پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 27 اسفند 1396

           
تاریخ : 29/آبان/1396 - 09:50 کد خبر : 105696

قدرت دفاعی لازمه جذب سرمایه‌گذار است

بسیج پرس - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران گفت: قدرت دفاعی از زیر ساخت های اصلی حرکت است و اگر نباشد نمی توان سرمایه گذاری و سرمایه گذار جذب کرد.


قدرت دفاعی لازمه جذب سرمایه‌گذار است

امیر سرتیپ "امیر حاتمی" در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان زنجان، به زلزله کرمانشاه اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه همدلی و همراهی همه سازمان ها و مردم با مردم زلزله زده کرمانشاه بسیار عالی بود و اقدامات زیادی را انجام دادند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران با بیان اینکه در زمینه کمک و امدارسانی به مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه اقدامات بسیار ویژه ای انجام شد، گفت: خوشبختانه طی روز گذشته دولت نیز تصمیمات خوبی را برای رفع مشکلات مردم کرمانشاه اندیشید و نیروهای مسلح هم خوب پای کار آمدند.

وزیر دفاع در ادامه با اشاره به برگزاری جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استان ها، افزود: برگزاری این جلسات فرصت خوبی است تا از نزدیک با مسائل روبه رو شویم و بتوانیم کارها را به سرانجام برسانیم.

اقدامات خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی در سطح کشور انجام خواهد شد

حاتمی با اشاره به اینکه طی چهار سال آینده اقدامات خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی در سطح کشور و بالطبع استان زنجان انجام خواهد شد، گفت: تعریف اقتصاد مقاومتی در نظام جمهوری اسلامی ایران این است که کاری کنیم تا اقتصاد ایران در مقابل فشار و تحریم، محرومیت ها و خصومت های دشمن نه تنها دوام آورده بلکه رشد و تعالی کشور را تضمین کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن همواره در تلاش است تا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند، اظهار داشت: حوزه اقتصادی، به عنوان یکی از مهم ترین حوزه ها در تلاش برای ضربه زدن دشمن است ولی با هوشمندی رهبر انقلاب، نگاه دشمن شناخته و برنامه اقتصادمقاومتی تدوین شده است که با دلیری و ایستادگی همه ملت ایران و نیروهای مسلح و مدیریت رهبر معظم انقلاب دشمن به نتیجه نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه در هر موقعیتی باید اقتصادمان را مقاوم کنیم، تصریح کرد: در مقابل فشارهای تحریم ، تهدید و خصومت های دشمن، اقتصاد باید پایدار بماند تا زندگی مردم به خوبی اداره شود؛ دشمن با تحریم ها می خواهد تیشه به ریشه ما بزند و حتی در قدرت دفاعی هم به ما فشار می آورد.

وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در زیر ساخت های اقتصاد مقاومتی با مشکلاتی مواجه هستیم ولی باید باور قطعی داشته باشیم که می توانیم همان طور که 40 سال در قدرت دفاعی موفق بودیم امروز هم با زیر ساخت هایی همچون نیروی انسانی ماهر، علم، دانش و زیر ساخت های فنی، فناوری و صنعتی باز هم در قدرت دفاعی سربلندیم.

حاتمی با اشاره به اینکه باید مدیریت جهادی را مد نظر قرار دهیم و در مقابل دشمن جهاد کنیم، گفت: از ویژگی های فرهنگ جهادی این است که شب و روز با تمام توان پای کار و در میدان باشیم.

وی افزود: خوشبختانه در کشور و استان حرکت های خوبی در بخش اقتصاد انجام شده اما با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید بپذیریم در قدم اول با مسائل و مشکلات قابل توجهی از جانب دشمن مواجه ایم که می خواهد از این ناحیه به ما ضربه بزند و در این میان در بحث هسته ای و قدرت دفاعی به ما فشار می آورد که هر دوی این ها بهانه ای از سوی آنها است.

حاتمی تصریح کرد: از زیر ساخت های اصلی حرکت، قدرت دفاعی است و اگر قدرت دفاعی نباشد نمی توان سرمایه گذاری و سرمایه گذار جذب کرد و حرکت اقتصادی انجام داد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه فعالیت های خوبی در کشور طی سال های اخیر انجام شده و اقدامات فراوانی نیز در این راستا باید در دستور کار قرار گیرد، یادآورشد: اقتصاد ما در مقابل جنگ اقتصادی دشمن قرار دارد و باید با همتی بلند و خستگی ناپذیر کارآمدی خود را نشان دهیم و اقتصاد را پایدار کنیم.

حاتمی با تاکید بر ارتباط خوب با مردم گفت: اگر قوانین و سیاستی را تدوین می کنیم باید به آن پایبند باشیم و توقع داریم که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان نیز به این امر توجه شود زیرا امید مردم استان به این ستاد است.

عملکردمان را نقد کنیم و همدیگر را متهم نکنیم

وی افزود: با توجه به اولویت ها تا می توانیم بر کارهای موثر متمرکز شویم و مدیریت را با عنایت به فرهنگ جهادی مد نظر قرار دهیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر ارزیابی مستمر بر کارهای خود گفت: عملکردمان را نقد کنیم و همدیگر را متهم نکنیم و به دنبال نوآوری باشیم چرا که کاری که انجام می دهیم نیازمند نوآوری است.

حاتمی بر حمایت از بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: ضروری است بسیاری از کارها به دست مردم و توسط بخش خصوصی انجام شود و دولت باید خدمتگزار مردم و تسهیل کننده فعالیت های بخش خصوصی باشد و با رفع موانع موجود، زمینه فعالیت این بخش را در جامعه فراهم کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه مردم ولی نعمت هر کشور هستند و مسئولان تلاش می کنند مردم راحت باشند، گفت: باید مدیریت مصرف را داشته باشیم چرا که ما زندگی را بسیار پر هزینه اداره می کنیم و با مدیریت صحیح مصرف، از تولیدات داخلی حمایت کنیم.

حاتمی بر توسعه بازارهای خارجی تاکید کرد و یاد آورشد: باید بازارهای خارجی جدید را توسعه دهیم و سرمایه گذاری، فرصت مهمی است و باید استقبال شود چرا که دشمن می خواهد این فرصت را از ما بگیرد و از سرمایه گذار خارجی باید به خوبی استقبال و زیر ساخت ها و زمینه حضور او را فراهم کرد.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس