پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 27 اسفند 1396

           
تاریخ : 26/بهمن/1396 - 16:12 کد خبر : 107680

تعهد خانه سینما به اکران فیلم مسأله‌دار

بسیج پرس - مدیرعامل خانه سینما متعهد به اکران فیلمی شده است که نظام را به گونه‌ای معرفی می‌کند که جوانان باید از این کشور فرار کنند.


 تعهد خانه سینما به اکران فیلم مسأله‌دار

به گزارش بسیج پرس ؛  فیلم سینمایی «عصبانی‌نیستم» از فیلم‌هایی که پس از اصلاح هم نتوانست به هردلیلی امکان اکران در سالن‌های سینما برای فیلم فراهم شود و فیلمیران دفتر پخش فیلم هم از اکران فیلم انصراف داد. اما به تازگی شاهد انتشار نامه‌ای هستیم که در آن علیرضا رضا داد، ابراهیم داروغه زاده و منوچهر شاهسواری متعهد به اکران فیلم در تاریخ ۲۵ بهمن ماه هستند. 


در این نامه که در سربرگ خانه سینما تنظیم شده است ابراهیم داروغه زاده به عنوان معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، علیرضا رضا داد به عنوان نماینده هیئت بازبینی فیلم‌های توقیف شده متعهد به اکران فیلم شدند که ارشاد باید در این حوزه پاسخگو باشد، اما نکته حایز اهمیت امضاء منوچهر شاهسواری است. منوچهر شاهسواری که سمت مدیرعامل خانه سینما را دارد این نامه را امضاء کرده است. این نامه در سربرگ خانه سینما و به امضاء مدیرعامل این مجموعه صنفی رسیده است. بار حقوقی این نامه متوجه خانه سینما، علاوه بر ارشاد خواهد شد و اگر رضا درمیشیان قصد شکایت داشته باشد خانه سینما هم باید پاسخگو باشد. 

در شرایطی که خانه سینما در مقابل قاچاق فیلم‌هایی که در بخش خصوصی ساخته شده بود هیچ واکنشی نشان نداد. سوال اینجاست که چگونه خانه سینما برای اکران فیلم مساله‌دار «عصبانی نیستم» متعهد به اکران می‌شود، وقتی فیلم «بارکد» در اواسط اکران در بازار غیرمجاز توزیع شد، خانه سینما حتی یک بیانیه هم در تقبیح این کار منتشر نکرد. وقتی فیلم «گشت ۲» سعید سهیلی در شبکه قاچاق منتشر شد هیچ اقدام صریح و روشنی انجام نشد و سعید سهیلی به نشانه اعتراض کارت عضویت در کانون کارگردانان خود را در مقابل دوربین آتش زد و گفت: وقتی اعضای این صنف در حمایت از او حتی بیانیه‌ای هم صادر نمی‌کنند، او احتیاجی به عضویت در خانه سینما ندارد.

چگونه است که مدیرعامل خانه سینما به یکباره در نامه‌ای که در تاریخ ۲۷ آذرماه تنظیم شده است متعهد می‌شود که فیلم «عصبانی نیستم» که در حمایت از فتنه ۸۸ ساخته شده است و با اصلاحات انجام شده هم نتوانسته نظرات را به خود جلب کند و همچنان نظام را به گونه‌ای معرفی می‌کند که باید جوانان از کشور فرار کنند. آیا با این تعهد خانه سینما وارد بازی‌های سیاسی نشده است؟
 
تعهد خانه سینما به اکران فیلم مسأله‌دار

خانه سینما براساس اساسنامه باید به فعالیت صنفی و امور رفاهی صنوف توجه کند، اما چگونه مدیرعامل خانه سینما متعهد به اکران فیلم مساله‌دار «عصبانی نیستم» می‌شود سوالی است که در ذهن هر مخاطب آگاهی ایجاد می‌شود؟ آیا مدیرعامل خانه سینما تصمیم دیگری برای ادامه فعالیت خانه سینما دارد؟


انتهای پیام//
منبع : snn

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس