پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 30 بهمن 1396

           
محمدیان:
تاریخ : 14/بهمن/1396 - 12:40 کد خبر : 107276

نمی‌توانند جریان موشکی و نفوذ ما در منطقه را محدود کنند

بسیج پرس - رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دشمنان نمی‌توانند جریان موشکی و نفوذ ما در منطقه را محدود کنند.


نمی‌توانند جریان موشکی و نفوذ ما در منطقه را محدود کنند

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در اختتامیه شانزدهمین اردوی جهاد اکبر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: حقیقتا آن عظمت انقلاب اسلامی و آنچه که در دنیا اتفاق افتاد را نمی‌توانیم به درستی ببینیم.
وی افزود: در سال 57 که سن‌مان اندکی از شما کمتر بود، شور و هیجانی که الان شما دارید را ما هم داشتیم و در آن حال و هوا بودیم، دنیا دنیایی بود که اصلا اسم دین و مذهب و ... حالت خنده داری به انسانها می داد و نصف دنیا دست بلوک شرق بود که شعار اصلی آنها این بود که دین افیون ملت هاست، این نصف دنیا بود که بلوک کمونیستی آن را اداره می‌کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: افیون در قدیم‌ها تریاک و هروئین بود و می‌گفتند دین همین کار را با جامعه می‌کند، نصف دیگر دنیا که بلوک غرب بود مطلقا می گفتند که دین حق حضور در جامعه را ندارد و دین برای شخص است و آنهایی که آن را قبول دارند، جدایی دین از سیاست و اینکه دین یک امر شخصی است و به هیچ وجه نباید در مسائل علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گذشته و معتقد بودند دوره دین گذشته است اصلا نیچه گفت خدا مرد! با همین صراحت.

محمدیان تاکید کرد: در چنین دنیایی یک انقلابی به رهبری کسی که در قامت انبیا و لباس انبیا آمده، لباس و بیان امام همه بیان انبیا بود و همه حرف او نیز حاکمیت اسلام بود، انقلابی که با ماهیت دینی و قرائت شیعی در خود جهان اسلام نیز بسیار تعجب داشت.

وی اضافه کرد: یک بار در ترکیه حدودا 20 سال پیش یکی از بزرگان فرهنگی آنجا جمله‌ای نقل کرد و گفت ما قبل از انقلاب ایران وقتی در دانشگاه ها تدریس می کردیم و کشور های اسلامی را می گفتیم اصلا ایران را کشور اسلامی نمی دانستیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: وقتی انقلاب شما شروع شد و دیدیم که الله اکبر می‌گویند اصلا ما تعجب می‌کردیم که در کشور ایران الله اکبر می‌گویند و فهمیدیم ایران نیز کشور اسلامی است. در دنیا هم ایران را جز با نفت نمی شناختند و آن را یک منطقه ی نفت خیر می شناختند و امروز در دنیا ملت ما در کجا قرار گرفت و این جای شکر گذاری دارد.

محمدیان ادامه داد: حوادثی اخیرا در کشور ما اتفاق افتاد و ناامنی‌هایی در تعدادی از شهرهای ما به وجود آمد و تحلیل‌هایی صورت گرفت و اخباری گفتند و خود شما نیز تحلیلاتی دارید. من خودم در این جلسات تحلیل ها حضور داشتم و احساسم این بود که بیشتر این تحلیل ها به شاخ و برگ پرداخته می شود که جلوی چشم همه هست و کمتر به علت وعلل پرداخت شد.

نماینده رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: یک سری جریان‌ها سعی می‌کردند که از این آب گل آلود ماهی خودشان را بگیرند که از تحلیل‌ها و بیانیه‌ها مشخص بود و حتی برخی سعی کردند عقده گشایی هم بکنند و ناخوشنودی خود را چه از نظام چه از دولت به گونه‌ای در این حوادث نشان دهند حتی برخی دولت گذشته را آماج حملات کردند که اینها همش مال گذشته هستند و گفتند همه شاخص‌های اقتصادی و آمار نشان می‌دهد که وضع کشور خوب است و عده‌ای در صدد انتقام از موفقیت‌های به دست آمده هستند و اصلی ترین بحث عمدتا بحث شاخ و برگ ها است.

محمدیان با خطاب به دانشجویان ادامه داد: مجموعه شما را مجموعه‌ای می دانم که می‌تواند در کشور برای حل این مشکلات تاثیر گذار باشید و مجموعه شما یک مجموعه فاخر است، مجموعه تاثیر گذاری است به دلیل هم گذشته آن و هم وضع موجود که خودتان هستید و مجموعه را دارید مدیریت می کنید می‌توانید حقیقتا موثر باشید.

وی گفت: دو علت اصلی که باید به آن توجه کرد یکی علت بیرونی است و یک علت درونی است؛علت بیرونی دشمنان ما هستند و بحث جریان ضد انقلاب است که بسیار روشن است و از نقاط ضعف ما نیز استفاده می کند.
محمدیان تاکید کرد: برخی در کشور ما تا اسم دشمن می‌آید حساسیت  پیدا کرده اند و آلرژی خاصی به این کلمه پیدا کردند و نمی‌توان اسم دشمن را آورد و سریع اخم می کنند و می گویند بازم اینها رفتن سمت دشمن، بعضی ها تا می گوییم دشمن پوزخند می زنند و می‌ گویند باز هم اینها می گویند دشمن وجود دشمن یک امری قطعی است.

وی گفت: حالا اگر کسی نمی خواهد ببیند یا جرات دیدن دشمن را ندارد یا خدای نکرده دلش با دشمن همراهی می کند ما که نمی‌توانیم برای بدست آوردن دل اینها دشمن را فراموش کنیم و از توطئه های دشمن غفلت کنیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: دشمن برای ما و منطقه ما نقشه‌های خیلی زیادی داشته که در بیشتر آنها شکست خورده، عجیب است آنها صراحتا می‌گویند ما به دنبال براندازی نظام هستیم که عده ای در داخل می‌گویند شما دچار توهم توطئه هستید. ما از جریان دوم خرداد تا به امروز این مشکل را داریم و یک عده ای به ما می‌گویند شما دچار توهم توطئه شده اید.
وی گفت: توییت‌های آقای ترامپ و چند نفر از کابینه‌اش در اغتشاشات اخیر به صورت جزوه درآمده بود آنقدر که به این مسئله پرداخته بودند. اینها در مورد کمتر حکومتی با این صراحت می‌گویند که ما می خواهیم این حکومت نابود شود و هرچه از دست ما بر می آید انجام می دهیم. اما عده ای در داخل می گویند: « اسم دشمن را نیاورید و دشمن اصلا یعنی چه؟»

محمدیان اظهار داشت: دشمن یعنی آمریکا، اسرائیل و دنباله های آنها در منطقه و اروپائیانی که معمولا از آمریکا حمایت می‌کنند اینها مجموعه ای هستند که برای مد خیلی نقشه‌ها داشتند و از جمله نقشه های اینها یک شبیه سازی جریان استشهادی که در انقلاب اسلامی ما مهمترین نقطه قوت ما بود با عنوان داعش بود.

وی افزود:‌ما در 8 سال دفاع مقدس اگر آن روحیه شهادت  طلبی را نداشتیم قطعا همه کشور یا بخشی از کشور از دست رفته بود. در لبنان هم همین روحیه استشهاد طلبی بود، کسانی که بالاخره انتحاری هستند و آموزش داده شده و به آنها وعده بهشت می دهند، به آنها می‌گفتند قبل از ظهر اگر خودمان را منفجر کردیم ظهر در بهشت خدمت رسول خدا مهمان هستیم. بعضی ها قاشق هم در جیبشان می گذاشتند که ناهار که مهمان رسول خدا هستند ممکن است قاشق نباشد.

نماینده رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: همین الآن هم در پاکستان می‌گویند نزدیک بیست هزار نفر در حوزه‌های علمیه صنفی‌ها، انتحاری منتظر هستند که به آنها بگویند تا بروند خودشان را منفجر کنند. بسیاری از اینها از پشت پرده این جریانات خبر ندارند. که چه چیزهایی هستند. آموزش هایی دادند به اینها و جریان داعش را راه اندازی کردند.

وی گفت: داعش در عراق و سوریه حکومت اعلام کرد. پایتخت داعش در عراق موصل بود. یک حکومت رسمی بود. آمریکایی‌ها می‌گفتند اگر بخواهیم حکومت داعش از عراق حذف شود بیست سال طول می‌کشد. بیست سال می شود که از عراق بیرونشان کنیم. جریان مردمی، جریان شعبی، جریان مقاومت عراق و سوریه اینها را در زمانی بسیار کوتاه تر بیرون کردند.

محمدیان افزود: خود شما شنیدید حمایت هایی که از آن ها بوده است. وزیر امورخارجه آمریکایی‌ها خودش می گوید که من بیش از صد کشور رفتم برای اینکه وقتی داعش اعلام حکومت می کند از او حمایت کنند.  خب شکست خوردند.

وی تاکید کرد: داعش در  عراق حکومتش از هم پاشید و ممکن است یک جاهایی هنوز حضور داشته باشد ولی از هم پاشید. خب چکار باید می کردند شکست خوردند. در عراق آمدند جریان کردستان عراق را پیش کشیدند. رفراندوم برگزار کردند و خواستند که یک اسراییل جدیدی در منطقه ایجاد شود خصوصا برای کشور ما. اینم که شکست خوردند و این حکومت هم تشکیل نشد. و داستان تجزیه عراق با بناست مواجه شد.

وی گفت: رفتند در لبنان که می‌دانید لبنان کلید منطقه است درجهت آرامش. قضیه سعد حریری را پیش آوردند رفتند کردستان بردند عربستان قضیه استعفایش. در آنجا هم شکست خوردند حتی مخالفین حزب الله در لبنان ناچار شدند در کنار سیدحسن نصر الله بایستند. چون سیدحسن گفت که سعد حریری نخست وزیر ماست. ما از او حمایت می‌کنیم. اگر مشکلی هم داریم مربوط به خودمان است چه ربطی به عربستان دارد. مگر می شود از ما حمایت کند. او هم شکست خورد. با هوشمندی حزب الله لبنان او هم  شکست خورد.
نماینده رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: اگر امضا کنندگان برجام که روزی معتقد بودند حتی آب خوردن ما بستگی به پذیرش برجام دارد امروز به عهد شکنی غیر اعتماد بودن آمریکایی ها و غیره پی برده‌اند، آنها شکست برجام را پذیرفته‌اند هرچند که به صراحت به زبان نمی آوردند. می دانند که با برجام نه چرخ سانتریفوژها چرخید نه چرخ اقتصاد چرخید، این را خودشان متوجه هستند.

وی تاکید کرد: دیگر کسی امروز از تضمین امضای جان کری حرفی به میان نمی آوردند من خودم بعید می دانم که حاضر به قدم زدن با او هم باشند.
محمدیان ادامه داد: مطمئن باشید که اینها نمی‌توانند جریان موشکی کشور ما را و دفاعیه و نفوذ منطقه ما را محدود کنند؛چنین توانی ندارند و علتش هم این است که مسئولان این بخش افراد متفاوتی هستند که به آمریکایی‌ها اصلا خوش‌بین نیستند. ولی اینکه آمریکایی‌ها، غربی ها برای ما مزاحمت ایجاد کنند این امر امری طبیعی است، تا الان بوده و از این به بعد هم ادامه دارد و دشمن سعی خواهد کرد فشار را بیشتر کند، ناامنی ایجاد کند، در افکار عمومی تاثیر بگذارند و همه هم به این امر توجه داریم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: مشکلات داخلی‌ داریم که عبارت آقا این بود که اینها زخم‌هایی هستند اگر این زخم‌ها باز نباشند و مداوا نشوند معلوم می‌شود که چیزی که اهمیت دارد زخم های داخلی هستند و اگر مگس‌های روی این زخم ها بنشیند عفونت می کند.

وی گفت: همه این زخم ها مواردی هستند که چندین سال است حضرت آقا به آنها تاکید و توجه می‌کند اما ما مسئولین گوش شنوا نداریم و به آن توجه نمی‌کنیم.

محمدیان تاکید کرد: یکی از این زخم‌ها به مسائل اقتصادی ما بر می‌گردد. سال‌ها حضرت آقا تاکید کرده اند اصل 44 قانون اساسی انجام شود. اقتصاد اگر دست دولت باشد فساد ایجاد می‌شود. دولت نمی تواند خودش اقتصاد را اداره کند باید دست مردم باشد و دولت ها کوچک شود؛ این سیاست راهبردی ای بود که سال ها روی آن تاکید شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اظهار داشت: شرکت‌های خصولتی عبارت جدیدی است که در ادبیات ما ایجاد شده است و آمیخته از شرکت خصوصی و دولتی است، یعنی این نفت و پول نفت به قدری شیرین است که هیچ کس حاضر نیست از آن جدا شود. بالأخره زمینه برای سو استفاده و رانت‌ها در این بخش به قدری زیاد است هر دولتی آمد نتوانست در این بخش موفق شود کافی است فقط به لیست شرکت های زیان ده دولتی و هزینه ای که برای دولت و ملت است مراجعه کنید تا عمق فاجعه را ببینید.

وی افزود: نقطه ای که حضرت آقا خیلی به آن اشاره کردند بحث اقتصاد مقاومتی بود که شما می‌دانید این چقدر در حد شعار باقی ماند و اتفاقی نیفتاده است. حمایت از تولید داخلی و جلوگیری از ممانعت از واردات بی رویه بی نهایت به آن تاکید شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: همین واردات بی رویه که آنقدر مورد تاکید آقا بود و حضرت آقا فتوا صادر کردند که وارداتی که مشابه آن در کشور وجود دارد جایز نیست حتی به فتوا هم اعتنایی نشد و کشور با چه مشکلاتی روبرو شد.

محمدیان اضافه کرد: توسعه بانک‌ها طبق بیان مسئولان اقتصادی بلند مرتبه کشور، ما در تعداد بانک در دنیا اگر بی نظیر نباشد کم نظیریم بیشترین بانک را در کشور ما تاسیس کردند و اقتصاد کشور توسط این بانک ها بیمار شده و به قدری زور بانک ها زیاد است که کسی قدرت مقابله با آن را ندارد. ظاهر قرارداد ها درست است اما روح آنها نه اسلامی است و نه اقتصادی و این از زخم های کشور ماست که نتیجه آن می شود بیکاری و سختی معیشتی و زندگی سخت.
وی افزود: زخم دوم‌ بحث آسیب های اجتماعی است. چندین سال است رهبری معظم انقلاب در این قضیه مسئولین را جمع می کنند، طرح می دهند، تذکر می دهند ولی مورد توجه مسئولین قرار گرفته است موضوع؟ واقعا بخشی از مردم گرفتارند، این گرفتاری‌ها راه حل‌های علمی دارد. واقعا قابل حل هست این مشکلات ولی نیاز به مداومت دارد، نیاز به یک اراده جمعی دارد، مسائلی مانند حاشیه نشینی، بحث اعتیاد، بحث زندان ها، بحث فساد اداری، این از آسیب های اجتماعی ماست و زخم است، زخمی است که زود این مگس ها روی این زخم می نشستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: فرهنگ تجمل گرایی، روحیه اشرافی گری، مسابقه در کسب ثروت و قدرت یک زخم دیگری است در سال های اخیر که بر پیکر جامعه ی ما نشسته است و هرچه رهبر معظم انقلاب در این زمینه تذکر  می‌دهند، کمتر شنیده می شود.

محمدیان اضافه کرد: چند سال است شفافیت درآمدهای مسئولین مطرح است ولی به هیچ جا نمی رسد.اخباری در مورد ثروت برخی از مسئولین پخش می شود، تکذیب هم نمی شود.بحث 1000 میلیارد و از این جنس حرف ها مطرح است و هیچ یک از آن ها تکذیب نکردند.بالاخره کسی که 30 و چند سال در جمهوری اسلامی مسئولیت داشته.چگونه این ثروت ها جمع شده.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: رقم‌ها، رقم‌های عجیبی هست، صحبت از چند هزار میلیارد است. بالاخره به ذهن ها آن روحیه کاخ نشینی را دارد متبادل می‌کند. ولو اینکه از راه حلال به دست آمده و از راه حلال هم دارد خرج می شود. اما مگر می شود کسی در کاخ بفهمد آن کسی که در حاشیه شهر زندگی می کند، چطور زندگی می کند.

وی افزود: ژست‌هایی که برخی از مسئولین می‌گیرند، خودرو‌هایی که برخی از  مسئولین سوار می شوند، مصاحبه می‌کنند در مورد خودروی خودشان.حضور این ها در هیئت مدیره‌ها، در مسئولیت های مختلف شرکت‌ها، این ها زخم‌هاییست که عفونت اش باعث می‌شود که مردم نسبت به مسئولین بی اعتماد یا کم اعتماد شوند. بله اگر بین انبوهی از مدیران که اکثریتشان واقعا هم پاک دست اند، یک موارد نادری است، موارد نادر است ولی مگر بناست در بدن انسان همه جا را زخم بگیرد تا آن وقت به دنبال معالجه بروید. کدام عاقلی این کار را می کند؟

محمدیان تصریح کرد: حالا یک زخمی در بدنی هست که چیزی نیست لذا همه تمام بدن ما که زخم گرفت آن وقت می رویم برای معالجه، این یک چیز عاقلانه است یک زخم هم یک زخم است و اگر مداوا نشود سرایت می کند.

وی گفت: در بخش فرهنگی می دانید که موضوع خیلی مهم تر از این حرف‌ها است داستان خیلی غم انگیزهست؛ آقا فرمودند به قدری من نگران اثر فرهنگی هستم که گاهی شب‌ها خوابم نمی‌برد.آن روزی که آقا تهاجم فرهنگی را گفتند یک عده‌ای اعتراض کردند شما از تعامل فرهنگی بفرمایید چرا بگوییم تهاجم فرهنگی، آقا ناچار شدند سخن از شبیخون فرهنگی زدند ولی ما مسئولین خیلی متوجه نشدیم آقا ناچار شدند از جنگ نرم سخن بگویند ولی باز پاسخی دریافت نکردند.

محمدیان اضافه کرد: دوستان این حرف ها را که من می‌زنم  در بین جوان‌های  و نیروهای انقلابی و ارزشی عرض می‌کنم که شما پیام رهبری را می‌گیرید و خوب هم پیگیری می کنید. مشکل در مسئولانی مثل بنده و امثال بنده است که باید شنونده این سخنان باشیم و عنایت کنیم که عنایت نمی کنیم.

وی افزود: گاهی حتی سخنرانی های رهبری را هم گوش نمی‌کنیم که ببینیم آقا چه گفتند، چند سال است که شورای عالی فضای مجازی در کشور تشکیل شده، یک نفر از اینها بیایند و یک گزارشی بدهند چه کار کردند، چرا سامان دهی فضای مجازی اینقدر به تاخیر افتاد؟

نماینده رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: تا کسی هم انتقاد می کند زود می‌گویند اینها با فضای مجازی مخالفند و می‌خواهد اینترنت را قطع کنند مثل کره شمالی می‌خواهند کشور را اداره کنند و سریع متهم می شوند. به خدا قسم من در بین مسئولین کسی را ندیدم که بگوید که باید اینترنت را تعطیل کنیم فضای مجازی را تعطیل کنیم، من یک نفر هم سراغ ندارم.

وی گفت: همه می گویند این نیاز به ساماندهی دارد همه کشورها هم دارند این را ساماندهی می‌کنند ولی در کشور ما بالاخره مانده! خب وظیفه ما چی هست؟ این زخم‌ها؛ من فقط چند تا نمونه عرض کردم، دوستان واقعیت دارد زخم‌های وجود دارد. این زخم ها را به درستی حتما وظیفه داریم بشناسیم اما چه باید کرد بعد از شناخت؟

محمدیان تاکید کرد: مهم ترین نکته‌ای که می خواهم خدمت شما عرض کنم این است که قبل از هر چیزی باید اعتقاد راسخ داشته باشیم که این زخمها قابل علاج است این زخم‌ها را می‌توان معالجه شان کرد.دشمنان بیرونی، نفوذی‌های داخلی،خستگان انقلابی‌نما همه درحال القای این مطلب اند که این زخم ها قابل علاج نیست.

وی افزود: مطمئن باشید انقلاب اسلامی از گردنه های بسیار سختی عبور کرده سخت تر از اینها حتما از عهده این زخم‌ها هم بر می‌آید و از این مرحله هم با رو سفیدی عبور خواهیم کرد باز هم روسیاهی می‌ماند برای آن کسانی که دارند دل سرد می‌کنند. این نکته مهمی است که فکر نکنیم که این زخم‌ها دیگر به استخوان رسیده و قابل اصلاح نیست من نقاط قوت بسیار زیادی داریم که بتوانیم با آنها این زخم‌ها را اصلاح کنیم.

محمدیان تاکید کرد: من این جملات حضرت آقا که بعد از دیدار با مستند سازها، ظاهرا آن دیدار برای آقا بسیار شیرین بود. بعد از جلسه رفتند چند تا نکته نوشتند و فرمودند این‌ها را خطاب به اینها منتشر کنید. خیلی نادر اتفاق می‌افتد آقا بعد جلسه‌ای خودشان بروند برای آنهایی که آمده بودند بنویسند. احساس می‌کنم شما جوان ها مخاطب این بحث هستید. آقا پنج نکته نوشتند. این پنج نکته را خدمتتان عرض می‌کنم.

وی گفت: این ها دستورالعملی است که در امروز ما می‌تواند بسیار کارآمد و مفید باشد. جوانان عزیز در پی جلسه شیرین دیشب این نکته ها را در یاد نگه دارید. جهت انقلابی را با دقت تمام حفظ کنید. یعنی همه کارها باید جهت انقلابی‌اش حفظ باشد اگر روحیه انقلابی حفظ شد آن زخم همه قابل علاج است.

محمدیان تصریح کرد: بازی‌های تکنیکی، شهرت حرفه‌ای، صفا و درستکاری انقلابی کار غلبه نکند. مبادا دنبال اهداف دیگری باشید. اصل روحیه انقلابی است. با سر افراشته، زبان و عمل نشان دهید که مومن انقلابی هستید و با افتخار در دانشگاه‌ها سرتان را بلند کنید که ما انقلابی هستیم. ما مدافع این انقلاب هستیم. اگر کسی خجالت بکشد در جایی از انقلابی بودن خودش در پیش دیگران این یا مبانی اش مشکل دارد یا  از نظر روحی آسیب دیده است. باید خودش را بازسازی کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: جنگ نرم دشمن بر پایه دروغ، تحریف ، شایعه ، سانسور و بایکوت بنا شده است.جنگ نرم دشمن همین پنج تا است. در این حوادث اخیر هر پنج تا را شما دید. هم دروغ بود و هم تحریف بود و هم شایعه بود هم سانسور بود. در یک شهری چهارصد نفر آمدند بیرون، اینقدر در دنیا منعکس کردند بعد میلیونی مردم آمدند بیرون! یک صفحه یک عکس گذاشتند؟ نرساندند.

وی ادامه داد: هنر شما می‌تواند با سند کار دشمن را بی‌اثر کند تاریخ چهل ساله انقلاب لبریز از سندها بر حقانیت جمهوری اسلامی و کج روی و گمراهی دشمنان است. اینقدر در این چهل سال سند داریم برای موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران.

محمدیان اظهار کرد: یک هدف اساسی دشمن ترویج بدبینی و ناامیدی است. دست مایه‌های امید در کشور بی‌شمار است هنر شما قادر است  با استناد واقعیات سرچشمه امید و شوق و حرکت باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: بخشی که ما زیاد داریم انتقاد می‌کنیم. مستند انتقادی، مفید و لازم است اما لحن اثر باید ناصحانه  و چاره جویانه باشد. در انتقاد لحن خصمانه و یاس آلود و هرج و مرج  فایده آن را تبدیل به زیان می‌کند. زبان طنز به رسایی و سودمندی اثر کمک می‌کند. پس اگر بناست انتقاد کنیم اگر بناست ضعف‌ها را بگوییم حتما ناصحانه و چاره‌جویانه باشد و مهم تر از چهار تا، نکته پنجم این دستورات است.

وی افزود: رضای خدا را در کارها در نظر بگیرید و از او کمک بگیرید. این از همه مهم تر است. رضای خدا را در کارها در نظر بگیرید و از او کمک بگیرید. این پیام حضرت آقا بود.

محمدیان تصریح کرد: یک قسمتی از پیام حضرت آقا در دیدار دی با مردم قم داشتند دقت بفرمایید و امید و نگاه بنده نسبت به آینده این کشور خیلی روشن است. یک قسمتی از سخن اقا را که در دیدار نوزده  دی با مردم قم داشتند دقت بفرمایید یک فراز  صحبت آقا است و امید و نگاه بنده نسبت به آینده این کشور بسیار روشن است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بنده می‌دانم که خدای متعال اراده فرموده است که این ملت را به متعالی‌ترین درجات برساند و بدانید که ان شاالله ملت ایران، به برکت اسلام ،به برکت نظام اسلامی بدون تردید به عالی‌ترین  درجات، درجات یک ملت در حد و اندازه ملت ایران خواهد رسید و بدانید که توطئه دشمن، خرابکاری دشمن، حمله دشمن، ضربه  دشمن هیچ اثری نخواهد داشت و به معنای واقعی کلمه دشمن هیچ غلطی نتوانست بکند.

وی افزود: خب، من اول جلسه معمولا یک روایت می‌خوانم امروز به دوستان گفتم که آخر جلسه می‌خواهم بخوانم ،دو سه دقیقه ای یک روایت می‌خوانم و صحبتم را جمع می‌کنم ،آن قسمت آخری که حضرت آقا فرمودند نکته پنجم آن بود؛رضای خدا را در کارها در نظر بگیرید بخاطر این جمله من روایت را نگه داشتم آخر برایتان بخوانم.

محمدیان خاطرنشان کرد: چون ایام فاطمیه است و دل‌ها توجه به آن حضرت دارد من جمله را از ایشان برایتان می‌خوانم. فرمود:هرکس تلاش بکند عبادت خالصانه ای تقدیم خدا بکند خلوص در عبادت به خدا تقدیم بکند. خداوند متعال بهترین مصلحت هایش را برای او نازل می‌کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: یعنی عبادت مراتبی دارد و می‌تواند در مرتبه بالا بسیار خالصانه اتفاق بیفتد، تلاش کنید عبادت ما خالصانه باشد انسان‌ها مصلحت هایی دارند که بعضی می‌تواند بسیار افضل و برتر باشد بین عبادت خالصانه و بین مصلحت‌های برتر ما رابطه وجود دارد یکی از دوستان می‌گفت بعد از عملیات سی و سه روزه حزب الله که پیروزی حزب الله در مقابل اسرائیل با سیر حسن نصرالله جلسه‌ای داشتم.گفتم: آقا سیدحسن راز موفقیت شما چه بوده است؟خیلی خدا دارد به شما عنایت می‌کند. شخص شما چه کرده‌اید که خدا این همه دارد لطف می کند؟

محمدیان تصریح کرد: سید حسن گفت آن وقت‌هایی که ما در قم درس می‌خواندیم من با یک آقایی که یا به عبارتی که ایشان سیمشان وصل بود برخورد کردم گفتم: من وقتم خیلی کم است، فرصتی که بروم از کار و اوراد و... اصلا از عهده من بر نمی‌آید و حوصله‌اش را هم ندارم آیا راهی هست که قدمی در سیر و سلوک برداریم؟ ولی از آن کارهای سخت نباشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: این هم شبیه همین مودبانه‌اش را گفته بود،گفتند: بله راهی دارم. راه آن هم یک جمله بیشتر نیست؛ هرکاری می کنید برای خدا انجام دهید،همین هرکاری می کنید برای خدا انجام دهید.

وی ادامه داد: سید حسن گفت :من ادعا ندارم که کاری برای خدا انجام دادم ،سعی کردم هرکاری می کنم برای خدا انجام بدهم. یک روزی از بهلول پرسیدم:) معروف بود ایشان طی الارض دارد و اسم اعظم می داند) به ایشان گفتم: شما اسم اعظم بلدید؟ گفت من این حرفها نمی دانم یعنی چی. من در جوانی با خداوند عهد بستم حرف خدا را گوش کنم. از ان روز تا به حالا، خدا حرف من را گوش کرده. این به معنی اسم اعظم است. ایشان اینطور پاسخ داد. آدم عجیبی بود.

محمدیان تاکید کرد: مصداق عملیاتی این حدیث، حضرت امام است.  یک بار حضرت آقا فرمودند: امام به من فرمود: من از آغاز نهضت تا امروز احساس می کنم دستی پشت سر این حرکت وجود دارد و کمک می کند.بعد فرمودند: از آن روزی هم که این مسئولیت بر دوش من قرار گرفته است تا امروز، من هم دستی را همیشه احساس می کنم. اگر کاری برای خدا باشد، قطعا خداوند بهترین مصلحت ها را در آن بخش نازل خواهد کرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه با اشاره به تلاش دانشجویان انقلابی برای رسیدن به اهداف انقلاب، گفت: این دوستان خیلی جا ها هم هزینه های خیلی زیادی می دهند، کار سنگین است. بالاخره در دانشگاه کار کردن، کار پر زحمتی است و این دوستان این زحمت را از جان و دل خریده اند و با صفای خاص خود این کار را انجام می دهند.  از این جهت می گویم چون کار شما خیلی کار سنگین و پر زحمتی است،

محمدیان گفت: اگر در کنار آن گوهر اخلاص باشد که ان‌شاءالله هست، هم برای دنیای شما هم برای آخرت شما حتما مفید خواهد بود و سرمایه ای خواهد شد برای آخرت شما. لذا در کنار همه ی آموزش هایی که می بینید، مهارت هایی که یاد می گیرید، در کنار همه ی اینها ان شاالله گوهر اخلاص را از امام رضا در زمان خداحافظی امشب برای همه بخواهیم که ان شاالله با اخلاص اینها به نتیجه ی خوبی برسد.
 


انتهای پیام//
منبع : تسنیم

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس