پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
جمعه 04 اسفند 1396

           
محمد حسینی در گفتگو با بسیج پرس:
تاریخ : 03/بهمن/1396 - 13:46 کد خبر : 107039

متاسفانه در حوزه تئاتر شاهد ضعف نظارت و رها شدگى هستیم

بسیج پرس - وزیر پیشین فرهنگ وارشاد گفت: درآثاروبرنامه های فرهنگی وهنری ازجمله تئاترضرورت داردکه همواره مرزهای اخلاقی، اعتقادی ،سیاسی ومنافع ملی رعایت شوداما مع الاسف درمواردی ازجمله جشنواره فجرکه بایستی آئینه تمام نمای ارزشهای انقلاب اسلامی باشداین اصل مسلم قانونی وشرعی زیرپاگذاشته می‌شود.


متاسفانه در حوزه تئاتر شاهد ضعف نظارت و رها شدگى هستیم

سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ وارشاداسلامی درلت دهم در گفتگوی اختصاصی با بسیج پرس در مورد اجرای یک فرد مسئله دار در جشنواره تئاتر فجر گفت: در مورد اجرای تئاتر در کشور متاسفانه مدتی است که دچار ضعف نظارت ورهاشدگی وولنگاری هستیم. مرزهایی هستند که باید از نظر اخلاقی و اعتقادی ومنافع ملی رعایت شوند اما نادیده گرفته می شوند. البته برخی موارد با اعتراض هایی که مواجه شده، تجدید نظرهایی می کنند یا اصلاحاتی انجام می دهند ولی موارد متعددی داریم که اجراها ایراد دارند.این استاددانشگاه تهران پیرامون مسائل اخلاقی خاطرنشان کرد: مخصوصا در مورد مسائل اخلاقی و زیر پا گذاشتن ارزش هادقت لازم صورت نمی گیرد. میدان دادن به افرادی که از باورهاومبانى اسلامی فاصله دارند مسئله ای است که به هیچ وجه قابل توجیه نیست که فرش قرمز برای برخی عناصرمعلوم الحال پهن شود.براساس چه منطق واستدلالی به مهره هایی میدان داده می شودکه نه تنها همراه مردم و انقلاب نبودند بلکه این ها در خارج از کشور مواضع براندازانه علیه نظام اسلامی داشته اندو همکار رسانه های بیگانه بوده و مروج افکار و فرهنگ وسبک زندگی غرب هستند و با اساس نظام اسلامی مخالفت دارند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی تصریح کرد: بهادادن به چنین افرادی به هیچ وجه به مصلحت نیست و خلاف قانون است. شورای نظارت موظف است طبق مقررات این موارد را بررسی کند و به این افراد اجازه جولان ودهن کجی به آرمانهای امام وانقلاب ندهد مانند تئاتر روز عقیم که جلوی اجرای آن را گرفتند. بهرحال دروزارت ارشاد بخاطرنگاه لیبرالی وغرب گرایانه عدولی بعضاشاهد نوعی وادادگی هستیم و به افرادی که هیچ گونه توجهی به ارزش های نظام و انقلاب ندارند فرصت می دهند و این اشکالات رخ می دهد.

وی افزود: اینکه در جشنواره ای به اسم فجر درایام سالگردپیروزی شکوهمندملت ایران افرادی درمنظرمردم قرارگیرند که هیچ سنخیتی با اهداف وارزشهاندارند بلکه ضدیت هم داشته اندکار عجیب و غریبی است که هرازچندی شاهدآن هستیم .رسانه های انقلابی،نیروهای دلسوزوبیش ازهمه دستگاه های نظارتی باید در این مواردواکنش نشان دهند،تعجب می کنیم از کمیسیون فرهنگی مجلس که باید نقش نظارتی داشته باشد اما انگار این موارد برای آنها عادی شده است. وزیرسابق ارشاد عنوان کرده بود که روزانه ده ها تئاتر به روی صحنه می رود و ما نمی توانیم نظارت کنیم.
حسینی اضافه کرد: اظهار اینکه نمی توانیم نظارت کنیم قابل قبول نیست. ارشاد باید نظارت را انجام دهد و اگر هم نمی تواند از بسیج هنرمندان و افراد و موسسات انقلابی کمک بگیرند.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1950

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس