پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 01 اسفند 1396

           
سردار سلامی:
تاریخ : 22/بهمن/1396 - 13:56 کد خبر : 107553

امروز زبانه های نفوذ انقلاب اسلامی را در کرانه مدیترانه می بینیم

بسیج پرس - جانشین فرماندهی کل سپاه گفت: امروز پس از ۳۹ سال، شعاع ها و زبانه های نفوذ انقلاب اسلام ایران را در کرانه های مدیترانه می بینیم.


امروز زبانه های نفوذ انقلاب اسلامی را در کرانه مدیترانه می بینیم

به گزارش بسیج پرس؛ سردار سرتیپ حسین سلامی پیش از ظهر امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم اهواز اظهار کرد: مقام معظم رهبری حکیم والامقامی است که پس از امام راحل، بیرق هدایت امت اسلام را در عصر پیچیده‌ترین توطئه‌های جهانی بر دوش گرفت؛ کسی که به اذن خداوند در این سال‌های طولانی بابرکت زعامتش سفینه نجات امت اسلام را به ساحل رستگاری هدایت کرد.

وی افزود: خداوند متعال را در این لحظات معنوی و ایام‌الله دهه فجر سپاسگزارم که امسال توفیق حضور در جمع مردم اهواز را فراهم کرد؛ اینجا سرزمین حماسه‌های جاودان است، سرزمین شهیدانی که چون ستاره‌های پرفروغ و بی غروب بر سپهر این سرزمین می‌درخشند. اینجا سرزمین معراج شهیدان دوران پرشکوه دفاع مقدس است؛ اینجا میقات احرام بستگانی است که برای شهادت از اقصی نقاط کشور به این سرزمین می‌آمدند؛ سرزمین مردمانی ستبر، استوار، مقاوم، فداکار، سلحشور، اسوه، اسطوره، نامدار و جاودان است. مردمانی که زیباترین نقش باشکوه یک مقاومت بی‌انتها را بر صفحه زمین به تصویر کشیدند؛ مردمانی که در دوران سخت جنگ در شهرها و روستاها ماندند و از یکپارچگی، استقلال، تمامیت ارضی و کرامت یک ملت دفاع کردند. مردمانی که همچون رودهای این سرزمین اروند، کرخه و کارون آرام اما مستمر در حال حرکت هستند؛ باوقار، زلال، خالص، زیبا و باشکوه هستند؛ مردم خوزستان و به‌خصوص اهواز در همه صحنه‌های سخت انقلاب و دفاع در خطوط مقدم جمهوری اسلامی حضوری درخشان و جاودان داشتند.

سردار سلامی خطاب به مردم اهواز ادامه داد: درود بر شما آنگاه‌که نیت کردید تا از حریم خدا، کشور، آبرو و ناموس این ملت بزرگ دفاع کنید؛ شما تراکم شکوه یک ملت هستید وقتی در ۱۳ دی‌ماه سال جاری همانند رودی بی‌کران و خروشان روی پل نادری عرض کارون را می‌پیمودید همه دل‌ها در کشور آرام گرفت. شما تقاطع دو رود خالص و زلال را به نمایش گذاشتید؛ شما فتنه را با حضورتان به زیبایی خاموش کردید؛ درود خداوند بر گام‌های استوار و ثبات قدمتان که خداوند شما را در همه لحظات سخت بر دشمنان پیروز کرد.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز سالروز یکی از عظیم‌ترین پیروزی‌های تاریخ اسلام و ایران بر بزرگ‌ترین امپراطوری تاریخ بشر یعنی آمریکا است؛ شما می‌دانید چه سرنوشت شوم، چه فقر، وابستگی و درماندگی قبل از انقلاب بر جهان اسلام و خصوصاً ملت ایران حاکم بود. جهان اسلام و ملت ایران را در گورستانی از جهل مدرن دفن کرده بودند؛ جغرافیای ایران بخشی از جغرافیای سیاسی آمریکا تلقی می‌شد؛ هویت معنوی و حقیقی این ملت به یغما رفته بود و ترویج ابتذال، فرهنگ منحط غرب، برهنگی و بی‌حیایی بخش شاخصی از فرهنگ رایجی بود که شاه به‌عنوان مزدور و مهره شطرنج‌بازی سیاسی فرهنگ آمریکا در منطقه و جهان اعمال می‌کرد.

سردار سلامی تصریح کرد: ثروت‌های مادی این مملکت به غارت می‌رفت و از ایران و جهان اسلام چیزی جز یک ملت و امت مصرف‌کننده کالاهای غرب به‌جای نمانده بود؛ ده‌ها هزار مستشار آمریکایی مشاغل مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و نظامی این مملکت را طراحی و مدیریت می‌کرد. ایران واقعاً یک وابسته، تابع و سرسپرده سیاسی از غرب بود؛ ایران منهای اسلام، قرآن و ولایت ایرانی بود که به‌عنوان ایالتی منفصل و جدا از ایالات‌متحده آمریکا در جهان دیده می‌شد.

وی تأکید کرد: بیگانگان تاریخ ما را می‌نوشتند؛ استقلال، آزادی، اسلام، اخلاق و اقتدار هیچ‌یک از این مفاهیم زیبا که امروز جزو مشخصه‌های ذاتی این ملت و نظام است در اندام این ملت دیده نمی‌شد اما امام راحل با بعثت دوباره اسلام آمد و خورشید اسلام این بار نه از غار حرا که از افق ایران طلوع کرد.
سردار سلامی گفت: امام خمینی (ره) پیام‌آور رحمت این انقلاب و بعثت بود؛ امام، روح و نفسی مسیحایی در پیکره مرده و بی‌جان این ملت دمید و آنها بیدار شدند و علیه استبداد و استعمار شورید؛ آن زمان به اسلام اقبال کرد و به آزادی و استقلال خود اندیشید. صفحه زمین، میدان مجاهدت مردان و زنانی بود که برای بازیابی هویت، شخصیت و منزلت حقیقی خویش انقلاب کرده بودند؛ امروز کاخ‌های ستم استبداد فروریخت؛ امروز در روز تولد انقلاب بزرگ‌ترین شکست تاریخ به آمریکا وارد شد. یکی از مستحکم‌ترین ستون‌های خیمه سیاست‌های آمریکا در جهان فروریخت؛ ایران امروز به استقلال و آزادی رسید؛ اسلام امروز بر پهنه این سرزمین تابید، خورشید دوباره طلوع کرد و ملت از ظلمات جهل به وادی نور و آگاهی هدایت شدند.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: آیة الکرسی معنا شد و خداوند، ملت را به برکت این یوم‌الله از تیرگی‌های جهل به نور هدایت کرد؛ اما دشمنان ملت بزرگ ایران ساکت ننشستند و تاریخ صدر اسلام و هم ۴۰ ساله انقلاب ایران نشان داد که هرگاه اسلام درخشید همه قدرت‌های زمانه، مشرکان، منافقان و کفار در مقابلش صف‌آرایی کردند اما اسلام از میان شمشیرهای جهاد عبور کرد و اقطار زمین را درنوردید. آیا کسی باور می‌کرد آن زمانی که آیات روح‌بخش وحی بر قلب مبارک پیامبر عظیم‌الشأن در غار حرا و کوه نور تابش می‌گرفت پیام‌های آزادی‌بخش اسلام بتواند دره‌های تنگ مدینه را رد کند و امپراطوری های شرق و غرب عالم را درهم فروبشکند.

سردار سلامی تصریح کرد: وقتی خورشید اسلام از ایران طلوع کرد همه قدرت‌ها در مقابلش ایستادند؛ آنها می‌خواستند نور خدا را خاموش کنند اما خدا نور خویش را کامل و تمام کرد اگرچه کافران و مشرکان نپسندیدند آنها با تمام وجود در مقابل این ملت صف‌آرایی کردند؛ آمریکا و شوروی با اینکه در آن دوران با هم دشمن بودند ولی هر دو در مقابل این انقلاب همانند تیغه‌های یک قیچی با هم همسو شدند. کشورهای اروپایی و مرتجعان حاکم بر کشورهای جنوبی خلیج‌فارس همگی تمام استعداد و ظرفیت خود را به کار گرفتند تا اجازه ندهند به نام اسلام روی زمین حاکمیتی شکل بگیرد؛ آنها نمی‌خواستند بپذیرند قدرتی به نام اسلام در جغرافیایی سیاسی عالم شکل بگیرد؛ آنها نمی‌خواستند یک حکومت موفق به نام دین و اسلام بر جامعه ایران حاکم شود.
وی اضافه کرد: الگویی که تکثیر می‌شود و سرزمین‌های اسلامی دیگر را دربرمی گیرد و بساط تسلط سیاسی قدرت‌های استکباری را از جهان اسلام برمی‌چیند؛ پدیده‌ای مبارک که امروز پس از ۳۹ سال شعاع‌ها و زبانه‌های نفوذ انقلابش را در کرانه‌های مدیترانه می‌بینیم. آنها به جنگ انقلاب آمدند و ملت ایران را تحریم کردند؛ ملت ایران نایستاد، جاسوس خانه آنها را در تهران تسخیر کرد؛ ۴۴۴ روز دیپلمات‌های آمریکایی که نقش اصلی‌شان طراحی توطئه علیه انقلاب بود را گروگان گرفتند آمریکایی‌ها با تشکیل یک نیروی فوق‌العاده ویژه به نام دلتا با آموزش‌های پیچیده و تجهیزات مدرن ماه‌ها آماده شدند تا در کویر طبس پیاده شوند اما طوفان‌های شن مأموران خدا شدند و به سراغ آنها آمدند که از آنها چیزی جز خاکستر باقی نماند و این نماد نصرت الهی بر ملتی بود که صبر پیشه می‌کند.

سردار سلامی افزود: ماجرا به کویر طبس ختم نشد، شما در قلب یکی از بزرگ‌ترین جنگ‌های تاریخ بشر زندگی کرده‌اید و زندگی در جنگ را به بشریت آموخته‌اید؛ شما یاد داده‌اید که هرگز حضور دشمن را در خیابان شهرهایتان تحمل نمی‌کنید. شما جنگ را دیده‌اید و لمس کرده‌اید؛ آن یک جهانی بود چون آمریکا، شوروی، فرانسه، انگلستان، آل سعود و سایر کشورها همه به جنگ این ملت آمدند؛ ملتی که او را محاصره و نه به او سلاح می‌دادند بلکه اقتصادش را هم تحریم کردند.

وی بیان کرد: کار ثابت آنها طراحی توطئه علیه ملت ایران بوده و آنچه تغییر می‌کرد شکل توطئه بود؛ این بار دشمن برای انزوای مطلق سیاسی ایران وارد عمل شده و تحریم‌های اقتصادی را فشرده‌تر کرد و حتی دانشمندان ما را در خیابان‌ها ترور کردند. آنها می‌خواستند ملت ما را فلج و تسلیم کنند تا نشان دهند که نظریه اثبات حقانیت دین در تشکیل حکومت ناکارآمد است و بدون تکیه بر قدرت‌ها نمی‌توان به استقلال سیاسی رسید؛ نمی‌توان امن بود و پیشرفت کرد. آنها می‌خواستند ما پیشرفت نکنیم اما انقلاب از مرزها گذاشت و درعین‌حال که دشمن را در آن‌سوی مرزها تعقیب می‌کردیم در افق‌های علم، عمران، صنعت و فناوری پیش می‌رفتیم و اتفاقات بزرگی رخ می‌داد.
جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آنها می‌خواستند ما ضعیف، عقب مانده، درمانده و فقیر باشیم و تسلیم شویم؛ در همان حال که دانشمندان ما را ترور می‌کردند به دانش و فناوری هسته‌ای رسیدیم و سینه فضا را شکافته و موشک‌هایمان پرواز کرد و دشمن پرواز آنها را دید و بر خود لرزید. دشمن هنوز هم در حال لرزیدن است؛ صدای ناله و عجز آنها را می‌شنوید؛ نمایش‌های مضحک هیئت حاکمه آمریکا را می‌بینید که چگونه قطعات یک موشکی که به سمت آل سعود پرتاب شده را به عنوان نشانه‌ای از پیشرفت‌های موشکی ایران نمایش می‌دهند.


انتهای پیام//
منبع : مهر

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس