پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 27 اسفند 1396

           
تاریخ : 29/بهمن/1396 - 10:09 کد خبر : 107740

انتقاد از حضور مدیران غیر متخصص در حوزه ترافیک

بسیج پرس - دبیر کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک گفت: ۴۰ درصد مدیران حمل و نقلی در نهادهای اجرایی و شهرداری ها افراد غیر مرتبط با حمل و نقل هستند.


انتقاد از حضور مدیران غیر متخصص در حوزه ترافیک

به گزارش بسیج پرس؛ هفدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک، دقایقی پیش با حضور شهردار تهران، معاون حمل و نقل و ترافیک، شهرداران مناطق ٢٢ گانه و با حضور میهمانان خارجی، آغاز بکار کرد.

محمود صفارزاده" رئیس هیات علمی در مراسم افتتاحیه "هفدمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک" که دقایقی پیش در سالن همایش های  برج میلاد تهران آغاز شد، گفت: بیش از ۱۰۰۰ مقاله علمی در ۱۲ محور «شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» مورد پذیرش قرار گرفت که در این میان به ترتیب سه محور «ایمنی ترافیک»، «برنامه ریزی حمل و نقل» و «حمل و نقل همگانی»، پذیرای بیشترین مقالات پذیرفته شده بودند.

وی تصریح کرد: ۱۷۰ مقاله از تعداد آثار ارایه شده به عنوان آثار برتر انتخاب شد که در طول کنفرانس ارائه و ۱۷۰ مورد هم در پوستر استفاده می‌شوند.

رئیس هیات علمی هفدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل‌ونقل و ترافیک ضمن غنیمت شمردن این رویداد که در آن بستر مناسبی جهت تبادل دیدگاه ها و تجربیات در سطوح داخلی و بین المللی فراهم گردیده، از برگزاری بالغ بر ۶۰ نشست علمی-تخصصی در قالب محورهای ۱۲ گانه کنفرانس خبر داد.

صفارزاده از حمل و نقل همگانی، سیستم های هوشمند حمل و نقل، برنامه ریزی حمل و نقل و شهرسازی، ایمنی ترافیک و ریسک، حمل ونقل و توسعه پایدار، مهندسی ترافیک، اقتصاد حمل ونقل، مدیریت سیستم های حمل و نقل و ترافیک، آموزش ترافیک، قوانین و مقررات یکپارچه ترافیک، حمل ونقل غیر موتوری و طراحی هندسی معابر به عنوان محورهای این کنفرانس نام برد.

رئیس هیات علمی هفدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل‌ونقل و ترافیک در ادامه با تاکید بر اینکه "هفدمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل ونقل و ترافیک" با حضور بیش از ۱۵ نفر از اساتید برجسته بین المللی و حمایت ۲۹ دانشگاه و نهاد داخلی و خارجی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: مهمانان از کشورهای اتریش، آلمان، آمریکا، کانادا و اسپانیا بوده وهمچنین مقالات نیز از کشورهای همجوارمان چون ترکیه، پاکستان و اردن دریافت شده است.

صفارزاده کنفرانس بین امللی ترافیک را مهم‌ترین رویداد علمی کشور در حوزه مهندسی حمل‌ ونقل و ترافیک دانست که در ۲۲ سال گذشته ۱۶ دوره آن با حضور اساتید و اندیشمندان خارجی و داخلی برگزار شده است.

صفارزاده در ادامه با بیان اینکه باید به سمت حمل و نقل پایدار برویم، گفت: تجربه شهرهای بزرگ نشان می دهد برای حل معضل ترافیک باید حمل و نقل پایدار و یکپارچه محقق شود.

وی با بیان اینکه قبل از احداث مال ها و مراکز تجاری باید برای معضل ترافیک چاره اندیشی شود، گفت: نمی توان بدون برنامه ریزی و یک شبه در کنار ساختمان های مسکونی، ساختمان های بزرگ تجاری ساخت و باید به جای آنکه به دنبال ساماندهی باشیم، قبل از ایجاد مشکلات چاره اندیشی کنیم.

وی با اشاره به بکارگیری مدیران غیر متخصص در حوزه حمل و نقل گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد مدیران حمل و نقلی افرادی هستند که تناسبی با سمت هایشان ندارند، در حالی که ما دانشگاه های بسیاری در حوزه حمل و نقل داریم.


انتهای پیام//
منبع : مهر

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس