پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
جمعه 04 اسفند 1396

           
عضو شورای شهر تهران مطرح کرد؛
تاریخ : 11/بهمن/1396 - 11:42 کد خبر : 107260

آسیب شناسی خروج پادگان ها از مرکز شهر

بسیج پرس - رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: اگر قرار باشد با خروج پادگان ها به جای آن فضای تجاری ایجاد شود، بهتر است پادگان ها در شهر باقی بمانند.


آسیب شناسی خروج پادگان ها از مرکز شهر

به گزارش بسیج پرس؛ محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: به طور کلی اساسا یکی از رویکردهای اصلی طرح های توسعه شهری از طرح جامع و تفضیلی و... این است که بتوانیم در فرایند اجرای طرح شاهد افزایش فضاهای سبز و فضای باز و سرانه های هفت گانه باشیم؛ چرا که به هر میزان که سرانه های خدماتی هفت گانه را در شهرها افزایش دهیم یعنی فضاهای سبز، بهداشتی، آموزشی، مذهبی، ورزشی را ارتقاء دهیم در واقع کیفیت زندگی بهتر و شهر زیست پذیرتر می شود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: از جمله فرصت هایی که در کلانشهرها داریم پادگان هایی هستند که در داخل شهر قرار دارند و رویکرد طرح جامع و تفضیلی این بود که به خارج شهر منتقل شوند.

وی تاکید کرد: اما زمانی خروج این پادگان ها از شهر به نفع مردم است که از فضای آن ها و عرصه باز آن ها برای ارائه این خدمات استفاده شود اما اگر به جای آن ها در این فضاها بارگذاری شود این موضوع بر کاهش سرانه ها، کاهش کیفیت زندگی و افزایش جمعیت می انجامد.

سالاری تصریح کرد: از سوی دیگر ما معتقدیم صرف فضای باز یک پادگان هم نباید به فضای سبز تبدیل شود ممکن است برای اینکه این فضا محل رجوع مردم شود و برای مردم جذاب باشد، تا از فضای بی دفاع شهری خارج شود بارگذاری های حداقلی تفریحی و محدود تجاری خدماتی مثل سالن های سینما و ورزشی ایجاد شود.

وی در خاتمه گفت: اگر بنا بر این باشد که به این کاربری ها تبدیل نشود، اتفاقا پادگان ها فرصت هستند زیرا در مواقع بحرانی برای پشتیبانی و نگهداری مردم و ایجاد سوله های بحران استفاده می شود.


انتهای پیام//
منبع : مهر

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس