.
وی افزود: طرح اکرام ایتام و محسنین از طرح های حوزه توسعه مشارکت های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می توانند با عضویت و پرداخت ماهیانه حداقل 50 هزار تومان، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم و فرزند خانوار محسنین را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده دار شوند.
سامانی،یادآور شد: خانوار مشمول طرح محسنین شامل آن دسته از خانوارهای نیازمندی است که دارای سرپرست بیمار،معلول،از کارافتاده و یا زندانی هستند.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1964

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس